Hitler nerede hata yaptı? Yani bir yerde dursa durumu kurtarır mıydı?

Hitler nerede hata yaptı? yani bir yerde dursa durumu kurtarır mıydı? ülkemizde yaşananlardan sonra adama biraz saygı duymaya başladım hiç olmazsa o hatalar yapsa da insanlık suçu işlese de ülke sevgisi adına yapıyormuş .

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• hitler bence hata yapmadı ordusu çok güçlüydü mükemmel generallerle ve stratejilerle ben hala savaşı kaybetmelerine çok şaşırıyorum

sovyetler birliğini işgalde frederich paulos yerine rommel veya guderian ayarında bir generale devretmesi lazımdı 6.orduyu bence en büyük hata bu ve soğuk kış koşullarından dolyı savaş kaybedildi başka bir nedeni asla olamaz toprakların 4/3 ünü işgal etmişler günnde 200-300 km ilerleyen bir orduyu hangi kuvvet durdurabilir

ama kaybetmedeki en büyük koşul mevsimsel olaylardır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• işte senin bu zihniyetinle aynıydı. orada hata yaptı. ülke sevgisi adınaymış.. o kadar masum insana işkence edip katletmeyi ülkenin iyiliği meşru mu kılar? kendi insanıymış diğer ırktan ya da dinden insanlar insan değil mi? cidden inanamıyorum! daha fazla yazamıcam sinirlerim oynadı.

0|0
    0|1
  • zeki adamdı vesselam.

0|0
    2|2
  • 1- Generallerini dinlemeyerek, Generallerin savaş stratejilerini ciddiye almayarak, özellikle Sovyetlerde Alman ordusuna hareket alanı bırakmayarak

2- Barbarossa harekatı baştan hata zaten

3- İngiltere'nin işini bitirmeden (Avrupa'da tek hakim olamadığı yer orasıydı), yeni savaş cepheleri açmak

0|0
    0|1
  • hitler hassas bir adamdı link

0|0
    0|0
  • Savunulacak bir tarafı yok.

1|0
    0|1
  • Irkçılık akıl karı değil

1|0
    0|0
  • Hitler almanyadaki türkleride öldürdü 100-200 kadar türk nazi kamplarında hayatını kaybetti. Sen sanırım Hitler'in ırkcılıgını anlamamıssın. Profiline baktımda Hitler seni görse senide nazi kampına yollardı :)))99

0|0
    0|0
  • Hitlerin amk pislik

0|0
    1|0
  • Bence hatası bu kadar erken yıkılması oldu çünkü insanlık suçu işlediği kesim şimdilerde bütün dünyaya insanlık suçu işliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Başından beri kin ile doluydu..

Almanyanın yenılgısını yahudilere bağlayıp boyle büyüttü kendını.

Öldüren karızmayı boyle yarattı, 'Kavgam' dedı..

Sonun bı karıs toprağı boyladı mk oğlu..

Başından berı hatalı bırının nerde hata yaptı demek'te ne saçma be ekınoks.

3|0
    0|1
  • Hitlere tarafsız bir bakışla bakıp incelersek hata yaptığı nokta bana göre Rusya gibi geniş topraklara sahip işgali zor bir ülkenin başkentine bir atımlık yolda iken, bu ülkenin manevi dirençlerini kırabilmek için Stalingrad'dı almak için ısrar etmesiydi.İki liderin karşılıklı düellosuna dönen bu savaşın uzun sürmesi batı cephesinin toparlanmasına ve Alman askerlerinin ütopyalarına olan inançlarının kırılmaya başlamasına sebep oldu. Hitler Almanya sı için kırılma noktası burasıdır bana göre.

Hitlerin faşit bir lider olması gerçeğinin gölgesinde kalan diğer gerçeklere dünya geneli pek itibar göstermez. Tarihte kıta Avrupasını bu derecede sarsabilecek etkin siyaseti ve devlet yönetimini gerçekleştirebilen kaç devlet lideri vardır ki.

0|1
    1|0
  • Ressamlık kariyerini bir kenara bırakmakla hata yaptı, oralarda bir yerlerde dursa vasat bir ressam olarak durumu kurtarabilirdi.

O nasıl bir mantıktır, o ne acaip bir saygı anlayışıdır bu arada. Irkçılığın, faşizmin geçerli nedeni mi olur arkadaş.

2|1
    0|0
  • Ülke sevgisi adına yapılan her şey mübahtır diye bir şey olabilir mi ? Onca insanı katletti, dünyadaki nice ülkeler ( Türkiye'de dahil olmak üzere ) ekonomik buhranlar yaşadı. Bizler millet olarak böyle "vatan millet sakarya, hurraaaa" anlayışına çok saplanmışız nedense. Kim olursa olsun bu tarz kişiler hayranlık uyandırıyor. Soruna cevap verecek olursam;

benim bildiğim kadarıyla İkinci Dünya Savaşı, İsrail Devleti'nin kuruması için bir komplo senaryosu. Özellikle Avrupa'nın değşiik bölgelerine dapılmış ve rahat yaşama alışmış Yahudileri bir devlet altında toplamak zor değildi . O yüzden Avrupa'nın güvenli bir bölge olmadığı süsü verildi ve Tevrat'ta yazan kenan topraklar adı altındaki Filistin coğrafyası, bunun için ideal bir seçimdi. Hitler ne yaparsa yapsın, sonuç bu olacaktı. Çünkü zaten ABD belirledi yine de kazanan tarafı...

0|0
    0|0
  • Blitzkrieg

0|1
    0|0
  • Korkiu temelli kurulan tüm yönetimler yikilmaya mahkumdur. Temeli saglam degildi en başta. Reichtag yangini bütün Avrupa'yı sardı. En son Ruslar a saldirisi da intihar oldu.

0|0
    0|0
  • baştan sona kadar hata

hangi birini anlatayım :)

hırs, diktatörlük, ırkçılık, böyle davranırsan bir iki zıplarsın üçüncüde tüm dünya tepene çöker, sen de rezil gibi intihar edersin

hitler malın tekiydi

0|0
    0|1
  • En büyük hatasını sovyet sosyalist cumhuriyetler birliğine sava§ ilan ederek yapmıştır. İkinci en büyük hatasını japonlara savaş başladıktan sonra uzak kalarak yapmıştır. Üçüncü en büyük hatasını ABDye savaş ilan ederek yapmıştır.

0|0
    0|0
  • Ekinoks bir dur allasen ya zaten ortalık karışık

0|0
    0|0
  • faşizm böle bişey doymak bilmez en son kendini yer

0|0
    0|0
Yükleniyor...