Kapat

Ben "Kore'deki Çatı Katımdan Sesleniyorum" kitabının yazarı Didem Duygu Demir, sorularınızı alabilir miyim?

Merhaba ,
Bu kez sizlere KizlarSoruyor'dan sesleniyorum. İnternetten keşfedilmiş bir yazar olarak, hakkımda merak ettiklerinizi cevaplamak üzere, 5 Ocak Perşembe (yani bugün :) saat 20.00-22.00 arası buluşuyoruz.

Merhaba akşam saat sekizde @duygu_dd ile beraberiz ❤️🎈🎎❤ Görüşmek üzere 💁 Soru sormak için profildeki linke tıklayabilirsiniz.KizlarSoruyor (@kizlarsoruyor) tarafından paylaşılan bir video (5 Oca 2017, 04:08 PST)
Yazarlığa, Kore'ye, anılarıma dair merak ettiğiniz her şey hakkında bolca yazışalım, yarın akşam görüşmek üzere :)

Güncellemeler:
Beni dikkate alıp bu saate buraya gelen, sorular soran, cevapları bekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.
Umarım ikinci, üçüncü kitapta da tekrar sizlerle burada buluşurum. İki saat boyunca burada sizinle olmak çok güzeldi. Hepinize keyifli günler diliyorum. Görüşmek üzere, hoşçakalın :)

36|16
118|77

En İyi Erkek Görüşü

• Kore fanlarına hitap eden şeyler şu ara güzel gidiyor. Ticari zekanız için tebrik ederim.

18|9
    2|0

En İyi Kız Görüşü

• Sizi kitabınız çıkmadan önce instagram hesabınızdan zaten takip ediyordum ve kitabınızın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyordum. Gerçekten Dong Ho ile nasıl tanıştığınızı merak etmiştim. Kitap çıkar çıkmaz aldım ve iki gün içinde kitabı bitirdim. Sürükleyici, akıcı, action dolu😂 ve gerçekten merak uyandırıcı bir kitaptı. Çok beğendim. Ve İstanbul tüyabta ki ikinci imza gününüzde geldim. Kitabımı imzaladınız fotoğraf çekildik. Çok içten ve samimisiniz😍 sizinle tekrar aynı ortamda bulunmayı çoook isterim. Ve kitabınızın devamını bekliyorum😊😊
    ---- Kendinizde en çok sevdiğiniz özellikler neler?

3|0
    0|0
    • Öncelikle uzun uzun yazdığın güzel yorumuna teşekkür ediyorum, tekrar buluşmayı diliyorum. En kötü zaman ya da olaylarda bile pozitif olmayı, iyiyi öne çıkarmayı severim. Sanırım en iyi özelliğim bu :)

Erkekler Ne Diyor 76

• Kitabın adını çok düşündünüz mü?

15|6
    1|1
  • Hoşgeldiniz :)

Bende yazmayı çok severim ve 3 sene kadar İran'da kaldım. Yaşadıklarımı yazdım ama kendim bile okumadım. Bir yazarın yazdıklarını okutabilmesi için en önemli unsur nedir sizce?

3|0
    3|1
    • Hugh Laurie bir gün ağır depresyona karşı psikolog tavsiyesiyle günlük yazmaya başlamış.

Uzunca bir süre yazdıktan sonra bir gün 'Lan şunu bir okuyayım' demiş, okumuş ve 'Ne sıkıcı bişey bu günlük' diyerek günlüğü uydurarak yazmaya başlamış.

Sonunda Gun Seller isimli çok başarılı bir roman çıkmış ortaya.

Her önüne gelenin yaşadıklarını kitap yapmayı düşünmesi bana saçma gelmiştir. İnsanlar kendilerini çok ciddiye alır oldu.

• @Ragnar_Lodbrok Görüşün cevap gibi oldu, sağolasın :)

• En önemlisi bence kendini anlayabileceğini düşündüğü kesime hitap edip samimi olmak.

• Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.

Yazmanın sizin hayatınıza kattığı güzellikler nelerdir bundan bahsederseniz sevinirim. Bende yazar cizer birisi olarak bunu merak ediyorum

Ve Güney Kore'ye gelince.. gidip görmek istediğim bir yer bir gün gidersen eğer bunu da görmeden gelme dediğiniz bir yerler var mı? Neleri muhakkak görmemiz gerekir

3|1
    4|4
    • Hoşbuldum. Bana çok fazla dost kattı. Çok insanla tanıştım bir sürü dost edindim: Onun dışında yaşadığım olaylara farklı bakış açılarından bakmayı öğrendim.
      Nami adası'na kesinlikle gitmeni tavsiye ediyorum.

