Savaş filmi önerileri alabilir miyim?

Arkadaşlar 2.dünya savaşı ile ilgili ,savaş sahneleriyle gümbür gümbür bir film biliyomusunuz :D Eğer film güzelse 2.dünya savaşı olmasada olur :D Bakalım neler gelecek .

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tam benim konum gelmiş.

2. Dünya savaşı filmleri özellikle 1950 ve 1960'larda çok çekildiler. Özel ilgi alanımdır.

Savaş sahnelerini öne çıkartan filmleri istediğin için Schindler's List gibi filmleri geçiyorum.

Gelelim filmlere ;

A Bridge Too Far - Bu filmi o kadar seviyorum ki cep telefonumu mesaj müziğin theme song. Gerçi bir baskını anlatıyor ama aradığın gibi bir film. 1977 yapımı bu filmde bir çok baba aktör var.

The Bridge On The River Kwai - Çok beğendiğim bir filmdir. Gerçi bu da büyük savaş filmi değil ama 2. dünya savaşı ile ilgili önemli bilgiler aktarırken bir insanın yaşadıklarını anlatması açısından güzel bir yapıttır.

The Longest Day - İyi kadro, güzel film.

Cross Of Iron - Savaşın insan üzerindeki psikolojik analizlerine girse de yine de beğeneceğini düşündüğüm bir film.

Where Eagles Dare - Yine küçük bir birliğin kahramanlık öyküsü. Clint Eastwood için bile seyredilir. Beğeneceğini tahmin ediyorum.

Bridge At Remagen - Yine aradığın gibi bir film. Çıkartma sonrası göğüs göğüse yapılan savaşlara iyi bir örnek.

The Battle Of The Bulge - Tank savaşlarının güzel örneği.

Kelly's Heroes - Clint Eastwood'un fazla rol yapmayıp endamıyla ve kahraman Amerikan askerlerinin dünyayı nazilerinden kurtarma hikayesi.

Das Boot - Tamam savaş sahneleri çok fazla değil ama anlatılan hikaye etkileyicidir. Almanların meşhur denizaltıları U Boot'ların bir tanesinin hikayesi.

U-571 - Denizaltılar ve deniz savaşları açısında güzel bir örnek.

Inglourious Basterds - Benim favorilerimden değil ama çok beğenilir. 2009 yapımı olduğu için yeni bir şeyler denenmiş.

Saving Private Ryan - Gerçekten çok güzel bir film. Yakın dönemin en başarılı 2. Dünya Savaşı Filmi.

The Dirty Dozen - 2 Kere çekilen bu filmde ufak bir timin düşman hattına sızması anlatılıyor.

The Thin Red Line - Sanırım bu seveceğin türde. Her adımın nasıl kazanıldığını ve canların nasıl yitirildiğini göstermesi açısından başarılı.

The Great Escape - Steve McQueen ve Charles Bronson gibi 2 usta ile güzel bir kaçış filmi. Ordu savaşı değil.

Tuskegee Airmen - 2. Dünya savaşından gerçek bir hikaye. Amerikalı siyah pilotların verdiği büyük mücadele anlatılıyor.

The Pacific - 10 Bölümlük bu mini dizide bazı sahneleriyle tam aradığın gibi bir film. Ben seyrederken ölen milyonları düşünmüştüm. Çok acı.

Band Of Brothers - Daha çok ölüm, daha çok cesaret. Tavsiye ederim.

Tora Tora Tora - Japonlar ve Pearl harbor Baskını

Battle of Britain - Göklerdeki savaşın anlatımı.

Benim liste şimdilik bu kadar.

0|4
    0|1
    • Bu cevap bir harika dostum .)

• Yorumuma eksi not veren kişi ne düşünüyordu acaba ?

• Sex and Cıty den başka film izlemeyen birisi vermiştir :) Ben her yorum yapana +1 veririm seninkini en iyi cevap seçtim çünkü öyle .)

Kızlar Ne Diyor 4

• pacific

0|1
    0|0
  • Der Untergang (Çöküş) II. Dünya Savaşı sırasında; Hitler Almanya'sını anlatan bir filmdi. Değişik bir bakış açısı ile işlemişler. Savaş sahnelerinden ziyade siyasi gibi gerçi.

0|1
    0|0
  • Yasak krallk hem dövüş hem macera :)

0|1
    0|0
  • kapıdaki düşman

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• link konusu askerlerin acilen cekilmesi gerekli fakat bolge bos kalmamali 71 tane ogrenci secerler burda bekleyin diyerek kandirirlar fakat ogrenciler gercegi anlayinca olecez bari savasarak olelim der ve savas baslar askerlerin yarim saat dayansalar yeter diye konustuklari catisma 11 saat surer 766 ozel komando hucum birligini oldurur konusu gercektir tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Schindler'in Listesi

0|1
    0|0
  • saving private ryan

0|2
    0|0
  • rüzgarla konusanlar izle nicholas cage oynuyo düşün filmi gümbür gümbürde savaş sahnesi

er raynı kurtarmak dünyanın ne iyi savaş filmi zaten

0|1
    0|0
  • Pearl Harbor ,gümbürtülü sahneleri bol.

link

0|1
    0|0
  • rus yanlısı bir tane var dostum kapımdaki düşman filmi izlediğinde zevk alacaksın tıpkı bir pastanın ağzında dağılması gibi sadece izle aklının alamayacağı kadar fil izledim zevklerim mükemmeldir şu anda bile 10 tane iniyor secmece

0|1
    0|0
  • Stalingrad

0|1
    0|0
  • Kara şahin düştü

0|1
    0|0
  • Er Ryan'ı Kurtarmak - Bir Zamanlar Askerdik.

0|1
    0|1
  • The Avangers(Yenilmezler)

G.I Joe

İlk Yenilmez Kaptan Amerika

Cengizhan(Timuçin)

0|1
    0|0
  • Er Ryan'ı Kurtarmak

0|2
    0|0
  • Pearl Harbor

0|1
    0|0
  • Erryan Eray abiyi kurtarmak :D

0|1
    0|0
  • Kapıdaki Düşman

Kılıçlı savaş istersen Cesur Yürek var :D

0|1
    0|0
    • Cesur Yürek mi ? İlk defa duyuyorum güzel filme benziyr hemen bir koşu izleyeyim :D :d :D :D Kapıdaki düşman güzel bir seçenek izlemeyeli epey oluyor teşekkürler .

• Söylede mağaradan çıksın onlar bir zahmet :D :D

• Hayat Güzeldir'i izledin mi? :) O da 2. dünya savaşıyla ilgili ama biraz işin dramatik yönünü anlatıyorlar..

• filmler sınırlı tutma kendini the walking dead e başla derim. çok sürükleyici ve dramıda sağlamdır.

1|0
    0|0
  • "Maymunlar Sofrası"

Harika

1|0
    0|0
Yükleniyor...