Elektro gitar için tavsiye verir misiniz?

arkadaşlar ben elektro gitar çalmak istiyorum ama gitarlar hakkında en ufak fikrim yok hangisi iyidir hangisi kalitelidir vs bu konuda önerileriniz nelerdir?
hep klasikle başla elektro gitar daha kolay çalarsın diyorlar bu doğru mu klasik çalmadan da kolayca öğrenemez miyim?
son olarak kendi kendime çalmasını öğrenemez miyim kursa gitmek şart mı?
benim sorularım bu kadar önemli başka bilgiler varsa beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

0|0
08

En İyi Erkek Görüşü

• "klasikten başla" lafları hikayedir. yok öyle birşey. Bir kere temel eğitim şart, teknikleri öğrenmen şart.
    gitar alırken de önce tarzını belirlemen lazım. Atıyorum blues tarzı çalacaksın o zaman sert karakterli gitarları seçmeyeceksin. Metal çalacaksan sert karakterli gitarları seçeceksin. Metal çalacak adamın fender, telecaster falan işi olmamalı.
    Sonra gitarın üretim yeri önemlidir. Çin Endonezya hindistan gibi yerlerden gelen gitarlar pek güzel değildir. kaliteli değildir. Süpriz bir kalite vardır, ço kgüzel çıkabilir ya da çok kötü çıkabilir.. Kore amerikan ve japon üretimli gitarlarda öyle süprizler yoktur. AMA sen ilk defa başlayacaksın ve büyük masrafa gerek yok, o yüzden şimdilik üretim yerine bakmamalısın, sadece denemelisin.
    Ana can alıcı konulardan biri de Ağaçtır.
    Maun - Bas karakterlidir yüksek sustain verir. Sert karakterli gitarlarda sık görülür.
    Alder - Tiz karakterlidir. Fender gibi modellerde olur.
    Maple - Dayanıklıdır, klavye maple ise parlak bir ton verir.
    Rosewood - genelde klavyede kullanılır.
    Ebony - Sert bir ağıçtır, baslı tonlara sahiptir ve öyle her gitarda olmaz.
    Baswood - yumuşaktır, alder ile benzer özelliği vardır. Sıcak tonlar elde edersin ibanez gitarlarında sık görürsün.

Sonra Manyetik konusu.
    Pasif ve aktif olarak 2 tür vardır. Sert tonlar için aktif manyetikler idealdir, dip gürültüsünü büyük ölçüde keser. Pasif ise böyle değildir.
    Köprü seçimi ise, ilk başlangıçta sabit köprülü gitar al. Floyd rose'a girme (delirebilirsin) . Floyd Rose zahmetlidir uğraştırır ama çok güzel bir tadı vardır.

Perde sayısına bakma 22-24 farketmez şimdilik. İleride shred tarzı çalarsan 24 perde gitarlar daha çok işini görür. Sololarda 24 perde kullanılır. İmkan varsa 24 perde alabilirsin eğer sololarada el atmak istiyorsan.

Rahatlık olayı var bu da çook önemli bir konudur. Bolt On, Set Neck , Neck Thru gibi terimler görürsün. Neck thru gövde ve sap tek parçadır. Set neck sapın gövdeye yapıştırılmasıdır. +++++

0|0
    0|0
    • ++ Bolt on ise sap ile gövde birbirlerine vidalanmıştır. Gitarları denerken buna bak, rahat olanı al. Genelde neckthru gitarlarda alt perdelere ulaşmak bolt on dan daha kolay ve rahattır. sustain olarakta faydalıdır. Ama en iyisi ya da en kötüsü diye bir şey yoktur. Satriani de bolt on gitar vardır çatır çatır çalar.

Ve gitarı denemeden sakın alma.

• anlattığınız için çok teşekkür ederim 🙏 not aldım hepsini dikkate alacağım bu bilgileri

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Yorumlara bakıyorumda insanların bu olayı ne kadar basit görüyorlar. Gitarın markasının şu an bir önemi yok. Istersen git altın kaplama gibson al. Doğru teknikleri doğru kişiden birebir öğrenmezsen ne yaptığın işten zevk alırsın nede yaptığın işi dinletirsin. Herşeyden önce temel eğotim şart. Şu internette şu kişi ders veriyorculardan da ayrıca gına geldi. Sana senin hatalarını birebir söyleyen bir hoca lazım. Gitardan önce doğru hocayı araştır derim.

0|1
    0|0
  • zühürt tayfa için internetten ders veren müzik hocaları var. bir takım videolar var. bir incele istersen

0|0
    0|0
  • önce akustik gitar çalmayı öğrenmelisin ama.

0|0
    0|0
  • washburn modelleri vardır fiyatları iyi. parmak yatkınlığını sağlamak için basit akorlar tabiki klasik gitar.
    bu arada yeni araba öğrenenler tofaşla başlar bu işe. demek istediğimi anladın.

0|0
    0|0
  • selim ışık internette elktro gitar dersleri veriyor bıldıgım kadarıyla ama bana kalırsa arkadaşın da dediği gibi klasik+akustikle başlasan daha kolay olabilir. Direk dalacam diyorsan da senın bılecegın iş.. bütçe ne kadar peki?

0|0
    0|0
  • klasikten başlaman gerek bence bu işin temelini kaparsan daha rahat öğrenirsin

0|0
    1|0
  • Markasi gibson olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...