• Kore'de olup burda olmayan şey nedir?
    Böcük yemeeee nasıl alıştın
    Kore'ye Koreli kız bulup evlendirip yerleştirir misin beni 😂☺️?

3|2
    0|2
  • Öncelikle Hoşgeldiniz, benim Kore'de ki hayatla ilgili sorularım var

Kore de yeni evlenmiş kişilerin ev ziyaretlerine giderken tuvalet kağıdı götürülüyormuş.
    Bu doğrumu? Size getirdilermi?

Doğumdan önce çocuğun cinsiyetini öğrenmek yasakmı?

Canlı ahtapot yendiğini duymuştum. Siz hiç yedinizmi?

Teşekkür ederim.

2|2
    0|0
    • Evet yeni eve taşınanlara, yeni işe başlayanlara ve evlenenlere uzun ve beyaz olduğundan, uzun ve temiz bir hayat dilemek manasında getiriliyor.
      Cinsiyetle ilgili bilgim yok.
      Yemedim, canlı şekilde yenilmesine de karşıyım.

• Niçin yazıyorsun?
    İnsanlara anlatmak istediklerin olduğu için mi?
    Yoksa yazarak mı rahatlatıyorsun?
    Ve yazmaya seni teşvik eden en büyük etken nedir?

2|1
    7|3
    • Bazen sözlerle ifade edemediklerimi yazarak ifade etmek daha kolay geliyor. Bu şekilde karşımdakinin de daha iyi anladığını düşünüyorum. O şekilde yazmaya başladım zaten :)

• Yazmak rahatlatıyor değil mi?

• Sayın Duygu Hanım,

Öncelikle sitemize gelerek bizleri sevindirdiğiniz için sizlere değerli üyelerimiz adına teşekkürü bir borç bilirim.

Sorum şu;
    "Hayatınızda unutmak istediğiniz, düşüncelerinizi tırmalayan ya da aklınıza geldiğinde sizi karanlıklara boğan bir anınız var mı?" Bizlerle paylaşabilir misiniz varsa?

5|0
    10|6
  • Hani bazı kitaplar vardır okurken sürekli yüzünüzü gülümsüyor, içinizi ısıtır. Bitmesin diye yavaş yavaş sindire sindire okursunuz. Kitap bittiği an üzülürsünüz ama kitabı okuduğunuz için bir o kadarda mutlusunuzdur. Bu kitap benim için kesinlikle öyleydi.
    Kitap fazlasıyla akıcıydı. Zaten yazarın instagram hesabını takip eden biri olarak DongHo ile nasıl tanıştıklarını çok merak ediyordum. Yazarın imza gününe geleceğini duyunca da hemen gitmiştim. Yazar o kadar samimi ve minnoştu ki. Tıpkı kitabındaki gibi. Oturmuşuz sohbet ediyormuşuz gibiydi. İkinci kitabı inşallah çabuk çıkar. DongHo ile hikayelerinin devamını çok merak ediyorum.
    Bu arada kiraz lekesi kaç günde silinir? :)

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bu güzel yoruma çok mutlu olurum.
      Kiraz lekesinin kaç günde silinir'e cevap verirsem ağır spoiler olur. Bunun için ikinci kitaba ayıp etmeyelim :)

• evet aynen :D teşekkür ederim leydim :)

• Hoş geldin. Kitabını yakın zamanda okumayı planlıyorum. Sosyal medyada seni seven ve takip eden bir kitleye sahip olmayı nasıl başardın?

1|0
    0|0
    • Bence bu bir başarı değil. Sadece benimle beraber olmak isteyenler, ortak olmaki beraber yürümek isteyenler yanımdalar, o kadar :)

• korede kizlar teklif ediyo diyolla dogru mu acep

4|3
    1|0
  • Türk kızlarını Kore'ye bağlayan sebepler size göre nedir? Kore film ve dizilerinin duygusal dram temalı olması buna etken olabilir mi?

0|1
    0|0
  • Kitap hakkinda bilgim yok. Okumam icin bana bir sebep verecek olsaniz bu ne olurdu? Hangi ozelligi bu kitabi cekici kiliyor?

