Kapat

Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Sanat insanlık hayatının hangi gereksinimlerinden doğar gelişir ve insanlar arasında paylaşılır alınıp-verilir?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• sanat düşünce, duygu, gerçeklik ve hayalleri farklı şekilde gösterme aktarma yansıtma yoludur. Toplumların artık karın doyurmaktan ileri gidip gelişmeye başlamasıyla yeni şeylere ihtiyacı olmuştur bu ihtiyaçlar masa ilk başlarda temel olanlardır örneğin masa, testi, bardak, bıçak gibi düşününce bunlar da o dönemlerin sanatıdır ama günümüzde artık sanat ihtiyaçtan değil de paylaşımdan aktarımdan ibaret. Peki bunları neden yapar? O da belirttiğim gibi artık temel ihtiyaçlarını tamamlamıştır ve kendisini yansıtmak ister.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• Rica ederim bunlar sadece benim düşüncelerim umarım açıklayıcı olmuştur. Belki daha kapsamlı ve ayrıntılı bir makale bulursun sorularını cevaplamak için. Tabi ben de senin düşüncelerini merak ediyorum :)

• Gayet açıklayıcı bende makalelere bakıp biraz fikir edinmeye çalışıyorum tekrar teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 4

• evet ben çizim yapıyordum bunu dövme işine çevirdim 5 sene kendi stüdyo mu işlettim ticarete döktüm paylaşıldı alındı verildi 😊

0|0
    0|0
  • Duygularından doğar. Insanlara ne hissettirdigine bağlıdır. Ne hissediyorsa Ona aç olduğu içindir.

0|0
    0|0
  • soru ne?

0|0
    0|0
    • Okuma bilmiyoruz galiba?

• Sanat hakkında gorus mu ıstıyorsun okumayı bılıyorum konsept soru sormak sen soru sormamıssın gorusnu belırtmıssın ama ben de belırrtym haklsn sanat ınsanların ıhtıyaclarından gereksınımlerınden eksıklerınden cıkmazlarından ortaya cıkar evrenseldır her noktadakı acıyı her yerdekı kahkahayı paylastıran bı alıcı gorevı ustlenır dalı hangısı olursa olsun resım muzık heykel vs hıcbırının dıgerınden sanat anlamında eksıgı fazlası yoktur farkı vardır yalnızca kulaga goze hıtap eder gercek sanat kımsenın ne dusundgnu umusrsamadan sanat ıcın yapılan topluma dogru urunler vermek ıcın ışık tutmak ıcın yapılan sanattır

• Nasıl soru sormamışım anlayamadım dikkatli okursanız sevinirim yorum için teşekkürler.

• sı*tım sanat doğdu oldu mu?

0|0
    0|0
    • sıççtım olacak bunu bile sansürlemiş

• onu ananna sor işte

• Asıl senin anana sormak lazım da benim terbiyemi bozma şimdi !

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu soru öyle iki satırla cevaplanacak bir soru değil. Sanat tarihini iyi bilmek lazım. En azından sanatların ortaya çıkışını bilmek gerek. Bununla ilgili yazılmış pek çok kitap var. En kaba şekilde insanları eğitmek için kullanılmış diyebiliriz. Edinilmiş tecrübeleri sanatta taklit yoluyla diğer insanlara aktarmak mümkün. İlk çıktığında daha çok amaç buyken zamanla sanata bakış açısı değişti. Eğitmekten bilgi vermekten daha çok bir güzellik arayışına dönüştü. Toplum için sanat, sanat için sanat muhabbeti lise edebiyat dersinin vazgeçilmez geyiği olsa da buradan sanatın bu ikili görevini görmek mümkün.

0|0
    0|0
Yükleniyor...