Bir insanın kaliteli müzik dinlediğini nasıl anlaşılır?

Şöyle bir bakıyorum da popüler kültürün dayatması olan şarkıcıları dinleyenler bir hayli fazla. Demet Akalın, Serdar Ortaç, Hande Yener bunlar tam bir piyasa ürünü. Kulağa işkence çektirmekte ne oluyor. Yazık valla. Sizin için gercek sanatçı kim ya da kimler desem. Örnekler verin bakayim.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin müzik zevki farklıdır sana işkence gibi gelen şarkılar başkasına iyi gelebilir... Kimse kendine işkence çektirmiyor rahat ol... O saydıkların bana da işkence gibi geliyor o ayrı...
    Ben genelde enstrümantal müzikleri dinlerim dinlendiriyor beni... En çok beethoven dinliyorum :) piyano sesine bayılıyorum :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya ben pek sevmiyorum. boyle sanati kendi tekeline alma gayretlerini. Zevk meselesi diyelim biz buna. Kimi orkestradan dinlemeyi sever kiminde bugunun elektronik muzigini. Her ne kadar elektronik muzik cocuk oyuncagi gibi uretilebiliyorsa da, nijayetinde alicisi var. Arz-talep, dolayisiyla sanat diyelim, zevk meselesi diyelim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Müzik evrenseldir. Her şarkının insanda hissettirdikleri başka. Ama tabili popüler kültürün dışındaki gerçek sanatçılar ölümsüz.

0|1
    0|0
  • 90 li yillarin parcalari cok guzel gercekten onun disinda rock gruplari var birkactane gercekten kaliteli müzik yapan hem yerli hem yabanci. bide jazz gercekten guzel kalitesini hissediyorsun dinlerken

0|1
    0|0
  • Barış Manço öleli ben pek dünleyemiyorum, onun gibi Kaya Handa gitti

0|1
    0|0
  • Ahmet Kaya
    Sagopa
    Sezen Aksu
    Ferdi Tayfur
    Orhan Gencebay
    İbrahim Tatlıses
    Cevdet Bağca
    Nurettin Rençber
    Mustafa Ceceli
    Murat Göğebakan
    Sıla

0|0
    0|0
  • Öyle bir parça olmalı ki üzerinden yıllar geçse de ilk kez dinlenmişliğin hazzıyla birlikte çok kez dinlenmişliğin ama yine de vazgeçememenin huzurunu vermeli.

0|0
    0|0
  • müzik zevkimiz insanlara göre olmamalı ben gazapizm vice duman dinliyorum. emek verilen her şarkı kalitelidir

0|1
    1|0
  • gerçekten iyi olanı ayirt etmek lazim
    dayatma bir şeyi hiç sorgulamadan dinliyoruz malesef...

0|1
    0|0
  • Popüler kültür yerine eskimeyen şarkıların sahipleri tabikide

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Siyasi içerikli müzikler dinlemeyi seviyorsunuz anlaşılan.

• Zevkler ve renkler tartışılmaz demişler. Daha çok rocker tipi bir bayan profili var sende. Çok da güzelmişsin. :)

• ebru gündeş, ahmet kaya, sezen aksu, koray avcı

0|0
    0|0
  • Çok kolay anlaşılır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 1|1
    0|0
    • İşte bu dostum. Gaz parçalardan. :D

• Gazi verdin bana ya bakalim hayirlisi
      Soru sordum sen asgari ucret deyince http://www.kizlarsoruyor.com/soru-sor?r=true

• Soru çıkmadı. :) Neyse valla sohbet cok keyifiydi. Tesekkur ederim şahsen. Dogru yoldan ayrılma. Müzikten anlayan insanlar hayata 1 - 0 önde baslar. İster fakir olsun. İster zengin kalite tesadüf değildir. :D

• Cem karaca
    Bergen
    Barış manco
    Barış akarsu
    Alpay
    Müslüm gürses
    orhan gencebay
    jony cash
    Lemmy Kilmister
    bunlara gerçek sanatçi derim o pop zırvalıklarına arabesk replere karnım tok onlar boş adamın işi

0|1
    0|0
  • Aşık veysel
    Musa eroğlu
    Neşet ertaş
    Ahmet kaya
    Erkan oğur
    Diye bu liste büyür gider bana göre...

0|1
    0|0
  • Slow tipi dinliyorsa kesin kalitelidir

0|1
    0|0
  • Hayatin icinden sozlerine bakinca cidden bu boyle dedirtecek sarkilari profesyonelce ele alip sarkiyi dizayn eden kisi kaliteli sanatcidir bence.

Su devirde hangi sarki boyle ki?
    hepsi laylaylom ask temali aci ozlem ego vs gibi seylerden olusturup ekmek yeme pesinde

0|0
    0|0
  • günümüzde şarkı soyleyenleri sanatçıdan saymıyor ismini zikrettigin tiplerden de nefret ederim

0|1
    0|0
  • herkesin zevki değişir şimdi onları dinleyenlere hiçbi lafım yok keyif alıyolarsa dinlesinler ben yabancı dinliyorum
    ha anlamıyon neyini dinliyon diyosanız ker harfinide anlıyorum kimse bişey diyemiyo

0|0
    0|0
  • Kaliteli muzikten ne anliyoruz?

0|0
    0|0
  • İsteyen istediğini dinler. Kime neye göre kalite. Müzik evrenseldir.

0|0
    0|0
  • Kaliteli insan türkü dinler

0|0
    0|0
  • zevkler ve renkler tartışılmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...