1|0
    0|0
  • Merhaba Hoşgeldiniz,

Kitaptan çok güzelliğiniz daha bir ilgi çekici olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Kitabınızın ön yazısını okudum çok iyi bir iş çıkarmış gibisiniz, sizi tebrik ediyorum. Soruma gelecek olursam, kitap yazdıktan sonra onun satışı için ilk adımı nereden atmalıyız?

2|0
    10|8
  • Var sayalım ömrümün bir bölümünde Kore'de yaşamak istiyorum, bir sene iki sene neyse artık.

Ama bildiğim kadarıyla iş ortamında ciddi bir hiyerarşi varmış, yıllık izinleri çok düşükmüş ve hatalı bir iş yapılması büyük sıkıntı yaratıyormuş.

Özetle merak ediyorum, çalışma koşulları gerçekten de Türkiye'den beter midir?

0|0
    0|0
    • Türkiye'ye özendirecek çalışma koşulları var. Evet çok hiyerarşik sert ve sıkıntılı yani :)

• Hayatınızda yeri olan bir kitap var mı? Kendi kitabınız dışında tabi ki.

Ayrıca kitap okurken ve yazarken yanınızda mutlaka bulundurduğunuz bir şey var mı? Kahve gibi :D

1|0
    0|0
    • Dışardayken çantamda her zaman not defteri bulunduruyorum Yaşlılardan duyduğum güzel ve özlü sözler, atasözlerini not etmek için. O hep yanımda oluyor

• Ben diyorum Çanakkale Boğazı, siz diyorsunuz dağlar kıyıya paralel.. Neyse teşekkür ederim yine de cevabınız için.. :D

• Selam Duygu Hanım. Sitemize hoş geldiniz.

Biz sizi okuyoruz, Peki sizin en sevdiğiniz yazar ve en sevdiğiniz kitap hangisi?

0|0
    0|0
  • İnsan ufkunu açabilecek derecede kurguyu genç yazarların başarabileceğini düşünüyor musunuz? Bu biraz da konuya bağlı bir durum elbet.

0|0
    0|0
    • Evet düşünüyorum. Çünkü "akıl yaşta değil baştadır" lafına inanıyorum. Dünyanın değişmesiyle insanlar çok fazla bilgiye ulaşır oldu, bu yüzden o tür yazıları genç yazarlardan da bekliyorum.

• Hoş geldiniz, Instagram'da oldukça aktifsin, güzel fotoğraf kareleri yakalamak için gezmeyi seviyor musun? Başarılarının devamını dilerim. Yeni kitabını bekliyoruz :)

1|0
    1|3
    • Teşekkür ederim. Sadece fotoğraf çekme amaçlı gezilerimiz oluyor. Fotoğraf çekmeyi, çektirmeyi ve gezmeyi sevdiğim için :)

• Sizce, bir yazar halkın içerisinde mi? olmalı... Yoksa kendisine bir sınır mı çizmeli? halka tamamen hayali kurgu mu sunmalı? yoksa hayatın gerçeklerini cımbızla çekip yorumlayarak mı? anlatmalı...

1|0
    0|0
  • Kore erkekleri mi türk erkekleri mi?
    Cevabı zaten belli ama iş olsun diye soruyorum.

1|1
    0|0
    • Sorman hata be hacı biz varken koreye ne oluyor. Unutmasınlar kitabı koredeki çatı katında yazar ama TÜRKİYEDE Yayınlanır.

• Kitap ilgimi çekti

0|0
    0|1
  • Lösemi hastası bir hayranınız vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sizi baya seviyordu.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı çok sevdiğim halde daha önce size hiç rastlamadım 😐 Sanırım okuduğum kitap türleri arasında hiç yazılarınız yok.

Hazır siz gelmişken soru da sorayım 😬

Türk erkeği mi (Ben)👀👍🏻 ?
    Yoksa Kore erkeği mi 😒👎🏻 ?

4|3
    20|8
  • İlk ve tek sorum; gelecekte kitap çıkaracak arkadaşlarınıza verebileceğiniz en " fiyakalı" öğüt ne olurdu?

1|0
    0|0
    • Benim sırrım sürekli not almk, ses kaydı yapmak, ve bulduğum her şeyi okumak. Gazetei şampan arkası, akılna gelebilecek her şeyi okumak, bu olur sanırım.

