Mardin kapisindan atlayamadim türküsü Diyarbakir türküsüyse neden Mardin kapisi deniyo?

Gece gece aklima takildi ya. Türkünün geçmişini bilen varsa söylesinn?😄😄

0|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Mardin diyarbakir yakin ondan sanirim mardin kapisindan atlayip diyarbakira gidemediginden bahsediyor ki bunu salladim 😂 liralari dokulmus toplayamamis yani parasi bitmis arabayla da gelememis. O yare mektup yazmis ben bir hafta sonra gelcem diye ama yollayamamis. Kisacasi nereye gidememis diyarbakira 😂

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Çünkü Mardin Kapısı Diyarbakır'da yer alıyor.

1|0
    0|0
  • Aklımda deli sorular

1|0
    0|0
  • diyarbakırda sur belediyesinde dağ kapı civarında mardin kapısı vardır. yüksektir ve ordan atladım atlayamadım die gelmiş olablirmi? diyarbkırlı değilim sadece gezerken aklımda kalmış tarihi yerleri :D

1|0
    0|0
  • kalelerin birden fazla kapısı vardır. kapı hangi yola açılıyorsa o isimle anılır. mardin yoluna açılan mardin kapısı İstanbul yoluna açılan İstanbul kapısıdır. mesela istanbuldaki Edirnekapı da edirne yoluna açılmaktadır.

1|0
    0|0
  • vanilya nasıl böyle güzel kokar, babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi 😂

1|1
    0|0
  • 😂😂 bu saatte nerden aklına geldi

1|0
    0|0
  • Uyusana sen :D

1|0
    0|0
  • Canı sıkılmıştır öyle koymuştur türkünün adını.

1|0
    0|0
  • mardine kaçamamış işte

1|0
    0|0
  • Çünkü dbakırda mardin kapı var :)

1|0
    0|0
  • Diyarbakırda Mardin kapı diye bir yer var oraya atıf yapılıyor

1|0
    0|0
  • :) mardinle sinir oldugu icindir

1|0
    0|0
  • ben Avrupalıyım bilemeycem

0|0
    0|0
  • cunku dıyarbakır surlarının bır kapısı mardın yoluna cıkıyor onun ıcınde mardın kapı derler o kapıya sarkıda mardınkapısından atlıyamadım ıse surlardan atlıyamadım demek ıstıyor

1|0
    0|0
  • Çünkü d. bakırdan mardine geçmek istiyor olabilir mi :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Diyarbakira gitmistim. Diyarbakir Surlarink ziyaret ettim. Yalnis hatirlamiyorsam ordaki Surlardan birinin isimine Mardin kapisi diyorlarmis. Nedenini ben de bilmiyorjm🤔

1|1
    0|0
  • Cünkü o Mardine giden kapi :) yani ben oyle biliyorum 😂

1|0
    0|0
  • Bu saatte bu soru mantikli tabi

1|0
    0|0
  • Bu bir diyarbakır türküsüdür. Malum mardin kapı Diyarbakır surlarında yer alan kapılardan biridir ve evet tabi ki Mardin'e açılır..

1|0
    0|0
  • üç iki harfliyken iki niye üç harfli?

1|0
    0|0
  • Mardin kapisi olduğu için Diyarbakır da😂

1|1
    0|0
Yükleniyor...