Evde ingilizce öğrenmeye nasıl başlanmalı hangi kaynaklar kullanılmalı?

Evde ingilizce öğrenmeye nasıl başlanmalı hangi kaynaklar kullanılmalı?
İnternette site ve kitap önerileriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Özkan çelen videolarını izleyen var mı onun dersinde paylaştıklarını not almamız yeterli mi yoksa ayrıca kaynak gerekir mi?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• turist rehberliği öğrencisiyim lisans bilindiği gibi bölümüm LYS-5 dil puanıyla alıyor. hiç ingilizcem yokken evde çalışarak kazandım bu bölümü.
    Özkan çelen , nurullah öktem falan bir çok video izledim. Evde ingilizce öğrenmenin en iyi yöntemi ingilizceki konuları youtubeden videolarını izleyip sonrasında kısa bir testle pekiştirmektir. buna ek en can alıcı nokta ise ingilizce bilen biriyle devamlı ingilizce sohbet etmektir. türk erkeklerinin bu konuda kurtarıcısı ise filipinli endonezyalı türk meraklısı abaza kızlardır :)

1|0
    0|0
    • Özkan çelen ile başlamayı düşünüyorum bende 6 seviyeye gelmeniz ne kadar sürdü?
      Videoları izlerken kaynak olarak ne kullandınız kitap olarak

• ben hiç bir kaynak kitap almadım internetten pdf soru çıkarıyordum videoları ayrıntılı izliyordum vakit olarak bilmiyorum ama 5 ay çalışmada kazanmıştım işte bölümü

En İyi Kız Görüşü

• Kendine şu soruyu sor: Bir çocuk konuşmayı nasıl öğrenir?
    Hah işte bir yabancı dil de tam olarak böyle öğrenilebilir.

En sevdiğin yabancı dizilerden birinin DVD setini al.
    Birinci bölümünü İngilizce orjinal Türkçe alt yazılı izle.
    Sonra Türkçe dublaj İngilizce alt yazılı izle.
    Bunu bir öyle bir böyle defalarca izle.
    Ezberleyene kadar izle. İzlerken sürekli tekrar de et.
    100-150 defa izledikten sonra ve artık her saniyesini ezberledikten sonra dizinin ikinci bölümüne geç. Aynı şeyleri bölüm 2 de tekrar et. Daha sonra bölüm 3... diye devam et.
    Diziyi bu şekil bitirdiğinde bir Amerikalı gibi şakır şakı İngilizce konuştuğunu göreceksin.

Tek yolu budur. Boşuna kurslara derslere ne paranızı ne de zamanınızı harcamayın.

0|0
    0|0
    • Essah mı😶😶

• Öğrenim hayatı içinde bu dediklerin geçerli mi? Veya iş hayatı yds gibi sınavlar vs

• eh işte gün 24 saat. bunu nasıl kullanacağın sana bağlı.
      eğer her gün 1 saatini ingilizceye ayıramıyorsan başarma şansın olmaz

Erkekler Ne Diyor 23

• Küçük hikaye tarzındaki kitapçıklar alıp okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Hangi kaynak olursa olsun, grameri öğrenebilirsin ve ilerleyebilirsin. Ancak ingilizce yazıp, okuyabilmek için sürekli pratik yapmalısın ve sözlük elinden düşmemeli. Ne kadar kelime, o kadar ifade.
    Ayrıca Türkçeyi ne kadar biliyorsan, ingilizceyi de o kadar öğrenebilirsin.

1|0
    0|0
    • İng biliyor musunuz?

• Sıfırdan başlayan biri hangi seviye de ing bilenler ile konuşmaya ya da yazışma diyeyim başlamalı?

• Pratik ile öğrenmiş biriyle öğrenmesinden ziyade eğitimini alarak öğrenmiş biriyle pratiklerle ve sunacağı nüanslarla öğrenmesi daha yararlı olur.

• Amerikan derneğine gidip onlardan set alabilirsin.. Dil öğrenmeyi çocuk gibi öğrenerek yapmanızı tavsiye ederim.. Duymak tekrar etmek sonra yazıya dönüştürmek..

