Kapat

Gurbetcilere karsi önyargi?

öncelikle selamlar.
nette dolsirken gözüme önceden tecrübe edinemedigim bisey carpti. gurbetcilere karsi bir takim önyargiyla yaklasilmasi. neyden kaynaklaniyor bu arkadaslar? neler yapti size bu gurbetcilerde kinle yaklasanlarla dolmus ülkemiz.. bunlari okudugumda gözüm kan agladi. gurbetcileri anlatin görüslerinizi merak ediyorum.

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• bosver onlari sen ellerine vize versen aninda terk ederler trkiyeyi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yok öyle bîşey takılmayın. Sadece biraz artis oluyor gurbet görmüş erkek ler ama artis burda da çok. Yani önemsemeyin gurbetçi demek vatanından uzakta olan demek burası onlarında vatanı.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

• Yazın çalıştığım kafeye geliyordu bu gurbetçiler. Görgüsüzlüğün bu denlisini ben hayatım boyunca görmedim. Avrupalıların türklerden neden hoşlanmadıklarını da o sırada anladım. Bizi bu dingiller tanıtıyor Avrupa'da. Ben türk diye bunları görsem sadece ben de sevmezdim Türkleri.

0|0
    0|0
    • ne yapiyorlardi mesela?

• avrupalilarin türklerden neden hoslanmadigini o sirada anladim diyorsun kardesim kendi yazdigini görmüyormusun. ayni zamanda avrupalilar hakkindada genelleme yapiyorsun oda yetmiyomus gibi simdide tam tersini söylüyorsun.
      benim üniverstemdeki güya türk oglu türk türkiyeden gelenlerin bazilarinin neler yaptigini anlatmayim en iyisi yoksa sen kusarsin. cok yanlis düsünüyorsun.

• @niyetsizce elbette insan olanın yapmaması lazım böyle şeyleri. Ama onu yapanlar gurbetci olduğundan değil terbiyesiz olduğundan yapıyor. İnan biz burda (Berlin) öyle davranan vatandaşlarımızı görünce ytanıyoruz. Ama türkiyede gerçekten malesef gurbetçilere karşı aşırı bir önyargı var. En basitidinden hediye çikolata getirene bile küfür eden var arkasında, neymiş burda yokmuymuş. Var tabiiki ama kültürümüzdede girriğin akraba ziyarrtlerinde eli boş gitmemek var işte.

• Şöyle diyim mesela zeytin burnunda Suriyelilerden dolayi ben sokakta yuruyemiyorum çünkü taciz ediyorlar. ben akşam 5 den sonra dışarı çıkamıyorum. sokağın başındaki bakkala gitmeye korkar oldum. Bizim dostlugumuza ihanet ettiler. ben bu yüzden karşıyım. elin iti gelip elini kolunu sallıcak burda bizde onlar yüzünden evden cikamicaz. yürüsün ler gitsinler

0|0
    0|0
    • Sen konuyu yanlış anlamışsın galiba. Gurbetci demiş soruda mülteci değil

• ya mülteciler bambaska bir konu nasil türkiyede müsade ediliyo bu oc larinin kizlarimiza taciz etmeleri? hicmi türk insani yok orda.

• Ha pardon kardeşler

• Evet ya biz gurbetcilerden ne istiyorsunuz😢😢😢🚬

#patatws

#rr

0|1
    0|0
  • Cok Alamanci akrabam var mesela. Almanyada agır sartlarda çalışıyorlar gercekten. ve hic lüks yasamiyorlar. bu acidan cok zor. bide sevilmiyorlar oralarda pek fazla. onun dışında sen butun sene essek gibi calış biriktir gel burda 1 ayda o paralari ye. millette seni ağa sansın kızıyorum buna cok mantiksiz geliyor.

0|0
    0|0
  • Ben bir gurbetçi olarak, şöyle izah etmek istiyorum, Türkiye ana ülkemize geldiğimizde bile oranın kokusunu, ezanını bizi musmutlu ediyor, ön yargıya gelince akrabamız mesela bizi nedense hiç cekemezler halbuki onlarla sürekli iletişim halinde olurken bile, hayat işte. Biz gurbetçiler olarak Ülkemize sevdalıyız.

0|1
    0|0
    • ya beni sasirtan ben ne akrabalarimdan nede arkadaslarimdan böyle muamele görmedim. okuyunca acaba türkiye degilde baska ülkedenmi bahsediyolar dedim kendi kendime.

• Haklısınız ama işte...

• Ben turk bile degilim ama hic onyargiyla karsilasmadim

0|0
    0|0
  • Gurbetçiler dediğin Suriyelilerse, onların burada takılmaları ama bizim canımızdan can gitmesi en büyük nedeni

0|0
    0|0
  • Yoo ben öyle birsey hissetmedim simdiye kadar

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 5

• Gurbetcilere karsi onyargili olan insanla karsilasmadim henuz. Bu yetistirildigi ortamdan kaynaklaniyor bosver takmayin

0|0
    0|0
  • Ne mesela?

0|0
    0|0
    • yok araba kiralayipta geliyolarmis yok paralari yokmus almanlarin popolarını yaliyolarmis. egitim yokmus cogu tuvalet temizliyormus vsvs. kardesim

• Ben aylık kira indiriminide koydum. Zaten kiralama şirketleri cek sırbistan bulgaristana girişlere izin vermiyor. Araç sahibinden vekalet olmadanda sınırsan geçemediğine göre yalan o işler. Ama çok yaygın bir yalan kim uydurduysa iyi uydurmuş

• ayligi 4500€ edioyor... aynen oda var yurt disi yapilmiyo kiralanmis arabalarla üatelik arabalarin sigortalanmasida var..

• Önyargım yok ama bazıları harbiden cins insanlar.

0|0
    0|0
  • Belçikadan bildiriyorum...

Belçika'da Emirdağ (Afyon) insanı çok ---> Emirdağ'lı değilsen sevmez
    Belçika'da Flaman insanı çok --> Türk'ü sevmez
    Belçika'da Valon insanı çok --> Paris saldırısından sonra Türk'ü sevmez
    Belçika'da Alman insanı az --> Türk'le bir alıp veremediği yok çünkü kendileri de azınlık

Buraya geliyorum...
    - Sen gurbetçisin ooo para sende çoktur...
    - Hainsin sen örgütleri besleyen ülkeye vergi veriyorsun...
    - oh senin hayat orada kebap biz burada tedirginiz...

Uzaya da gitsem beni bulacak bu tipler...

0|0
    0|0
    • adamin teki ciddi ciddi gelip bana " sizin misyonunuzmu var?" seklinde bir soru sordu. anlam veremedim saskinligimda hala gitmedi düsündükce geliyor

• Vergi dilimi %60 da olsa gelir seviyesi yüksek Avrupa'nın. Keşke yapmasalar ama olsun boş ver 😄

• yok öyle bir şey... ben türkiyede daha çok kazanıyordum.
      ne diye gittiğimi de bilmiyorum zaten, ama belçikanın yanlış tercih olduğuna eminim :)

• Ben gurbetciyim ve guluyorum sadece :D takmiyoruz merak etme

1|1
    0|0
    • kendi milletim degilde yabancilar dese takmam ama kendi milletim yapinca gücümw gidiyor

• Kiskancliktan ibaret bir davranis, kendi milletin veya degil bisey degismez, ayni millet olunca herkes kardes mi oluyor, fazla duygusalsin

Yükleniyor...