Arife günü kurban semirmez. Anlamını biliyor musunuz?

Pek sevdim ben bu lafı. Ara ara kullanıyorum. Anlamını biliyor musunuz ? yada size ne çağrıştırıyor?

0|0
311

En İyi Kız Görüşü

• BKZ; G.TE GİREN ŞEMSİYE AÇILMAZ

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Anlamı açık zaten. Son gün hayvan kilo mu alırmış... Cılızsa cılız kalır yani. 1 günde öyle mucizevi şeyler olmaz anlamında.

0|0
    0|1
  • Arife günü ne zaman oluyor ki ?

0|0
    0|0
    • Bayramdan bir önceki gün.

• Söze odaklansan iyiydi. Polemikleri başka yerde çıkartın. Laf soktukça pipiniz büyümesin lütfen.

• Din ne alaka? Sözcüğün etimorfolojik kökenine inmeden, TDK'ye bakarak kabul ediyorum ben. Aslında siz sorgulamadan kabul etmeyi benden daha iyi bilirsiniz de neyse bir şey demiyorum. Milletin sorusunun içine etmekten hoşlanmıyorum.

• Direk Öğrenci Mantığıyla Açıklayım Sana Son Gün Ders Çalışılmaz!..

Arife Günü Kurban Semirmez ; Son Gün Hayvana İstediğin Kadar Yedir İçir Kilo Almaz Demek..

0|0
    0|0
  • yani yat yat yat sınavdan bir gün önce çalışmayla başarılı olunmaz şeklinde örnek bir cümleyle açıklanabilir. önemli sonuçlar en son gün uğraşarak alınamaz, daha önceden bir çalışma süresi ve zamanı gerektirir.

0|0
    0|0
  • Haberde izlemiştim midesine oturup ağırlık yapsın diye çimento suyu içirirlermiş büyükbaşa.. Türkün aklı işte..:)

0|0
    0|0
  • "ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz" bunun da anlamını bilen var mı beyler?!1

0|1
    0|0
  • arefe gününden kurbana ne yedirirsen yedir bayram sabahına kadar kilo aldıramazsın...

3 kuruşa 5 köfte alma hesabında olanlara söylenmiş bir söz ;))

0|0
    0|0
  • Arife Hanımın muayyen gününde kurbanı Semiramis kapmış...

1|0
    0|0
  • no comment

garip bi sözmüş beni aşar..

0|0
    0|0
  • "gün olur devran döner ; horoz domalır tavuk gömer " al sana süper bir laf daha bunu da kullan...

0|1
    0|0
  • Kullandıgın yere bağlı :)) Ucundaa iken artık herşey için geç kalmışın demektir :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Son dakika da mucize bekle demek:)

0|0
    0|0
  • yumurta kapı olayı :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...