Özel sektör çalışma saatlerini denetleyen/şikayet makamı var mıdır?

Özel sektör çalışma saatlerini denetleyen/şikayet makamı var mıdır?

Güncellemeler:
Herkese cevap doğduğundan, güncelleme ihtiyacı hissettim özür dileyerek,

işyerinden herhangi birisi ya da toplu bir şikayet daha mı etkili olur?

İsim vermek istemeyebilir bir ya da birkaç kişi şikayet ederse...

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• konu iş mevzuatına gireceği için denetleyecek olan kurum türkiye çalışma ve iş kurumudur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Konu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın konusu. İl Müdürlüklerine ya da link 'ten şikayetini bildirebilirsin. Link İŞGÜM'e ait ama yine de ilgileneceklerdir.

0|0
    0|0
    • Toplu şikayet; bir dilekçenin altına birden fazla kişinin imza atmasıdır hukuk mevzuatında. Öyle değil ama ayrı ayrı şikayetler daha etkili olacaktır. İsim verilse daha olur fakat malum özel sektörde kapı dışarı olmak da var bu nedenle isim verilmese de inceleme yapılır diye düşünüyorum.

• ben özel bir kııinikte calışıyorum üc bucuk yıldan beri naaşım 2.500 tl sigortam askeri ücretten gösteriliyor sabah 8.30 iş başı akşam 8.00 de paydos cumar tesi pazar günleride calışıyorum hafta ici 1 gün izin kullanıyorum onuda işveren kafasına göre veriyor gün icinde kafalarına göre ögle yemeklerini bile saat 4 ü buluyor bayramlarda 1 gün izin veriyor ikramiye desem bana cocuga verir gibi bazen 50 tl bazen 100 tele veriyor birde bana toplu olarak maaş deyil günlük yomiye veriyor birde hizmetci gibi ayagına akşama kadar cay kahve yemegini ister birde aylık 260 tl yol masrafımı kendim karşılıyorum iş verenin hakkında nasıl bir hukiki olarak tazminat alabilirim yasal yollardan... say gılarımla 0541 528 57 63 .. bilal

0|0
    0|0
  • yaptığınız şikayet uzerıne mufettış gonderilir ve mufettişler isizn adınıza soruşturma yapmaz kamu adına yapar yanı ısmınız gızlı tutulur.

0|0
    0|0
  • İş ve sosyal güvenlik hukukuna aykırı davranan işveren / işletmeler ; Sosyal güvenlik kurumu ya da Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayet edilebilir.

0|0
    0|0
  • ÇSGB ye şikayet edersen direkt gelirler..

0|0
    0|0
  • Tam bir bilgim yok neresi olduğuna dair ama evet var

özellikle mesai ücreti ödenmediği zaman ve ücret denetlemeleri yaptıklarında gördüklei eksiklikler için cok büyük cezalar kesiliyor

0|0
    0|0
  • Çalışma ve sosyal güvenlik kurumu müfettişleri vardır, şikayet bildirirseniz ilgeleneceklerdir.

0|0
    0|0
    • aynı iş yerinden birden fazla şikayet gelirse, pis kokunun alımı daha kolay olacaktır.

Yükleniyor...