2|0
    0|0
  • Öncelikle ihtiyaclarini belirleyip çalışma programını hazırla. Bazısı listening bazısı speaking bazısı vocabulary eksikliği hisseder. Bu plan programdan sonra kaynakları bulman gerekir. Ve son olarak ta sanki kursa gidiyormuscasina disiplinli bir çalışma düzeni kurmalisinm kendi başına eğitim için disiplin şart.

1|0
    0|0
    • şu an anlamak üzerinde düşünüyorum sadece okuduğum bir metni anlamak ve yorumlamak istiyorum tabi yanında dinleme de yapıcam boş vakitlerim de
      Kaynak olarak var mı önerin? Türkçe içerikli olan ve temel seviyeye uygun

• teşekkürler

• Rica ederim.

• Yabancı alt yazılı filmler izle ve de Yabancılarla muhabbet etmeye çalış gerçekten faydalı.

2|0
    0|0
  • İnternetten videolar izliyorum

0|0
    0|0
  • Bu biraz zor yasadigin ortamda ingilizce diyalog kurabilecegin birileri yoksa cok zor. Evde bu is pek aklima yatmadi. Ama azimle calisan ogrenir tabi.

0|0
    0|0
  • internetten yapabirsin ya da kurslara gidebilrsin bu senin öğrenme kabiliyetine ve çalışmana bağluı istersen yardım edebilrim

0|0
    0|0
    • Kurs şu an için mümkün değil evde çalışıp belirli bir seviyeye gelmek istiyorum.

• anladımm... pdfler var mesela ingilizce ile ilgili ne blm seviye seviye hikaye kitapları var mesela diziler var..

• Doğrusunu söylemek gerekirse evde ingilizce öğrenmek zor bir durum pratik yapman gerekir konuşma anlamında gramer belki öğrenebilirsin fakat püf noktalarını kaçırırsın...

0|0
    0|0
    • Kurstan önce belli alt yapı oluşturmak daha doğru geliyor

• bence tam tersidir kurstan alt yapın olsa daha sonra kendi kendini de geliştirebilirsin

• Etkilipratikingilizce diye bir kanal var youtube' da. Çok iyi videolar var. İnternette gördüğüm en sade yalın ve etkili anlatımı o yapıyor. Sadece konu anlatımı değil konuşmada kullanılan kalıplar gibi. Siteside etkilipratikingilizce. com
    Ayrıca ben 247 tl ye bunun ayrı olarak online video dersini satın aldım. Çok memnunum. Aldığım dersler gündelik hayatta iletişim için konusma pratiği. Benim ingilizcem var fakat konusmada sıkıntı oldugu için :D

0|0
    0|0
  • önce kelime ezberle

0|0
    0|0
  • Bir bilgisayar ve bir youtube kanali

0|0
    0|0
  • her türlü kaynak

0|0
    0|0
  • evde öğrenilmez

0|0
    0|0
  • olmaz aga beceremen

0|0
    0|0
  • ing oyun

0|0
    0|0
  • bazi arkadaslar jony sins hocayi onere bilir sakin onlari dinleme

0|0
    2|0
  • duolingo güzel uygulama

0|0
    0|0
  • Google play de çok iyi programlar var telefondan çalışabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Omegle devam

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 17

• Daha önce buna benzer bir soru cevaplamıştım, yapıştırıyorum:
    ''Gramer kitabı (Önemli) ve okuma kitapları alabilirsiniz. Altyazısız film veya dizi izleyebilirsiniz. Youtube'dan ders videolarına bakabilirsiniz. Bilen bir arkadaşınızla pratik yapabilirsiniz. Şarkıların sözlerini çevirebilirsiniz. Kelime ezberi için de bilmediğiniz kelimeleri minik kağıtlara yazıp, bir kutuya atıp, her gün birkaç tane çekebilirsiniz. Çektiklerinizi tamamen ezberleyene dek tekrar kutunun içine atmalısınız. Bu kadarına gerek yok bir kez baktığımda kelimeler aklımda kalır diyorsanız sözlük alabilirsiniz.''
    +
    Önerileri kitaplar: Oxford Grammar for Turks veya Inside English Grammar

0|0
    0|0
    • İng bilen biri ile ne kadar sonra konuşmaya çalışmak gerekiyor? Şu seviye diyebilir misiniz?

