Kavimler göçü nedir ? ve sonuçları nelerdir ?

bu soruyu cevaplayabilecek arkadaşlar büyük sevaba gireceklerdir. belkide mutluluğun en büyüğü benim olacak.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Hunların batıya akın etmesi sonucu bazı kavimlerin daha batıya sürülmesidir.Örneğin Cermenlerin ana yurdu Karadenizin kuzeyidir, kavimler göçü sonucu şimdiki topraklara gelmişlerdir. Kavimler göçünün sonucu şuanki Avrupa haritasıdır.Ayrıca kavimlerin batıya sürülmesinin sonucunda Batı Roma İmparatorluğu zayıflamış ve çökmüştür. Avrupanın etnisitesi tamamen değişmiştir, Hun istilasının en büyük eseri şuanda Macaristandır, çünkü Macarların ataları batıya akın yapan Hunlardır hatta bugün bile avrupada adları Hungary'dır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Roma imparatorluğu 2'ye ayrıldı.

Bugünkü Avrupa milletleri oluştu.

Feodalite ortaya çıktı.

..

Daha çok var da üşendim bu kadar yeter

0|0
    0|0
  • google a sorsan daha iyidi. hunların farklı kollar halinde avrupa ve afrikaya kadar yayılmasıdır. günümüz avrupa ırklarının temellerini attığı söylenir. örn: cermenler vandallar vs

0|0
    0|0
  • Göçtür.

500 point sevap kazandım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sonuçlarına dair -ansiklopedik bilgiden ziyade- akılda kalıcı bir ekleme yapayım. resmi kitaplarda yer almaz:

Şimdi kümülatif şekilde Batı'ya göç eden bu istilacı kavimler, çöküş arifesindeki Batı Roma topraklarına sığınmışlar; nüfusça da az oldukları için kendilerinden kalabalık olan yerli halk ile kaynaşmışlardı. Roma'nın mevcut kültürel izlerini (dil, devlet yönetimi) silmektense, bu izlere entegre olmayı seçmişlerdir. Bu bir zorunululuktu o şartlarda.

Kavimler, Anglo-saksondan Germenlere, pek çok etnisitenin harcı diyebileceğimiz bir yelpazeden oluşuyordu.

Dolayısıyla... Latince bilenlerin, mevcut Avrupa dillerini daha rahat öğrenebiliyor olmasının bir sebebi de işte bu olaydır.

1|1
    0|0
  • kısaca atilla dan korkup kaçan bir grup kavim (Goths, Vandals, Angles, Saxons, Lombards, Suebi, Frisii ,Franks) avrupadaki insanları kesip bugünkü yapıyı oluşturmuştur. Danimarka ve İskadinavya taraflarında toplanan istilacılar bunlar, rusları bir güzel yağmalaya yağmalaya aşağı doğru inmişler, kafkaslarda Atilla ile karşılaşınca Avrupa ya doğru tabanları yağlayıp, Avrupa nın yerlilerini bir güzel kesip yerleşmişlerdir. bize ırkçı, barbar diyenler bunlar, bu olaya da barbar istilası diyorlar güya Atilla istila etmiş, kendileri Avrupayı komple kesti onlara istilacı diyen yok :D üstelik öncesinde de Rusları yağmalamışlar :D

0|0
    0|0
  • link

Detaylı anlatım

0|0
    0|0
  • aç vikipediayı oku

sonuçlarını söyliyim: bugünkü avrupa milletleri oluşmuştur.

ve yüzüklerin efendisi ile world of warcraftın temelleri kavimler göçü sayesinde atılmıştır :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...