Kapat

Müzik dinlemek günahtır diyen arkadaşlar bakabilir mi?

Birkaç kere müzik dinlemek, resim galerisine gitmek, sinemaya gitmek günahtır diyenler oldu. Neden günah? Bana bir açıklayabilir misiniz bunu?

Güncellemeler:
Ruhu beslediği için günah diyorlardı, nerdesiniz olm hadi sizi bekliyoruz burda.
Hala gelmediler ya.

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• internet günah
    televizyon şeytan icadıı

0|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Allah'ı unutturan, Allah'tan uzaklaştıran şarkıları dinlemek günahtır hatta bazı ilahiler de buna dahildir
    Yapılan resimler ve heykeller canlı varlıklara benzerse niyet ne olursa olsun günahtır kiyamet gününde yaptıklarınıza can verin diye söyleneceği hadislerde ve birçok alim tarafından söylenir

1|2
    0|1
    • Resimler ve heykellerin canlılara benzemesi neden günah?

• Cahiliye devrinde yapilan putlar yüzünden o zamanlarda haram kılınmıştır ve insanlar bir nevi Allah'ı taklit edip şirk koşmuş oluyorlar yani ben böyle biliyorum ve yanılmıyorsam bazi alimler belden yukarı insan figürleri ve manzara resimlerinin yapılmasını caiz görmüşlerdir
      Ben böyle biliyorum ama yanılıyorda olabilirim araştırılması gereken derin ve önemli bir konu

• Kuran kursu hocam bana bunun açıklamasını yapmıştı. Sinemadır müziktir boş işlerle uğraşmayın ibadet edin diye günah deniliyormuş.

0|2
    0|0
  • Onların yüzünden müslüman değilim.

0|2
    0|0
  • oha ne içtiniz lan nesi gunah bunlarin

0|1
    0|2
  • sacma oyle brsy mi olur ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6