Köyü olanlar anlatın bakalım, köyünüzün en çok neyini seversiz?

Karşıma aniden çıkan ineklerini severim. Beni kovalayan horozlarını, gıdihlerini. Bağrıma bastığım toyuhlarını... Güzeldir bizim köy. Tepelerden gelen bacı gardaş suyu ile abdest alınır. Minaresinden çıkan ezan sesi dağların ardından semalara ulaşır. Emek verirsin kuşburnu için. Toplarken canın yanar ama köydeki ocak başında, alacakaranlıkta pişmiş kuşburnu kokusu köye dağılırken dikenlerin acısına maruz kaldığınız ellerinize merhem olur. Her evden bahcesinden sıyrılıp gelen fasulye sesleri gelir. İmece usulü yaparlar bizimkiler. İnsanlar şehirlere doğru yol alırken, geride kalanlar her akşam bir evde oturur mis gibi soba başında. Eski toprakların hikayeleri dinlenir. Orada yoktur internet, televizyon. Mesela ceviz çırpılır Ekim zamanı. Bütün köylü bahçelerde, ceviz ağaçlarının altında piknik yapar. Köyü köy yapan, şehirde modernleşmiş insanların mevkilerini şehirde bırakıp özü gibi davranmasıdır. Köyü köy yapan masum sevgidir. İşte bu da sevilecek en güzel şeydir. Masum sevgilerde karşılaşabilmek ümidiyle...

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• ne güzel yazmışsın bravo gerçekten👏👏

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. 😊

• hangi dunya 😊😊😊

• tabiki bu tatsızlıklar sınavdan geçiyoruz... sınanıyoruz yoksa iyi kötü nasıl ayırt edilebilir

En İyi Kız Görüşü

• Koyumun eski tadi yok. cunku bombos. bir kac dede nine disinde nefes alan canli yok.. eskiden ne guzeldi. bayramlarda herkes koyde toplanirdi

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben doğduğum köyde yaşamıyorum. Küçükken yaz tatillerinde giderdik, bana her şeyi güzel gelirdi tabi. Son yıllarda sadece düğün dernek oldukça gidiyoruz artık. Gezme amaçlı olmuyor maalesef. Yazdıklarınla gerçekten oraları hissettim. Bende köyümü genelde seviyorum ama akrabalarım olmadan :) onlarsız daha güzel olacaktır bence

1|0
    0|0
    • Sanırım akraba derdi herkeste var. 😊 Olabilecek seyler. Gülü seviyorsan, diken süstür bizim için. Maneviyat dolu olman güzel, maşallah. Böyle devam. 😆

• Patatesini seviyorum cok tatli oluyor burdaki tarlalar ya patatestir ya da misir tarlasi koyde yasamak gibisi yok

1|0
    0|0
  • orada bir köy var uzakta,
    ama o köy bizim köyümüz değil

1|0
    0|0
  • Zümrüt Yeşili rengini..

1|0
    0|0
  • şelalesini 33 metrelik yüksekten geliyor buz gibi su kışında sıcacık

1|0
    0|0