• Duygu hanım ne yazikki romaninizi hiç. okumadim aslında sizi burda tanimaya başladım diyelimki sizin kitabınızi şu an baslayacam bana hangi kitabınızi onerirsiniz. ?

0|0
    0|0
  • walla gördüğüm en güzel yazarmış. ne diyelim enişte sanslı. bu arada tabi yazarlıgına odaklanmadık diye eleştiri alacagız. bayanların basarılarını desteklemelisiniz vs diye. ama neyapim kendi özelimde bence güzelmiş öenmli olan o

0|0
    0|0
  • Kitabı yazmaya başlamadan önce nasıl bir planlama yapıyorsunuz? Biraz detaylı anlatabilir misiniz?

0|0
    0|0
  • Kuzet kore lideri kim joung hu nun nukleer denemeleri hakkinda ne dusunuyorsun

2|1
    0|0
  • merhaba hoşgeldiniz yazacak konuları nereden neye göre buluyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Güney kore'de yaşamak nasıl bir şey?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    46

Kızlar Ne Diyor 117

• Merhabalar hoşgeldiniz.
    Sizi görmek ne kadar güzel?
    Kore deyince aklıma ilk gelen jang geun suk oldu.. Ağır hayranıyım. http://hizliresim.com/3vOPaj
    Neden çekik gözlü erkek tatlı?
    Bende sizin gibi yazmayı çok seviyorum özellikle yaşadıklarımı. Yazar olmak size neler kattı?

4|0
    0|4
    • Öncelikle ben de çok severim jang geun suk'u. Yazar olmak sayesinde çok kişi ile tanıştım. Çatı katı sakinleri ailemle tanıştım. İmza günlerimde de o tanışmadığım ailemle buluşabiliyorum. Bana en büyük katkısı bu bence.

• Kore ile ilk nasıl tanıştınız? Dizileri aracılığıyla mı yoksa bir iş münasebetiyle mi?

Ve kitabınızı kitap evlerinde çok görüyorum. Bu kadar ünlü olmasının sebebinin genç kitlenin hayallerini yazmanız olduğunu düşünüyorum.

Peki ya bir çok kişi bu kitap sayesinde hayallerini gerçekleştirebileceğini düşünüp de hayal kırıklığına uğrarsa?
    Bu konuda ne hissedersiniz?

2|0
    1|2
    • Kore ile kızkardeşimin dizi hayranlığı sayesinde, yaklaşık bir 10 yıl önce tanıştım.
      Benim kitabımdan kaynaklı böyle bir sıkıntı oalcağını sanmıyorum. Ben kitabımda kendi yolculuğumdan ve insanların çabalarsa hedeflerine ulaşabileceğinden bahsettim ama kimseye bir yol göstermedim. Dolayısıyla kimsenin benim kitabımı okuyup benim yoluma düşeceğini sanmıyorum. Ben başarmak için çalışmaya, azime değer verilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım.

• Kore halkının Kim Ku Duk hakkındaki düşüncelerini nasıl? Yurt dışında sevildiği kadar kendi ülkesinde de seviliyor mu?

1|1
    0|1
    • Evet tarzından dolayı çek seviliyor ve diğerlerinden ayrı tutuluyor ama bence popüler kültürün içinde hak ettiği değeri bulamıyor.

• sanırım benim aradığım kişi şu an sizsiniz. Yazar olabilmek, bir kitap yazabilmek hayattaki en büyük istediğim. Bunun düşüncesi bile uykularımı kaçırmaya yetiyor ama kitap yazmak kolay bir şey değil, bir anda da olacak bir şey değil bu konuyla ilgili önerileriniz var mı? kitap nasıl yazılırla ilgili değil bu alanda ilerlemeyle ilgili...

0|0
    0|0
    • Öncelikle çok teşekkürler. Ben çok yeniym hala benim yol gösterilmeye ihtiyacım var. Ama çok fazla ve farklı tarzlarda yerli ve yabancı kitaplar okumanı tavsiye derim. ve umarım dilediğine ulaşırsın.

• aldığım cevap yeterli teşekkür ederim :)

• Hoşgeldiniz, en sevdiğiniz Kore yemeğinden bahseder misiniz?

Sizde yazdığınız kitabınızı sürekli okuyup 'işte ben yaaaa' gibi cümleler kuruyor musunuz?

