Kitap istiyorum ama objektif olması çok önemli...

Türkiye cumhuriyeti kıruluşundan bugüne kadar türkiyinen başından geçen bütün olayları toparlayan bir kitap ya da kitaplar bilen var mı özellikle objektif olması çok önemli

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Cumhuriyet tarihini objektif olarak anlatan kitaplar maalesef yoktur. Bulacağın kitaplar mevcut düzenin kitapları olur anca. Sana tavsiyem farklı kaynaklardan cumhuriyet tarihi ile ilgili olayları okumandır. Mesela M. Kemal'e yakınlığı ile bilinen fakat onu eleştirmekten de geri kalmamış olan Rıza Nur'un 3 ciltlik "Hayat ve Hatıratım" adlı eserini okumandır. Bu sadece bir örnek tabi. Dönemin şartlarına iyice vakıf olman için.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Türkiye de Halil hoca ve İlber hoca dışında objektif tarihçi görmedim.

Bu iki büyük adamın kitaplarını gönül rahatlığı ile okuyabilirsin.

1|0
    0|0
  • Kimse benim kitabım subjektif demez .. ( Kendini İnandıkları uğruna harcayanlar hariç )

Herkes kendi bildiği doğruları yazıcaktır mutlaka , Özellikle konu bu ülke ise kaç ırk ve soy olduğunu baz alırsan bütün görüşteki kitapları okuyup kendi harmanlaman sonucunda çıkan sonuca inanman olacaktır .. Saygılarımla ...

1|0
    0|0
  • Kafamı toparlarsam yakında yazacağım onu okursun:/

1|0
    0|0
  • nasıl bişey istediğini anlamadım olayları direk anlatan bir kitap mı? örn tarih kitapları gibi. yoksa bir roman gibi mi ? ben 80 yıllık tarihi tek kitapta roman olarak görmedim. ama dönem dönem istersen nacizhane tavsiyeler verebilirim.

1|0
    0|0
    • Tarih kitabı gibi mesela derlemeler falan romanlar bir konuya bağlanıyo sıkılıyorum okuyamıyorum çünkü :/

• tamam tşekürler ama bir taraf şeçmeyi düşünmüyorum :)

• o senin tercihin tabi ki seçmeyedebilirsin ama tarafsızlıkta bir taraftır bence :)

• Yazar ismi önericem

Banu Avar'ı okumalısın ..

1|0
    0|1
  • Mahmut Goloğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti adlı 3-4 ciltten oluşan kitabını okumalısın. O günleri güzel bir kamerayla video şeklinde çekmiş gibi.

1|0
    0|0
  • gerçek tarih kitaplarda yazmaz olayı yaşayanlardan dinlemelisin( tabi yaşıyorlarsa).

1|0
    0|0
  • Sana sadece şunu söylüyorum bu tarz kitaplar arıyorsan eğer

Hüseyin Nihal Atsız ve Osman Pamukoglu

bunların ikisininde kitaplarını kaçırma zaten 6-7 tane kitapları var

1|0
    1|1
  • Kemal Karpat işini ciddiye alan ve objektif, aynı zamanda akademik bir kimlik.. Bence Kemal Karpat'ın kitaplarını okuyabilirsin

1|0
    0|0
  • SIZINTI KİTABINI TAVSİYE EDERİM

1|0
    0|0
  • merkez sağın kısa tarihi-- nuray mert

1|0
    0|0
  • Mustafa Armağan'ın Küller Altında Yakın Tarih serisini tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • ben anlatıyım :)

1|0
    0|0
  • Merhaba canım benim;

Feroz Ahmad: Bir kimlik peşinde Türkiye..

Harika bir kitap. Okumalısın

2|0
    3|0
  • modernleşen türkiyenin tarihi link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• SİNA AKŞİN ! tarafsızdır 5 ciltle anlatmıstır . 4. ve 5. ciltler cumhuriyet tarıhınını kapsıyor .

1|1
    0|0
    • ilk ciltlerini okumadan okusam bir sorun olmaz dimi bir bağlantısı falan ypok yanii nasıl peki siz beğendiniz mi ben dah yeni b alışmaya çalışıyorumda kitap okumaya :)))

• sina akşinin yılı sadedir mumkun oldugu kadar tarafsız yazar 4-5 'i okusan yeter

• Kitab yazmamak için kitap almalısın önce kırçiçeem.

1|1
    0|0
  • Modernleşen Türkiye'nin tarihi

Eric Jan zürcher

1|0
    0|0
    • İyi kitaptır... Aynı zamanda İttihat ve Terakki ile Mustafa Kemal'in ilişkilerini inceleyen kitabı da iyidir.

• yaşın genç..tarafsız bir tarih yoktur! buna bağlı olarak objektif kitap aramak yersiz..

0|0
    0|0
  • Kitab değil KİTAP

0|0
    1|0
Yükleniyor...