Hasan sabbah hakkında neler diyebilirsiniz?

Evet arkadaşlar sorum net Hasan sabbah kimdir ve hakkında ne diyebiliriz?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Cenneti gösteren adam

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hasan Sabbah hakkında tam ve kesin bir sey soylemek mumkun degil, cunku Mogollar alamutu ele gecirince ordaki binlerce kitap da yok olmustur. Ama okuduklarim ve arastirdiklarima gore, İsmaililik tarikatinin lideridir. Fedai diye adlandirdiklari muridlerini hashas ile uyutarak onlari kalenin arka bahcesine ( sanal cennet olusturdugu, cariyelerle dolu bir bahce) goturur ve bu fedailer gozlerini acinca kendilerini cennette hissederler. Boyle boyle muridlerini cennetin anahtarinin kendinde olduguna inandirir ve etrafindakiler cennete gitmek icin onun emirlerine uyarlar. 33 yil hukum surmustur. Bence cok zeki bir insandir, politik zekasi ve ya stratejik zekasi olsun beni etkilemistir. Suikast girisimleriyle ünlüdür ama ilk suikast girisimlerini o planlamamistir. Ondan once de pek cok suikast olmustur. İsmaililik aslinda temelinde cennete ve cehennemi yo sayar asil cennetin bu dunyada olduguna inanir, Hz.Ali'yi 7. Buyuk peygamber olarak gorur falan filan.. uzun bir konu, vladimir bartol alamut kitabini okumani tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Hasan Sabbah, tarihte ve günümüzde eşi benzeri olmayan bir Alevi önderidir

0|0
    0|1
  • alamut kalesi diyebiliriz

0|1
    0|0

• Tanımıyorum.

0|0
    0|0
  • Dünyada ilk terör örgütünü kuran kişi.

0|1
    0|0
  • tanımıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• dünyanın ilk suikast örgütünü kuran adam.bknz: Haşaşinler ing. assassin

görevinde başarılı olan adamlarını uyuşturucu ve cariye ile ödüllendiren bir ismaili imamı

bu da herifin kalesi

link

0|1
    0|0
  • en iyi ajan yetiştiricisi.

0|1
    0|0
  • Burdan detaylı bilgi alabilirsin link

0|1
    0|0
  • osmanlı zamanında halkı ayaklandıran biriyidi saırım

0|1