1|0
    0|0
    • Hayır yazdığım kitabı okuyamıyorum. Annemin hastalığına kadar okuyabildim sadece. Okudukça da oldukça ağır eleştiriyorum. Şırasını böyle yapsaymışım, şöyle deseymişim diye...
      En sevdiğim Kore yemekleri en kolay olanlar. Bibimbab sebzelerin ve haşlanmış pirincin karışımı olan bir yemek, favorim o :)

• anneniz için geçmiş olsun, cevap için tesekkurler. :)

• Merhaba hosgeldiniz;

Keşfedildikten sonra hayatınız da bir değişiklik oldu mu? İlk teklifi aldıktan sonra nasıl tepki verdiniz?

Kore'ye neden gittiniz?

2|1
    1|5
    • Kore'ye gitme sebebim erkek arkadaşımdı. Onu daha iyi tanıyabilmek, birlikte daha fazla zaman geçirebilmek istediğim için oraya gitmek gerektiğini düşündüm.
      Teklif geldiğinde öncelikle çok sevindim. Hemen annemi aradım. Ama sonrasında çok zorlu bir süreç başladı. Ne yazmalıyım, nasıl yazmalıyım, kendimi nasıl anlatmalıyım diye...
      Hayatımda hiç bir değişiklik olmadı :)

• Teşekkür ederim Aşk hayatınız da mutluluklar, iş hayatınız da başarılar diliyorum.

• Ayy inanamıyorummm, burda karşılaştıgıma instagram takipcilerindenim zaten, begeniyorum maş. azmine, daha kitabını almadım ama okumayı düşünüyorum. nişan nerde olucak? Türkiye de olucaksa nişanlının ailesi gelicek mi ve nişan elbiseni de merak ediyorum

4|0
    3|6
    • Dayanamadım bir kaç birşey daha soruyim🙈
      1. koreye gittiginden en zorlandıgın ve en tuhafına giden şeyler?
      2. seni nasıl karşıladılar, vay pambuk gibi kız😍 edasıyla mı? normal umursamaz bir tavırla mı?
      3. orda nasıl geçimini saglıyosun ve yetebiliyormusun, pahalı ülke oldugunu duymuşdum. yolunuz açik oldun mukluluklar dilerim🍀

• Öyle çok abartılı bir nişan elbisem yok, vakit çok kısıtlı olduğundan çok hayalimdeki elbiseyi bulamadım. Nişanım Türkiye'de olacak. Erkek arkadaşımın annesi rahatsız olduğundan gelemiyorlar malesef. Ama düğünümüz orada olacak.

• Teşekkürler. Kore pahalı bir ülke ama ben çalışıyorum. Türkiyeye tekstil makinaları satan bir Kore firmasında tercümanlık yapıyorum. Dolayısıyla kendi hayatımı kazanıyorum.
      Her yabancı gibi beni de şaşkınlıkla karşıladılar. Her turiste yaptıkları gibi (sarışın ve iri gözlü bir kızım ) şaşkındılar.
      İçki kültürünü çok fazla anlayamadım açıkçası. Sizden büyük biri size içki ikram ettiyse ne olursa olsun içmek zorundasınız. Buna çok şaşırmıştım.

• Kuzey Kore mi 😄 Gerçi orada net özgürlüğü yoktu

2|4
    7|4
  • Hoş geldiniz 🙊

kore aşkınızı depreştiren ve kitap yazmaya kadar ilerlemenizin asıl kaynağı kim-nedir?

0|0
    0|0
  • Ay seni burda görmek ne güzel, hoş geldin :) Kitabınla ilgili olumsuz eleştiriler geldiğinde bu seni nasıl etkiliyor?

Hazır seni görmüşken şunu da sormak istiyorum ; Marjinal bir tarzın var gibi, moda anlayışını tarif eder misin? Teşekkürler :)

1|0
    0|0
    • Moda olarak belli bir kalıbım yok. Rahat kıyafetler, içinde kendimi mutlu hissettiğim şeyleri giymeyi seviyorum. Topuklularla falan aram hiç yok malesef :(

• 1-Koreye olan merakınız ne zaman başladı ve neden kore? 2- Erkek arkadaşınız ile nasıl tanıştınız? 3-Ailenizin koreli bir damada yaklaşımı nasıl oldu?

1|0
    0|0
    • Ailem ilk etapta sıkıntı çıkardı. Ama erkek arkadaşım Türk kültürünü bilen, seven, Türkiye aşığı, Türkçe konuşan biri olduğundan, ailem Kore'ye kız veriyoruzdan çok, Kor'eden damat alıyoruz diye görüp sevinçle karşıladı.

