Kapat

Chopin insan mı? Bu kadar yoğun bir müzik nasıl bir insandan çıkabilir ki?

Chopin insan mı? Bir insan bu kadar yoğun bir müzik üretmeyi nasıl becerebilir? Hayır bakınca bende insanım Chopin de ama neyse

7|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bir pianist olarak söylüyorum ''gamma'' çalışması diye birşey var notaların ritmik sırayla bir aşağı bir yukarı akması.. Eğer nota'dan anlıyor olsaydınız bütün piano bestelerindeki melodilerde sadece akor uyumu olduğunu görürdünüz. yani hepsi birbirinin devamı olarak çalışılıyor sonra melodi oluyor. zaten bakarsanız bir aşağı bir yukarı inişler var bunlar piano'da esas olan akor çalışmaları sadece biraz abartılı şekilde çalışınca profesyonel notalara dönüştürülüyor. Piano besteleri sıralı akor'dan oluşur.

0|0
    0|0
    • demek istediğim pianoda duyduğunuz bu sesler aslında birer akor çalışması.) sadece ilerletip bir melodi haline getiriyorlar kolay olduğunu söylemiyorum lakin gün içerisinde 10-15 saat boyunca gamma akor çalışması yapan bir insanın böyle besteler çıkarması normaldir.

Kızlar Ne Diyor 11

• Chopin kesinlikle bir dahi bütün eserleine bayılıyorum, okulda piyanist arkadaşlarım çalıyor nocturneleri mükemmel :)

0|0
    0|0
  • O insansa bu ne? :) Ruhun olan müzikler dinleyen insanları görmek güzel.
    https://www.youtube.com/watch?v=QP73569coeo

0|0
    0|0
  • çok severim iyi oldu paylaştığın

0|0
    0|0
  • Evet, insan. Ben de çok severek dinlerim.

0|2
    0|0
  • Önemli olan ruh, ruhundaki senfoniyi duyabilmek ve notalara dökebilmek. Ah, bizde nerede o derinlik, o kulak, o zeka. Ama şükür ki insandan insana fark var. Senin de ayrı bir güzelliğin muhakkak vardır.

0|1
    0|0
  • İnsan var insan var.
    Ayırt etmem lazım dahi bunlar insan gibi görünüp aslında bir üst modeli.

0|0
    0|0
  • Muh- te - şem!
    Çok beğendim 👏🏻👍🏻

0|0
    0|0
  • Ruhum dinlendi, teşekkür ederim..

0|0
    0|0
  • Evet insan dinlerken tam da bu soruyu soruyor kendine.

0|0
    0|0
  • Doğuştan yetenekli onlar

0|0
    0|0
  • Şu an Bach'den Well Temperede dinliyorum ama Chopin'de favorilerim arasında... 😂😂😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Arada sırada kendimi Chopin'i dinlerken buluyorum. Bu kadar güzel bir müzik olamaz yahu.

Sitede de bunu dinleyenleri görmek güzel.

0|0
    0|0
  • Ben sevmedim.
    Çaykovski 1 Numaralı piyano konçertosunu önereyim sizlere.
    Zubin Mehta'nın 80. doğum günü nedeniyle verilen bir konser.
    Böyle bir şef ve Kathia Buniatishvili gibi bir solistten dinlemek de ayrı bir zevk.
    www.youtube.com/watch?v=wH3OOM70cp0

0|0
    0|0
  • Super

0|0
    0|0
  • Abartmamak lazım Chopin sanıldığı kadar müziğin dahi çocuğu falan değildi... Ama gene de iyidir... Arthur da iyice mahfetmiş parçayı..

0|0
    0|0
  • O değil de trompet çok severim.
    Arturo Sandoval - La Virgen de la Macarena
    https://www.youtube.com/watch?v=K4cc7C-wro8

0|0
    0|0
  • hayatını izlemiştim. kötü bir hastalıkla geçse de ömrü güzel bir adam.

0|0
    0|0
  • evet ya cidden çok yetenekli bir sanatçıymış. varşovada onun çok fazla izlerine rastlamak mümkün

0|0
    0|0
  • Ilk defa adini bilmedigim bir sanatcinin muzigini dinliyorum guzel mi kotu mu yapiyor bilmiyorum ama rahatlatici hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Fredric chopin nocturne op.9 no 2 dinle

0|0
    0|0
  • Spring waltz bunu da dinle

0|0
    0|0
  • incelemek lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...