• Anlama gelişimi için çok basit bir taktik var:

Konuşanların dudak hareketlerini takip etmek, onları dudaklarına bakarak dinlemek...

2|0
    0|0
    • Duyarak ben daha iyi anlıyorum senin söylediğin görerek değil mi?

• Bir kaç yorum da okudum ingilizce öğrenirken amarikan ingilizcesi olmamasına dikkat edin diyordu Dünya da geçerli olan daha çok İngilizlerin ingilizcesiymiş bu ne kadar doğru bir yorum fikrin var mı?

• Aralarında telaffuz farkı var. Bir de bazı harflerin yazılışı değişiyor. İngiliz İngilizcesi bence daha cool. Havalı, resmiyete yakışır duruyor. Tabii şahsen. 😊 Onun dışında muhakkak İngiliz İngilizcesi öğrenmek gerekir, Amerikan İngilizcesi yetersiz kalır suretinde bir telkin almadım...

• Kelin merhemi olsa 😅

2|2
    0|0
  • Çok yeterli olacağını sanmıyorum evde öğrenmenin bu heves geçebilir. Bence bir kursa gitmelisin hem para verdiğin için kendini mecbur hissedersin. Eğer dil öğrenmek senin için çok önemliyse uzun süreli ve sınavlı kurslar var biraz pahalı ama kendini geliştirip sınavlar da başarılı olursan kurs seni yurtdışına 15 gün veya 1 ay eğitime gönderiyor. English time vardı 15 gün Londra'ya gönderiyordu ama onun süresi doldu diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Kurs düşünüyorum ama şu an zamanım yok ona ve tamamen sıfır seviye de gitmek istemiyorum belli bir alt yapı oluşturup öyle gitmeyi istiyorum Günde şu an 2 saat falan bir ing vakit ayırabilirim bu sürede de neler yapabilirim nasıl başlanmalı onu araştırıyorum

• kalıp ezberle film dizi izle. En iyi öğrenim yöntemi budur. Gramer çalışma hiç. İlk konuşmayı öğren sonra yazmayı öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Ben ingilizce altyazılı diziler izliyorum güncel takip ettiğim bir dizi de var duyarak okuyarak daha iyi geliyor.
    Ingilizce bol pratik istiyor çok takip edilen birini kaynak seçebilirsin ve kulak alışkanlığı etkiliyor.

0|0
    0|0
  • Ben sırf çok sevdiğim yabancı bir ünlü sayesinde Ingilizce öğrendim :D Onun şarkılarını kendi kendime çevirdim söylemeye başladım. Röportajlarını çevirdim falan hem eğlenceli hem de uğraştıkça akıla giriyor

0|0
    0|0
  • Duolingo, memrise, lingualeo, ororo. tv

1|0
    0|0
  • Engvid videolari var youtubeta izle bence gzuel kanal

0|0
    0|0
  • Duolingo diye bir uygulama var. App Store ya da Play Store'dan indirebilirsin

1|0
    0|0
  • bir uygulama vardı onu dene "duolingo" diye

0|0
    0|0
  • Kolay kitaplardan baslaya bilirsin ve kursa gidebilirsin

0|0
    0|0
  • sözlük

0|0
    0|0
  • voscreen

0|0
    0|0
  • Yabancı dizilerin bölümlerini önce alt yazılı sonra alt yazısız orijinal dilde izlemelisin yardımı olur.

0|0
    0|0
  • Telefonundan uygulamalar indir

0|0
    0|0
  • kesinlikle altyazı dizi izle çok faydalı ayrıca apple/play store de guzel uygulamalar var

0|0
    0|0
Yükleniyor...