• Ne kadar harika birsey. Daha once bir kac videonuzu izledim ve hayran duyulasi bir askiniz var. Nazar degmesin :)

• Wattpad'den çıkan kitapların hepsinin kitap değeri taşıdığına inanıyor musun?

1|1
    0|0
  • Selamlar, hoş geldiniz sitemize.
    Hayatınızda sizin için anlamı çok büyük olan, size göre okuduğunuz en güzel en iyi olan kitap hangisi acaba? Ve Türk yazarlardan en beğendiğiniz yazar ve kitabı hangisi acaba?

0|1
    0|0
    • Türk yazarlardan kendi yayınevimden Koray Yersüren, Asude ve Fatma Erdek okuyorum, tavsiye ederim.
      Annemi Bir Daha Görebilsem Zana Muhsen'in yazdığı çok beğendiğim bir kitaptır.

• Korelilerle Türklerin kişilik olarak benzerlikleri ve farklılıkları neler?

3|0
    0|3
    • Aslında net benzer yad a farklılıklardan söz edemem. Kişiye bağlı. Bazı insanlar çok sıcak aynı Türkler gibi derken tam aksi de oldukça fazla olabiliyor.

• Anlıyorum haklısınız ülkeye göre yorum yapmak pek sağlıklı olmazdı zaten insana göre değişebiliyor.. Cevapladığın için teşekkür ederimm.. Umarım başarıların artarak devam eder sevgilerle 💕

• Sence kitap okumayı sevmeyen biri kitap yazabilir mi? Kandan korkan insanın doktor olduğu bir dünyada çok imkansız değil galiba :)

0|0
    0|0
  • Niye korelerin bu kadar çok hayranları var

2|1
    0|1
  • Öncelikle gençlerin edebiyata ilgi duymaları ve çoğumuz elma armut toplarken böyle başarılar kazanmaları çok övünülecek bir durum. Bir kere kadın olarak da ayrı gurur duydum. Senin yaşında kaç tane kadın var böyle başarı yakalamış, insanları bir şekilde etkilemeyi başarmış, tebrik ediyorum.
    Bir de ayrıca kıskananlar çatlasın, çok da güzelmişsin, ona da ayrı bir mavi boncuk diyorum. Biz de uzanamadığı ciğere murdar diyen densizler olabilir, kusura bakma :D
    Sorum şu; Hayatının bundan sonrasında planların neler?
    Teşekkürler.

0|0
    0|2
    • Öncelikle çok teşekkür ederim
      Bundan sonra kitap yazmak ve bu konuda ilerlemek diyebilirim. Ayrıca zamanı gelince açıklamak üzere sürpriz projelerimiz de var :)

• yazmaya yetenekli miydin. kitabini okumadim. bende yazmayi seviyorum hatta hocalarim fotokopi cektirirdi yazdiklarimi. şiirini tamamladigim bir hocam vardı. internette nerde yazıyordun. nerden baslamak lazim kitap cikarmak icin.

1|0
    0|2
  • Yazı yazmayı, üretmeyi çok seviyorum fakat bie yerden sonra sıkıntı veriyor bana biraz daha zorlasam başım dahi ağrıyor. Sizin yazmaktan ya da üretmekten sıkıldığınız oluyor mu? Oluyorsa nasıl üstesinden geliyorsunuz?

1|0
    1|5
    • Benim yazmaktan sıkılmam yazdığım konuya bağlı. Eğer olumsuz şeyler yazıyorsam uzun aralar veriyorum. Bu arada kendime zaman ayırıyorum, müzik dinliyorum, film izliyorum. Mesela kitabımda annemin hastalığını yazdığım bir bölüm vardı orada epey zorlandığımı hissedip yaklaşık 3-4 aylık büyük bir ara vermiş, bol bol gezmiş, Japonya'ya gitmiştim.

• Kore'de yaşamaya nasıl karar verdiniz?

0|0
    0|0
  • Simdi Duygucuğum, beni Kore'ye davet etmedin cok kırıldım. Tek yazacağım budur 🙄

0|0
    0|0
  • Aşık olduğun adamın hangi özelliğine vuruldun? :) Başarıların devam etsin <3

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Tek bir özelliğe aşık olunmaz bence. Onda sevdiğim bir çok özellikler vardı, sevmediğim bir çok sey de onunla hoş görünmeye başladı ve böyle aşık oldum :)

• Yaa çok tatlısınız <3 Ruh eşinin varlığına inanıyor musun?

