Kapat

Saddam Hüseyin'in sorgusunu anlatan bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz?

Saddam Hüseyin'in sorgusunu anlatan bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz?Yeni çıkacakmış daha raflara. Saddam Hüseyin'in sorgusunu yapan ajan tarafından yazılıp yayınlanmış. İçinde en dikkat çekici olan yanı ise Saddam Hüseyin'in Irak'ın geleceğini bilmiş olması.

"Irak'ı yönetemeyeceksiniz, Başarısız olacaksınız çünkü Irak'ı tanımıyorsunuz. Dilini, insanını, tarihini ve kültürünü bilmiyorsunuz. Çok yakında Irak'ı yönetmenin ne kadar zor olduğunu siz de anlayacaksınız'' demiş. Ayrıca olacak olayları önceden haber vermiş. Bu coğrafyada insanların davranışları ile mevsimlerin bir etkisi olduğunu öne sürmüş ve yaz geldiğinde olayların başlayacağını söylemiş. Tam olarak da söylediği gibi olmuş. Aslında aynı durum bugün için de geçerli yaz geldiğinde her şey daha şiddetli hale gelecektir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu saatte bu nasıl soru demeyin kendi adıma cevaplayacak soru bulamıyorum sitede.

0|3
4|20

En İyi Kız Görüşü

• hayat çok ilginç değil mi insanlar gerçekten çok ilginçler... dün bu adamı cani diktatör olduğunu söylerlerdi ve inanırdık ben de inanıyordum ama şimdi bu adamın haklı yanları ortaya çıkıyor gerçekler elbet çıkar sözüne saygım arttı... ve bundan sonra tüm insanlar birini suçlasa bile ben suçlamıcam... bir daha insanlara inanmıcam

0|2
    0|0
    • O zaman sana günaydın

• @Reis0634 lütfen gidebilir misiniz acaba yorumuma yorum kattığınız için çok teşekkürler...

• @Reis0634 Tamam artık uzatmayın isterseniz. Burada bırakın olayı tadı kaçmasın. En başta söylemiştim böyle olacağını. Bundan sonra ikinizde yazmayın konu kapansın burada.

En İyi Erkek Görüşü

• demokrasinin agir yumruk altinda yonetilen insanlari özgur degil fakirlestirecegi asikardi
    on yil once irak savasi sonuclandiginde cia yetkilisi bir vatandas ilerleyen yillarda suriye irak lübnan ve daha bolgedeki ulkelerde parcali devletler olacak dedi
    plan acikti parcala bol yonet ama iste hesaba katmadiklari tek kendilerinin o bolge uzerinde planlari olmadigi neticede her yer yangin yeri

0|2
    0|0
    • Ne kadar çok bölünürse bataklık o kadar derinleşiyor.

Kızlar Ne Diyor 3

• Amerikanın her şeyinden nefret ediyorum. Böl, parçala, insanlığın anasını ağlat...

0|3
    0|0
  • Okumaya değer bir kitap gibi, diyorum. SADDAM
    Hussein hakkinda soyleyecek bir sözüm yok.

0|1
    0|0
  • ilgimi çekti açıkçası sorgulamaya, beyin fırtınasına ihtiyaç var millet olarak okumak gerekli

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• zaten tarih sürekli tekrar ediyor Bknz: biz mısırda afganistanda şehirler kurduk neden yıkıldı milleti ve ordusu arap olduğu için saray dili Türkçe resmi dili arapça olduğu için Yaz gelince azalacaktır diye düşünüyorum ben çünkü arap milleti özellikle yazın tembel bir millet biraz biliyorsam eğer yazın ortalık durulacaktır. Bide ben bu Müslümanlığı kim yaşıyor onu çok merak ediyorum? Her müslüman devlette iç savaş ulan biz yaşıyoruz desem ülkede kimin kime girdiği belli değil süriyelileri de aldık ki yarın bir gün onlarda ayrıcalık isterler. baktın kendi ülkesinde savaşamayan burda bize iç savaş açar

0|1
    0|0
  • Çok büyük adamdı o bölgeyi tek başına tutuyordu kitap ne kadar doğrudur bilemem ama ip boynundayken şunu söylediğini biliyorum irana asla güvenmeyin ve benim ülkeme sokmayın

0|1
    0|0
    • İran şu anda İsrail'i destekliyor. Bugün söylüyorum bana kimse inanmıyor. Eski iran yok artık Amerika ve İsrail ile çok fazla yakınlaşıyor. Orta doğu da ki tüm liderleri indiriyorlar tek tek bakalım Esadın kitabını ne zaman göreceğiz?

• Oradan bize zırnık vermezler kanımca ama bakalım umarım en karlı şekilde çıkarız inşallah linki yarın okuyayım uyusam iyi olacak görüşmek üzere...

