Satranç taktikleri verir misiniz?

Satranç turnuvam var ve kazanmam lazım kesinlikle. Keskin taktikler önerirmisiniz? Nasıl başlıyım nasıl taşları yönetiyim vs

0|0
011

En İyi Erkek Görüşü

• 3 sene okulda şampiyon oldum yıllardır kimse yenemiyor sonunda bu sitede istediğim bir soru baştan sona anlatıcam diğerlerini dinlemene gerek bile yok. öncelikle eğer turnuvada zaman sınırlaması yoksa olabildiğince bekle sonuna kadar düşün, yaptığın hamlenin sonra ki 2 hamlesinide düşün, adam bir hamle yaptığında önce onun o hamleyi neden yaptğını değil o hamleyi yapma vasıtasını anlamaya çalış eğer karşı taraf ilk atını oynatırsa piyonlarınla çaprazları perdelemeye çalış ve asla oyunu kazanmak ya da berabere bitirmek ya da yenilmek için oynama kontrollü oyna amacın tüm taşları yemek olsun ve her atak kalktıgında stratejin olsun konuşma hakkın varsa eğer oyunda, konuş dikkatini dağıt ama öyle bir dağıtma değil hata yaptım sunu taptım gibisinden telaşlı görün savaş sanatının ilkelerinden biridir bu; en güçlü olduğun zaman kendini en güçsüz gibi göstereceksin bunu da kazanmadan önce bazı adamlarını yem olarak atacaksın ve en zayıf oldugunda da sankı burnunun dıbındeymısın gıbı ızlenımı verıceksın eğer beyazlarsan vezir ile atak oyunu oynayabilirsin.

0|0
    0|0
    • çok sağol be. bide taşlarını sıkıştırmak için kafanda belirli taş hareketleri var mı?

• sana foto atmam lazım satranç uygulamasını indirip güzel teknikler var aklımda çok profesyonel değilim ama çirkefçe oynuyorum bunu garanti ediyorum çirkef diyorum çünkü karşı tarafı hataya sürüklüyorum yardımcı olmak isterim

• benimde istediğim bu zaten karşı taragı hataya yöneltmek :D mesaj atıyorum

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Piyonlarla yapılacak gereksiz hareketlerden kaçın, unutma ki piyonların geri dönüşü yoktur
    Atları , fillerden önce çıkar

0|0
    0|0
    • kendime belirli hareketler oluşturmaya çalışıyorum. taşlarını sıkıştırmaya yönelik var mı aklında bişeyler?

• https://tr.lichess.org/ Bu siteye giriyorsun ve sol üst köşede bulunan Öğren / Alıştırma yı tıkla ve sana verilen renk üzerinden en iyi hamleleri yaparak alıştırma yapmaya başla. Oyun açıldığında sağ alt köşe de senin için en iyi hamle yapman konusunda uyarı yazıları göreceksin. Son olarak istersen üye olup belirlediğin seviyelerde olan oyuncularla da oynayabilirsin. Yerli yabancı her yerden insanlar var ve çok iyiler. Sanırım pratik konusunda buradan daha iyi bir seçenek bulamazsın.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum Ki

0|0
    0|0
  • Online site var mı sana öğreteyim

0|0
    0|0
  • Game of thrones daki deli kralı örnek al yönetirken taşları

0|0
    0|0
  • Sürekli oyun oyna ve elinden geldikçe çoban matı yap 😊

0|0
    0|0
  • Kafani kullan

0|0
    0|0
  • Güzel soru

0|0
    0|0
  • Yeni başladıysan bir turnuvayı kazanman imkansız. Tabi turnuvanın nasıl bir turnuva oldugu da önemli. Okul turnuvasıysa sansın vardır lakin ben il geneli turnuvalarında yarısmıs birisi olarak söylemeliyim ki cok ama cok zordur. En az 2 yılını vermelisin ki büyük bir turnuva kazanabil. Satranc sos oynar gibi bir oyun degildir :) Belli baslı taktikler vardır. Rok yapmayı bilmek, çobak matı ve açılıs taktikleri gibi ama bunlar bir turnuvada seni sonuca götürmez :)

Başarılar.

0|0
    0|0
    • saydığın taktikleri biliyorum ve yeni başlamadım satranca oynamışlığım var baya ama benim problemim gözümün önündeki taşı görememek ve ilerki hamleleri kafamda canlandıramıyorum

• okul turnuvası

• Zaten bu dediklerin de oynaya oynaya kazanılan özelliklerdir :) Ve ne kadar oynarsan oyna kimisinde bu yetenek dogustan vardır ve onu geçmen için onun 3 4 katı fazla çalısman gerekir. Belki de çalıssan da gecemezsin.

Ve söylediğin şey satrancın temelidir zaten :)

• Kendine ggüven. bu yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...