Kapat

Hangi Dili Öğreneyim?

Farklı diller öğrenmek istiyorum. Şu an ingilizcem intermediate seviyede, paragraf yazabiiyorum. Seneye ailemle birlikte Fransa'ya taşınacağımız için Fransızca öğrenmeye başladım. Şu an başlangıç seviyesinde biliyorum. Diyalog yazabilecek, birinin dış görünüşünü tarif edebilecek kadar biliyorum. Yunanca ve İbranice de çok ilgimi çekiyor alfabelerini öğrendim. Japonca düşünüyordum ama 2000 kanji ezberlemek biraz gözümü korkuttu açıkçası. Şu an İngilizce ilgimi çekmiyor sıkıldım biraz ara vermeyi ve yeni diller öğrenmeyi istiyorum. Fransızca, İbranice ve Yunanca öğreniyorum, bunun yanında belki İspanyolca da olabilir, önerilerimiz var mı? Arapça, Farsça, gürcüce gibi diller olmazsa sevinirim. Biraz zorlar ve ilgimi çekmiyor. Bunun dışında Tamilce'yi merak edip araştırmış olan varsa zor mu kolay mı? Alfabesi çok zor geldi de o yüzden sordum. Değişik her dile merakım var. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Çince, almanca ya da öğrenmesi kolay olduğu için İspanyolca da öğrenebilirsin. Çince herhangi bir meslekte bile olsan işine yarar, çogu kişi Çin'in dünya lideri olacağına inanıyor. Almanca ise türkiyede işine yarar.

0|1
    0|0
    • Ben diyorum japon alfabesinde 2000 kanji var. Sen çince diyorsun.
      (Çin alfabesinde en az 8000 ideogram vardir)
      Almanca'yı da denedim ama pek hoşuma gitmedi. Yine vakit ayırıp cevapladığın için çok teşekkürler.

• Rica ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 6

• Canın ne isterse onu öğren 😂😂

0|1
    0|0
  • rusça ya da çince en çok aranan diller

0|1
    0|0
    • Benim için önemli olan ilginç ve güzel olması, en çok aranan olması değil.

• İtalyanca

0|1
    0|0
  • ispanyolca

0|1
    0|0
  • Italyanca

0|1
    0|0
    • Onu da düşündüm İtalyanca öğrenmeye yeni başlayan bir arkadaşım var kolay diyor ama ben ilk olarak İspanyolca ile başlamak istedim. Zaten İspanyolca veya İtalyanca birbirine benziyor birini öğrenince diğerini öğrenmek kolay oluyor. Ama İskandinav dilleri de hoşuma gidiyor. Fikrim değişmezse İskandinav dillerinden önce İspanyolca düşünüyorum. Cevapladığın için teşekkürler.

• Evet kesinlikle birbirine cok benziyolar :) ben italyanca2nci Fransizcada1 nci senem, onlar bile benziyor

• Fransaya nasıl taşınıyorsunuz? bende Japonya ya da koreye taşınmayı düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Yani babam Şubat'ta gidecek orada işi varmış galiba. Bir yıl orada kalacak bu süre içerisinde de zaten oturum almak için başvuru yapacakmış diye hatırlıyorum. Ondan sonrada oturumu olduğu için bizi de yanına alacak diye biliyorum.

• anladım :) sen ne iş yapacaksın okuyacak mısın?

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• İngilizce

0|1
    0|0
  • İspanyolca iyi bir seçenek olabilir İspanyolcadan Türkçeyi öğrenmek kolaydı benim için tam tersi büyük ihtimal senin için de geçerlidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...