• iyi uykular

• olm senin cidden kafan çalışıyor kültürlü bir beyfendisin.

lakin kitapta yazılanların taraflı yazıldığına ve yazarın birden fazla yeri değiştireceğine eminim. belkide saddam öyle bir söz söylemedi olaylardan sonra kendisi ekledi. olabilir mi elbette olur. bunada şöyle bir tez üretebilirim eğer saddam reyiz o coğrafyayı onlardan iyi biliyorsa emin ol asmazlardı çünküm amerika pragmatiktir.

1|1
    0|0
    • çok haksız sayılmazsın o konuda hayret bu sefer troll ile gelmedin. zaten daha önceden de Saddam'ın Amerikan ajanı olduğuna ya da Amerikanın kuklası olduğuna dair pek çok teori vardı. Genelde orta doğu'daki her başkan kukladır zaten gerçi. Aslında Saddam tam da bu yüzden bunları söylemiş ve onları uyarmış olabilir. Yani bana hala ihtiyacınız var demek için. Ama sanırım Amerika onun ile aynı fikirde değilmiş.

Bende burada kitabı yazan kaynağa güvenmiyorum ancak içinde muhakkak doğru bir yan olması gerekir. Çünkü tarihsel olaylarda gerçeği çarpıtarak yazmak mümkün tamamen yalan yazamazsın.

• o zaman seni şikayet edip senin yerine kendimi aldırcam saol kanki

• et ne diyeyim :D hemen ayağımızı kaydırma derdine düştü :D

• sansasyon amaçlı para tuzağıdır korsanını bile okumaya değer görmüyorum. Saddam kalsaydı ırak böyle olmazdı diyecek vicdan sömürüsü yapacak sanki saldıran fitneyi yakan kendi değilmiş gibi.

0|1
    0|0
  • Lider. Saddam'a demokrasi diye binlerce kilometre oteden hadsizce yapilanlar unutulmayacak elbet. Afganistan, irak, suriye. Sirada kim?

0|1
    0|0
  • Piyasaya düştüğü zaman kesinlikle alırım bu kitabı. Tamam belki iyi biri değildi ama söyledikleri doğru.

0|1
    0|0
    • Türkiyede çıkması uzun sürmez malum dünya siyaseti sevilir bizim ülkemizde. Kitapta illaki biraz çarpıtılacaktır ama yine de çoğu kısmının doğru olacağını düşünüyorum bende.

• En son biz kaldık. Bölgede israile tehdit 5 ilke vardı. Irak, Mısır, Libya, Tunus, Türkiye. Sıra bizde.

• sorgusunu yapan adam yazmışssa okumam o kitabı

0|1
    0|0
    • yanındaki adamlardan kimse kalmadı ki başka kim yazacak? senin tercihin elbette kaynak çok güvenli değil ama bilgileri seçebilmek lazım içinden

• orasıda doğru oğlu kardeşi kim varsa öldü adamın

• Veya siz öyle bilin

• Okunmaz.. Amerikan palavraları dolu olur.

0|1
    0|0
  • Elime geçerse okurum

0|1
    0|0
  • yazık oldu adama bence

0|1
    0|0
  • Kitapta anlatılanlar saf bir kalemle ele alınmış mıdır? Bu konuda emin olamıyorum..

0|1
    0|0
    • o konuda asla emin olamayız sanırım ama yine de belli bir gerçekliği vardır artık o kişinin görüşüne kalmış. kanıtlı belgeli bir kitap yazabilseydi elbette daha ilgi çekici olurdu

• Kesinlikle çok daha ilgi çekici olurdu.. Bu şekilde de birçok okuyucunun ilgisini çekecektir ama eminim.. Ben alıp okuyacağımı sanmıyorum. 😊

• Ajan çok zekiymiş ticari zeka çok iyi

0|1
    0|0
    • kazanç konusunda elbette çıkarı olacaktır da muhtemelen ajanlıktan kazanacağını kazanmıştır zaten :D

• yok daha yeni çıkacak. şu an haberlere konu olmuş işte

• Hımm teşekkürler

• Okumayı düşünüyorum çok çarpıcı hikayeler varmış duyduğuma göre saddam ırak için ne kadsr kötü olsa da ondan sonraki durum için yüz bin kat daha iyidir

0|1
    0|0
    • Irak'ın ve ortadoğunun geleceği hakkında çok isabetli tahminler yaptığı söyleniyor ama bakalım ancak okuyunca görebileceğiz

• Basbayağı statiko.

0|1
    0|0
  • Her zaman bu adamın hayatını merak etmişimdir okumak isterim

0|1
    0|0
  • saddam büyük adamdı

0|1
    0|0
  • Güzel olmuş okunabilir

0|1
    0|0