2|0
    0|0
    • İnanmıyorum yaaaaa! Düşündüm de inanmıyorum. Bence herkes farklıdır. Annem, eşim farklı o yüzden hayır, inanmıyorum

• Hoşgeldiniz :) Kitap okumayı sevmeyen biri, okuma alışkanlığını nasıl kazanabilir?
    Teşekkürler şimdiden cevap için

0|0
    0|0
  • bir k-fan olarak çok beğendim

0|0
    0|0
  • Kore de köpek eti yiyorlarmis doğru mu :/ :/

2|3
    2|1
    • Hayır hepsi yemiyoruş bir kesimi yiyormuş o da yaşlılardan oluşuyormuş

• çinliler yiyor köpek etini

• Ne yazık ki doğru. Kore'de sadece köpek eti yapan özel restaurantlar var. Aslında kime sorsanız yemiyoruz, sevmiyoruz diyor ama özellikle yaşlılar çok yiyor. Buna rağmen gençler de yemiyor diyemiyorum, malesef :(

• Duygu abla anyongg :) inşallah iyisindir hep iyi ol..^^ öncelikle Dongho abi ile mutluluklar dilerim upuzun bir haytınız olsun inşallah :) bu arada bir ara instagramdan bir elbise arıyordunuz hayalimdeki elbise demiştiniz ben onu buldum ve size mesaj attım ama görmediniz kısmet değilmiş :) elbiseniz için dressywomen. com /Generous A-line Wedding Dress - Jewel Half Sleeves Lace Top Sweep Train - link atamıyorum abla :D kitabınızı da okudum bir günde bitti çok beğendim 2. kitabı bekliyorum sabırszılıkla :)) benim tek sorum Korece öğreniyorum bu konu da nasıl çalışmalıyım birde Kore'de yabancı olup iş bulmak zor mu? Orda üniversite okumak için ne gibi talebler de bulunuyor kore okulları :D inşallah cevaplarsın abla.. hayırlı akşamlar dilerim <3

0|0
    0|0
  • ben yaklaşık olarak bir yıldır instagramdan seni takip ediyorum. Kitabını okudum. Beğendim. Ben Dongho'dan önceki kurduğun hayaller ve hedefleri ve onları nasıl gerçekleştirdiğini çok merak ediyorum. Hayallerini gerçekleştirmede ailenin payı eminim büyüktür. Onlar destek olmasaydı bunları yinede yapabilirmiydin? Korede yalnız başına ayakların üzerinde durmak çoğu zaman senin için zor olmuştur. Bana da yol göster, boşlukta gibi hissediyorum... Seni canı gönülden destekliyorum ve imreniyorum, aile yapına ve kardeş bağına.

0|0
    0|0
  • Yazmayi sevdiginiz kadar kitap okumayi da seviyor musunuz? Dunya klasiklerinden hangilerini okudunuz ve en sevdiginiz hangisi?

0|0
    0|0
    • Yazmayı sevdiğim kadar okumayı da çok seviyorum tabi. Korede Türkçe kitaplara ulaşmam çok zordu ama evimde çok güzel bir kütüphanem var. En sevdiğim kitap Balzac'ın Vadideki Zambak'ı

• Merhaba @duygu_dd senin büyük bir hayraninim senin ve ne güzelliklerle yazdığın kitabın sayesinde biz korefanlarina hayallerimizi gerceklestirebilecegimizi inancımızı bitirmemizi öğrettin bunun için çok teşekkür ediyorum , ediyoruz dongho abi ile kısa zaman içinde evleneceksiniz tebrik ederim etmiştim ama 😂😂 mersindeki Kipa kitap fuarında kitap imzasinda bizlere çok içten sarılıp ve gulumsedin çok saol senin gizli ve özel özelliğin bu bence soruma gelecek olursak hayatında Kore seven ayrıca korefanlarina önereceğin bir öğüt veya bir söz alalım aşırı ve abartı şekilde her gördüğü Korelilerin arkasından koşan kızlarda bir dur diyelim bizi korelilere karşı kotuluyorlar. Lütfen. İyi varsın duygu abla 😇😍

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    87
Yükleniyor...