Küpenin geçmişi nedir?

Ne amaçla kullanılırdı eskiden?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bununla ilgili saçma bir yazı okumuştum. Kulak eskiden tahrik edici bir organmış sonradan evrim geçirmiş. Küpede o zamanlardan kalan bir şeymiş. Saçmalığın daniskası :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Köleler kullanırdı muhabbeti var. Hatta Osmanlı padişahı da takmış falan ama gerçek diyenlerde var değil diyenlerde araştırırsan çıkar

0|0
    0|0
    • Yavuz Sultan Selim Han ben ALLAH ın kölesiyim diyerek takmıştır

• kişisel görüşündür dostum bende gerçek olduğunu düşünüyorum ama tarihçiler daha çok ispat üzerine hareket ediyorlar. Aslında o kadar büyütülecek bir konu da değil. sonuçta yapılan güzel bir davranış neden yapmış olmasın yani

• Haklısın burada önemli olan inanç

Kızlar Ne Diyor 1

• google amca var. ona sor. merak edip arastirmadim

0|0
    0|0
    • Belki şimdi araştırırsın !

• Aydınlattığın için teşekkür ederim 😊

Erkekler Ne Diyor 3

• fatih sultan mehmet di sanırım bir osmanlı padişahı işte =P tam hatırlamıyorum bir kölede küpe görmüş ve bunu efendilerine köle olduğunu öğrendiği için kendisi de takmış bende allahın kölesiyim demiş =P ama daha net bilgi öğrenmek için biraz araştırdım hani tunç çağında bile kullanılıyormuş dostum eskiden erkekler de kadınlarda takarmış erkekler sol kulağa kadınlar 2 kulağa da napolyanun neredeyse tüm askerlerinde küpe varmış =P =P

0|0
    0|0
  • Küpe çok eski bir şey, dövme gibi. İnsanların güzel görünmek ve kendilerini ayrıcalıklı, özel hissetmek için kullandığı şeyler bunlar. Sümerlerin kullandığı küpeler mesela; www.metmuseum.org/.../hb_33.35.45,.46.jpg

0|0
    0|0
  • Sekil yapmak icin

0|0
    0|0
Yükleniyor...