Yazar olmak için nasıl bir yol izlenmeli?

Aslında bu sorunun net bir cevabı yok ve çoğunuzun bir cevabıda olmayacak.
Uzun zamandır en büyük isteklerimden biri yazar olmak, bir kitap yazabilmek. Meslek olarak aslında psikolog olabilmek için çabalıyorum şu an ama ondan bile daha çok istediğim şey kitap oluşturabilmek. Hayatımda en çok istediğim şey bu ve ciddi anlamda düşüncesi bile uykumu kaçırmaya yetiyor. Sınav bitince en büyük isteğim ne olduğu önemli değil bir şeyler yazabilmek. Bunu başarıya ulaştırmak çok mu uzak

0|1

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• ben şu an yazıyorum bence hala yazmıyorsan büyük hata, yaz tecrübe edindikçe yazmalısın büyük bir defter al ona yaz, ilk ilham geldikçe telefona yazarsın sonra ona geçirirsin defter bitince ise yani o konudakı yazacakların o zaman bilgisayar yazarsın ve kitap oluşturabilirsin

0|0
    0|0
  • Hayal perest düşünceler yazmayacak'san önce bir bilirkişi olman bişeyleri yaşaman gerekir sonra yaşadığın şeyler üstünden bilgini aktarmak suretiyle bir kitap yazabilirsin.. Psikolog kitabı yazmadan öncede misal önce bir psikolog gibi düşünmen ve hastalarından veri'ler elde etmen gerekir..

0|0
    0|0
  • Watpad'de halamın kızı kendi kafasına göre bir roman yazmış. Ona mesaj atmışlar. kitabınızı anlaşırsak çıkaralım diye. Eğer sende istiyırsan kendince roman yaz. Belki keşfederler seni. Ama okuyucunuda cezbetmesi lazım. Umarım sana yardımcı olmuşumdur. Çünkü bildiğim başka bir yol yok. Bu sadece sorduğun başlık yazısı için cevaptı. Çünkü soru başlığıyla yazın çelişmiyor.

0|0
    0|0
  • Bende olmak istiyorum ama 40ımdan sonra kitaba dökücem her şeyi.
    Mesaj at bir konuşak bakalım sende o ışık var mı :D :D

0|0
    0|0
  • yazar olmak çok zor çok fazla okumalı ve çok fazla araştırmalısın herşeyi bir bilim adamının bir tarihçinin bir araştırmacının bilgilerine ve bir çocuğun hayalgücüne sahip olmalısın

0|0
    0|0
    • hayalgücünde sıkıntı yokta diğerleri için baya çalışmam lazım onun farkındayım bende olur inş

• haklısınız :) bir gün bende başarabilirim belki :)

• neden olmasın

• Ben 2 senedir bir kitap üzerinde çalışıyorum hala bitmedi önce istemekle olmaz birşeyler karalamaya başlamalısın...
    Bulduğun herşeyi oku... Süreli düşün ve mutlaka düşündüklerini bir yerlere not al...

0|0
    0|0
  • Cok yazmak cok okumaktan gecer Bende senarist olmak istedim yazdim da bir senaryo gayet akici ve guzel ama sonra umidimi kestim kim okucak bunu herkes yaziyo zaten vs gibi nedenlerden dolayi

0|0
    0|0
  • Öncelikle yazı yazman gerek

0|0
    0|0
    • şu an sınava hazırlanıyorum bitsin açıkçası sürekli yazmak istiyorum

• Sıradan bir insan için zor, bir yaşanmışlık bir tecrübe lazım

0|0
    0|0
  • Bir kitap yazmak için kitaplığın yarısını okumak lazım

0|0
    0|0
  • Duygu yaşanmışlık

0|0
    0|0
  • Ne yazacaksın roman mı?

0|0
    0|0
  • sabır ve düzenli calısma. yazı inceleme bol okuma

0|0
    0|0
  • bence ufaktan siir yazmaya bak

0|0
    0|0
  • Öncelikle yazmalısın tabi

0|0
    0|0
  • çok okumalısın

0|0
    0|0
  • hayal gucun ve birazda paran olmali ki yazdigin kitabi cikarta bilesim

0|0
    0|0
  • yüksek lisans yapman lazım edebiyatta olursa daha iyi

0|0
    0|0
  • hayal gücün geniş olmalı :)

0|0
    0|0
  • Yazar olmak bence zor bir şey değil yazdığın şeyin okunabilir olması önemli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu isteğini gerçekleştirmen için gereken en önemli şey öncelikle her meslekte her uğraş alanında olduğu gibi inanmaktan geçiyor. Elbette bol okumaktan daha mühim bir şey de yok bu isteğini gerçekleştirmende. Her yazarın her fikir adamının kendi dünyası vardır. Bu dünyadan bir şeyler alabilmek yeni bir fikir edinmek ve bu fikirleri kendi özgün düşüncelerinle harmanlayabilme yetisini kazanabilmen için her düşünceye ve her yazarın eserine açık olmaya ve kendine bir şeyler katmaya bak. İnan ki başka bir meslekle uğraşmak yazar olmana fikirlerinle toplumu aydınlatmana engel değil.

0|0
    0|0
  • Niye uzak olsun? Benim eski patronum bile kitap yazdı hemde 6 tane birini okuyayım dedim de Yok yani okunacak gibi değildi 🤣 O yüzden çok kasma herkes kitap yazabilir :)))

0|0
    0|0
  • hayır çok uzak değil fakat yayimladiginda ilgi görmeyebiliyor yani buna da hazir ol

0|0
    0|0
  • ilk önce kitabı yaz sonra yayınevlerine göster.

0|0
    0|0
Yükleniyor...