Muçitlik doğuştan gelen bir yetenekmi?

Arkadaşlar mucitlik doğuştan gelen bir yetenek mi yoksa sonradan da bu yeteneği kazanmak mümkün mü.

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• her bebek aynı doğar. beyindeki sinirler başlangıçta vardır ama zamanla sinir ağları oluşur, ölene kadar bu oluşum devam eder. kişi eğer meraklı ve çalışkan ise ve zorundalıktan değil kendi isteğiyle araştırıp öğreniyorsa ozaman diğerlerinden çok daha yaratıcı olur. ama bir insana küçüklüğünden beri "şunu yapma bunu yap" dersen, hayatını kısıtlarsan ve o yaptırmaya zorladıklarında da isteksizse, yanlış birşey yaptığında kendine güvenini kırarsa o insan kendini hiç geliştiremez. zeka beyindeki sinir ağlarının oluşumudur, o ağlar da istekli çalışarak olur. istekli olması önemli çünkü ağların oluşması için gereken kimyasallar mutsuzken üretilmiyor vucut tarafından.

0|0
    0|0
    • yorumlarına katılıyorum iyi bir eğitimle herkes bu özelliği kazanabilir,ezberci eğitimle zor

Kızlar Ne Diyor 3

• Doğuştan olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • sonradan olamazmı?

• insan bir konu üzerinde araştırma yaparak merak ederek neden niçin diye kendine soru sorarak bu yeteneği kazanmak mümkün

• Üretkenlik apayrı bir şey benim gözümde.

• evet ben çok güzel sorun yaratırım

0|0
    0|0
  • %10 yetenek %89 kendi çabanla mucit olursun bana göre. %1 de diğer faktörler

0|0
    0|0
    • yorumuna katılıyorum bende 35 yaşlarında buluşlar üzerine yoğunlaştım araştırdım bir sürü projeler üretmeye başladım daha önce bu konuda hiçbir şey yoktu demekki sonradan kazanılabiliniyormuş.

• evet baktım ilerde kendinizi daha da geliştirirsiniz umarım tebrikler yeniden

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 2

• Mucitlik doğuştan gelen bir şey değil bence. Sonradan oluşan birşey. Ki mucitlik dediğimiz şey hadi bu gün moleküler partiküllü bir notrino parçalayıcı yapayım değil.

İhtiyaçların (yani çevresel etmenlerin) kolaylaştırılmasına yönelik yapılan keşiflerdir.

0|0
    0|0
    • buluşlar ihtiyaçtan doğar bu ihtiyaçları keşfedip üzerine yoğunlaşırsan elde edebilirsin

• doğuştan tabi mk aminoasitli bebelaclar imminafortisli bebe mamaları yemedik ki biz kafamız çalışsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...