Kapat

Kitap yazacağım, konu yardımı bekliyorum?

Herkese merhaba. Yakın zamanda kitap yazmaya başlayacağım. Bunun için önce konumu belirlemem gerekiyor. Sizden seçtiğim konulardan birini (hangisiyle ilgili bir kitap okumak isteyeceğinizi düşünerek) seçmenizi istiyorum.

• Yetim/öksüz bir sokak çocuğunun büyüyüp iş adamı olma hikayesi
• Şizofreni hastası bir kadının kısa hikayesi
• Eski aşkını unutamamış evli ve çocuklu bir kadının hikayesi
• Saplantılı bir uyuşturucu bağımlısının hikayesi
• Hayatı boyunca dışlanmış bir adamın düşündükleri/hissettikleri/hayatı ve toplumu gözlemleyişi
• Umutsuz bir ergenin hayata tutunma mücadelesi
• Katil bir büyükannenin/büyükbabanın tozpembe hayatı ardındaki kirli sır
• Bir yalan/ihanet nelere mal olabilir
• Tecavüzcüsünü öldüren bir genç kızın trajik hikayesi

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• • Eski aşkını unutamamış evli ve çocuklu bir kadının hikayesi eğer bunu yaparsan tipik fransız edebiyatı olur, erkekleri pek çekemezsin belki ama genç kızlar için ideal ama çok daha genel bir şey? istiyorsan
    • Hayatı boyunca dışlanmış bir adamın düşündükleri/hissettikleri/hayatı ve toplumu gözlemleyişi bu çok mükemmel bir şey

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• • Eski aşkını unutamamış evli ve çocuklu bir kadının hikayesi.
    Bunun kitlesi daha fazla olacaktir. Malum halkimiz entrikalara hayran olunasi bir ilgi duyuyor.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Tecavüzcüsünü öldüren genç kız hakkında ne düşünüyorsunuz?

• O da hoş olabilir ama olayin kurgusunda entrika olmali. Turk halki entrikali olaylari sever. Her seferinde heyecan yukseltici seyler olmali. Oncelikle tecavuzcusunu öldüren genç kiz hikayesini kitabina yayarak kullanabilirsin. Misal baslangic olarak genç kizin hayatini anlatmaya baslarsin. Bunu olay donguleriyle tamamlarsin. Bir muddet tecavuzcu uzerine yogunlasirsin. Daha sonra tecavuz fiile gecer. Belirli bir muddet kiz intikam planlari kurmaya baslar. Cocuğa yakinlasir olaylara heyecan katarsin. Araya biraz kiskanclik vs serpersin.
      Bu hikayeyi daha cok sevdim. Cok klasik oldu ama biraz farklilik katarak devam edebilirsin 😄

• Neyden bahsettiğinizi çok iyi anladım. Yorumunuz çok işime yarayacak Teşekkürler

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben de yazıyorum. Tecavüze uğrayan kızın intikamı, saplantılı olan bağımlı veya hayatı boyunca dışlanan adam konseptini seç bence. Katil bir nine ve dede de baya iyi olur aslında. Hatta en iyisi o olur. Diğerleri klişe

1|0
    0|0
    • Alışılmışın dışında, pek değinilmemiş bir konuyu yine alışılmışın dışında bir bakış açısıyla ele almak istiyorum. Bu dört konuya sahip dört kitap görseniz hangisini okumak istersiniz?

• Tamam, teşekkür ederim

• Birşey değil

• Hayatı boyunca dışlanmış bir adamın düşündükleri/hissettikleri/hayatı ve toplumu gözlemleyişi, konular içinde en beğendiğim oldu. Başarılar...

1|0
    0|0
  • Suriyeli çocukları anlatan bir kitap yazabilirsin dram

1|0
    0|0
  • İstersen biz yazalim bide

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bir yalan/ihanet nelere mal olabilir

1|0
    0|0
  • Kendi ütopyanı yarat onun üzerinden karakterler olustur

1|0
    0|0
    • Evet öyle yapacağım, toplumun ilgisini çeken konulara yönelik nabız yokluyorum. Siz olsanız hangi konuya yönelirdiniz?

• Aslında çoğu konuyu içinde barındıra bilirsin böylelikle hikayende konu zenginliği olur sürükleyici bir kitap olması için merak duygusunu içinde barındırmalısın toplumdaki farklı goruşteki insanları hikayede karşı karşıya getirebilirsin

• Hmm karşı karşıya getirme fikri oldukça güzel teşekkür ederim

• Yaz tabi

0|0
    0|0
Yükleniyor...