Kuyucaklı Yusuf?

Okuyan varmı? Kitabın sonunda Yusuf'a Muazzez'e Şakir'e ne oluyor? Biraz anlatırmısınız?

0|0
35

En İyi Erkek Görüşü

• Ölümle başlayan Kuyucaklı Yusuf yine ölümle sonlanıyor. Romanın sonunda annesinin baskılarıyla değişmeye başlayan Muazzez'i kurtarıp; yaşadıkları yeri terk etmeye karar veren Yusuf çıktığı görevi yarıda kesip ilçeye döner.
    O sırada annesinin başlarda yaptığı baskı sonralarda ona tatlı gelen Muazzez yine Şakirler'in evinde belediye başkanı ve bir kaç kişiyle çakırkeyf bir gece yaşamaktadırlar.

Yusuf evi basar. Silahını çeker. Açtığı ateş lambaya isabet eder. Oda karanlığa gömülür ama ateş açmaya devam eder. Şakir de nasibini almıştır. Muazzez'i kaptığı gibi atına atlayarak karlı soğuk bir günde nereye gideceğini bilmez bir şekilde yol alır. Dinlenmek için durduklarında Muazzez yaralandığını söyler. Ve bir süre sonra aşırı kan kaybından ölür.

Yusuf Muazzez'i karları eşeleyip, toprağa gömer ve yoluna devam eder.

0|0
    0|0
    • Herkes farklı şeyler söylüyor bu yüzden dedim, teşekkürler

• Farklı yorum yapmak ayrı; romanın sonunu söylemek ayrı. Roman böyle bitiyor okuyunca göreceksin. Rica ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Kitabı okuyalı yaklaşık olarak 8 yıl oldu o yüzden kitabî formatını hatırlamıyorum ancak tv'de filmini seyretmiştim sonunda Yusuf ile Muazzez ata binip başka diyarlara giderlerken Muazzez dayanamıyor ölüyordu... Yusuf da derin bir üzüntüye kapılıyor ve onu toprağa gömüyordu... Talat Bulut canlandırıyordu çok yakışıklıymış...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• okudum , muazzez ve şakır kaciyorlar.

1|0
    0|0
    • Yuh! Şakir kandırdı mı saf Muazzezi😳

• O kadar uzun Zaman'da kitabı okuduğumu hatırlamam 😂 Teşekkürler

• nadir aklımda kalan bir kitap 😂

• sebaattin ali

0|0