Psikoloji nasıl bolum sizce .....

Psikoloji bolumu hakkinda dusuncekeriniz artilari ejsileri nelerdirrrt

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• psikolojinin kurucularından olan bir zât (emin değilim ama William James ya da Wundt idi) ruhu müşahede edemediğimiz ve empirik olmadığımız için davranışların incelenmesi gerektiğini iddia ediyor. Psikolojiyi empirik (deneye tabi tutulabilir) bir bilim haline getirmeye çalışıyor. Oysa ki Psyche Yunanca'da Spirit/soul/mind yani ruh ya da şuur anlamını ihtiva ediyor. Ruh da Şuur da materyalist olarak anlaşılamayacak şeyler, ve bunu empiricism'e irca etmeye çalışmak abestir. Şuuru materyalist olarak izah etmeye çalışanların hiçbiri muvaffak olamadılar. Bu uzun bir mevzudur fakat beyinden şuura giden basamak materyalist bakış açısı ile aşılamıyor. Bunu pshiological psychology olarak isimlendirmek daha doğru olacaktır. Fakat psikolojide sadece bu sonradan uydurma 'bilim' dalını empirikleştirmeye çalışanlar yok sadece fakat psikoloji tarihinde genel eğilim bu yönde, ve bu açıdan kısaca hülasa etmek gerekirse 'zırva' dır. Hz. Ali'nin dediği gibi, ilim bir nokta idi cahiller onu çoğalttılar. Bu çokluğun içinden şöyle bir manzara çıktı nihayetinde: aslında ne zamanı, ne mekanı, ne şuuru ve benliği, ne dünyayı, ne maddeyi, yani hiçbirşeyi bilmiyoruz. Bir şeyin hudutlarını ancak o hudutlara varan görür. Yine de psikoloji okumak istiyorum, ben değişik fikirler geliştireceğim diyorsan The Great Courses derslerinden (tabi ingilizce biliyorsan) çok güzel bir psikoloji dersi dinlemeni tavsiye ederim. Yok, psikolog olup ofisimde oturup para kazanayım diyorsan, onu ülkemizdeki diğer psikolog zevata sormalısın, onlar genellikle bu işi daha iyi bilir ;) Derslerin bir listesini buradan bulabilirsin. Epistemoloji ile ilgileniyorsan Tools of Thinking dersi harika bir derstir. tamamlayıcı(complementary) olur Muvaffakiyetini temenni ederim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• psikolojın saglamsa konusmayı dert dınlemeyı sevıyorsan guzel :D

1|0
    0|0
  • çevren varsa darphaneden farkın olmaz.Pdr okusan büro açsan seansı 200 liradan 10 seans gelse 2000 tl her seans 1 saat.ayda minimum 10 kişi ağırlasana en az 5000 tl kazanç.Çevren varsa ama

1|0
    0|0
  • Şimdiki aklım olsa, o yönde bir eğitimi alır ve onunla ilgili bir iş yapardım.

link

1|0
    0|0
  • İş bulma olanağı ve para kazanmak amacıyla istiyorsan kesinlikle psikoloji okumaman gerekiyor. Araştırma dürtün ve insan psikolojisine ilgin olması gerekiyor.

1|0
    0|1
  • Gelceğin bölümü bence artısı şu müşterileriniz artıyor(insanlar yalnızlaştığından) her geçen gün toplumun piskologlara bakış açısı daha pozitifleşiyor. Eksisi ilginiz yoksa pek beceremmezsiniz o işi

1|0
    0|0
  • iyi para var diyo laa

1|0
    0|0
  • Paranı kazanırsın , aklını kaybedersin .

Karar senin .

1|0
    0|0
  • Kafanı çeleyim senin yaa Ankara ya gel çeko ya the besttt .

1|0
    0|0
  • herbişiyi - +sı ne ki bu bölümün

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir bölüm okumak isterdim.Bölüme girecek puanı almak sıkıntı, çok yüksek.

1|0
    0|0
  • Çok güzel bir bölüm. Ben okumadan oldum ama o da ayrı bir yetenek herhal :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• rakip olma bana :) Bosver psikolojiyi

1|0
    0|0
  • eksisi her sorunu olana bir vakaymışçasına yaklaşmak artısı insanları daha kolay çözümleyebilmek olabilir.İş bulma olanakları hakkında bir fikrim yok ama bence önü açık herkesin psikolojisi ite kaka ayakta duruyor bu devirde.

1|0
    0|0
  • Okunmaya değer bölümlerden biridir .

Severek yaptığın sürece eksileri artılarının önüne geçmez .

1|0
    0|0
  • psikolojide bildiğim kadarıyla cevap bulamadıysan hala link cevabımı okuyabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...