• Sor
  • Bence

Beste nasıl satılır?

arkadaşlar şarkı yazıyorum , genelde çok beğeniyolrlar, satman lazım diyorlar ama nasıl yapacağımı bilmiyorum?

En İyi Görüş

• Sanatçılarla iletişime geç şarkıyı ne diyorlar ona bazı kurumlara gidip senin olduğuna dair belgeler al telif hakları işte ondan sonra çeşitli müzik firmaları var oralara gönderebilirsin çeşitli sanatçılarla twitter üzerinden ya da menajerleriyle iletişime geç beğenirlerse zaten seninle iletişime geçerler.

Erkekler Ne Diyor 12

• Olmaz gibime geliyor senin işin :)

• face de paylaş zaten iyiyse yayılır gider tabi kendine güveniyorsan parayı verip hepsini noterde tasdik ettireceksin sonra kimvurduya gidersin alır biri söyler şarkını ispatta edemezsin :)

• ne kadar tutar ki noter

• 30 lira en az sayfa başı sormak lazım tabi tek tek arayıp daha uygun yapan olabilir belki daha fazladır ama ortalama o civarda

• o beste olmaz söz olur. beste dediğin o enstrümental müziktir nota yazmaktır beste yapmak

• ya bizdede müzik var nota var

• noterde onaylattıkdan sonra amatör birkaç şarkıcıya okutabilirsin, sosyal paylaşım sitelerine ekleyip ilgi göremesini bekleyebilirsin ;)

• Bende bilmiyorum :) bulursan banada söyle var bir kaç bişey.

• Yazdığın şarkılar kimin tarzına yakın sanaçcılarsa onlara twittwn gönder ama noterde tattik et önce beğenirse satın alır ama millaylarca yazıyorlar beste dızay gerekli söyleyiş falan filan ama arkasına düşmen gerekir çok

• önce iyi bir demo yapmalısınız ya da en azından notalarını yazdırmalısınız. o sizin kartvizitiniz olur daha sonra şarkıcı prodüktör vs her türlü iletmeye çalışmak lazım .. bu işleri yapan arkadaşım var isterseniz sizle iletişime geçirebilirim..

• hocam bana yardımcı olursanız çok sewinirimm e mail adresimi vereyim bide sayfam var facede ona yönlendireyim sizi aysegul1149.94@gmail. com

• çevre önemli.

• Prodüksüyon şirketleriyle anlaşman lazım.Onlar o şarkıyı söyleyebilecek bir sanatçı bulurlar.Şarkı için prodüksüyon şirketinden payını alırsın.Örneğin(Raks Müzik Prodüksüyon Şirketi)

• cevren yoksa sataman kanka.

• Bunları şarkıcılara göstermen lazım veya onların menajerleriyle iletişim kurman lazım.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sözleri ya bir söz yazarının ya da şairin facebook sayfasına mesaj atabilirsin,özel mesaj ama.

• noterden onaylat önce , sonrası çevre tanıdık birilerine ,

Yükleniyor...