Detayda yazdığım görüşe katılıyor musunuz?

"Gece, gökyüzünün kazanını dolduran Ay ve yıldızlar, insanın hayallerini ve yaratıcılığını kışkırtan altınlar gibidirler. Uygarlık tarihinde asıl zenginlik dünyadaki değil, gökyüzündeki altınları toplayabilmektir. Bir toplum, altınları için bankalar yapıyor ama hayallerini bir çatı altında toplayacak müzeler kuramıyorsa, siyasetçileri, ekonomistleri istediği kadar konuşsun, yoksullaşıyor demektir." (Sunay Akın, Ay Hırsızı, Türkiye İş Bankası Yayınları, IV. Baskı, sf.78)

0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir banakada çalışıyor olsaydın ve bu dözleri müdürüne söyleseydin, müdürün ağzını bırakır gıççıyla gülerdi. Yanlış anlama tabi. Sorun kullandığın kelimelerde değil. Sadece Türkiyede bunu anlayacak adamı biraz zor bulursun. Mesela kendi ebeveynlerinden başla. Annen en sevdiği diziyi izlerken bir anlığına seslenip bunları söyle. Bakalım sana ''Çok haklısın evladım, aferim sana '' mı diyecek yoksa; ''Oğlum bir sus beee'' mi diyecek.

0|0
    0|0
    • Dostum sana katılıyorum :) Ama bu sözler zaten bana ait değil ki. Hem bak ne güzel, sen anlayıvermişsin.

• :) Çok abes kaçacak ama keşke hocalarım bana ''Bak delikanlı öss sınavına iyi çalış. Eğer adam akıllı bölüm kazanamazsan mecburen mesleki işlerde çalışacaksın. Mesele şu ki o tip işlerde cahil cüvela orrrrrospu çocuklarının elinde çürüyeceksin. Sen bilmezsin oğlum bizim insanımız on lira için adam harcar. Sen kim bilir çok daha ucuza satılacaksın. Kafanı kullan doktor neyim ol, temizlikçi olup da kendini bir bokkk sanan yrrak kafalıların bkunu temizleme'' yani iyi bir motivasyon olurdu diye düşünüyorum.

• Kimse söylemedi mi sana bunları?

• Evet katılıyorum kısmen.

0|1
    0|0
Yükleniyor...