Edebiyattan ne kadar hoşlanırsınız?

doğrusu ben sevmem. yalnızca şiir okurum. şiirin kurallara sıkıştırılması korkunç geliyor. o kuralları bilmek falan. anlaşılması çok zor

• çok severim. bence o kurallar gerekli
    A seç
  • senin gibi düşünüyorum. kurallar gereksiz.
    B seç
  • nefret ederim. saçma salak şeyler söylüyorlar
    C seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
411

En İyi Erkek Görüşü

• illa ki kurallara bağlı kalarak yazmak zorunda değilsin zaten kendi tarzını oluşturursun. öğretilenler biraz da temel aslında yalnızca

#BilimKategorisiGelsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 10 üzerinden değerlendirmek gerekirse 2 olabilir ya da daha iyimser olayım 3

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Kendi içinde prensip sahibi olmuş bir sanat dalıdır edebiyat. Kaldı ki belli başlı kuralları olmasaydı bir şeye benzemezdi. Gerçi günümüzde de o kuralları ipleyen yok. Örneğin adam şiir yazmaya kalkmış her bir satırı bir öncekiyle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler zırvalamış. Ne anlam bütünlüğü var ne kafiye bütünlüğü. Garibim kurallardan bir haber olunca şiir yazdım zannediyor. Önek vermek gerekirse teomanın şarkıları en ideal örnek olur. Hadi bakalım şu cümleler arasındaki bağlantıyı bul:
    Ooo papatya, yüzümün haline bak
    Ya o değil de seninle kim kalacak?
    bu ay fatura çok geldi ışıklar kapanacak
    Senden çooook uzakta.

0|0
    0|0
  • Kurallar gerekli bence ya kafiye olmalı 4lukler olmalı onlarda olmayınca sarhoşken yazılmış gibi oluyo ki çoğu gerçekten de öyle

1|0
    0|0
    • yazarken kendiliğinden geliyor zaten. ama kitaplarda bu böyle şu şöyle diye öğretilince hiçbir halta yaramıyor

• Edebiyatı severim,
    edebiyat yapılasını sevmem kendimden başka.!.

1|0
    0|0
  • Sonunda şiir seven birilerini buldum burada😌

1|0
    0|0
  • Severim.

1|0
    0|0
  • Edebiyat insan olmanın ilk adımıdır...

1|0
    0|0
  • Kitap okumadan ömür geçmez..

1|0
    0|0
  • Şiiri şiir yapan bir nizam bir kurallar bütünlüğüdür. (:

1|0
    0|0
  • Gerektiği kadar

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok severim...

1|0
    0|0
  • Severim, lisedeyken en sevdiğim dersti

1|0
    0|0
  • Severim

1|0
    0|0
Yükleniyor...