Issizlik ve istihdam ne alemde

Gida sektörü hizmet sektörü nitelikli eleman krizinde bir hazira konma almis basini gidiyor sizce gercek işsizlik var mı

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• işsizliğin kralı var ama bizim insanımızda tembel masa başı iş istiyor herkes :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben gerçek işsizliğe inanmıyorum şahsen. Bu millet iş beğenmiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• gerçek işsizlik elbette var, ancak hazıra konma konusunda sizinle aynı fikirde değilim, örneğin yanlış işleyen eğitim sistemimizde bireylerin hayatla ilgili beklentilerini çok yüksek tutuyoruz. böyle birisi üniden sonra hayallerindeki iş profiline bu şartlarda ulaşamadığı zaman hizmet sektöründe faaliyet gösteren ve şartları hiç iyi olmayan mağaza gibi yerlerde çalışmak durumunda kalıyorlar. Bu da sürekli olmuyor tabi. Peki Mağaza işleticileri ne düşünüyor bu konuda, eleman bulamıyoruz çalıştıracak diyorlar. Emeklilik yaşı avrupada çok geç ama insanca koşullarda çalışıyorlar, Türkiye de bu yaş sınırı düşük ama kişi 10-15 sene içerisinde tükeniyor çalışma koşullarından dolayı. Keşke şu Avrupa Birliği fasıllarından Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile ilgili olan fasıl bir an önce müzakereye açılsa. Belki kayda değer gelişmeler sağlanabilir.

0|0
    0|0
    • O zaman sistem suanki nesili tembel alistiriyo avrupada sistem orta okuldan sonra pratik alanlara yonlendiriyor ancak cok calisanlar beyinsel is gucune yonlendiriliyor biz de boyle bir sistem yok maalesef

• Gercekten öyle katiliyorum mekanik teknik fizik kimya tekstil tib vs aklınıza ne gelirse hauptschule den sonra yönlendiriyor suanki univ. Gencligi aciyarak söylemek gerekirse % 60 veya yetmiş issiz kalacak ya da meslek disi calisacak kimseyi 25 inden sonra berber kasap operator vs yapmazlar

• malesef doğru söylüyorsunuz, ama biz kanal yapalım gemicikler geçsin nasıl olsa değirmen dönmüş olur :)

Yükleniyor...