Kapat

Sözler mi daha çok önemlidir sizin için, müzik mi?

Bir şarkıda hangisi daha çok cezbeder sizi, sözler mi yoksa müzik mi?

Ne kadar önemlidir sözler sizin için? Anlamsızsa sözler müziği ne derece güzel olursa olsun o şarkıyı dinleyemem diyenlerden misiniz?

0|0
25|41

En İyi Erkek Görüşü

• Açık ara müzik. Kötü sözü tolore edebilirim ve genel olarak da söz olmayan müzikleri tercih ederim.

Söz çok önemliyse şiir var :(

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 40

• Müzik. Bu nedenle de Klasik Müzik.

1|0
    0|0
  • müzik önemli

çikita muz dese bile tınlamam

1|0
    0|0
  • İkisi de Nazım Hikmet'in verdiği eldiven örneğindeki gibidir ama bir tanesi daha ağır basıyor bende.

Ahmet Haşim'e başvurarak anlatacağım ama :)

"Şiirin dili; nesir gibi anlaşılmak için değil, fakat duyulmak üzere vücut bulmuş, musiki ile söz arasında, sözden ziyade musikiye yakındır."

1|0
    0|0
  • Müziktir... Zaten ya elektronik müzik dinlerim ya da Orta Doğu ve Orta Asya müzikleri... Birinde söz yok, diğerinde de çoğu kez anlamıyorum.

Müzik önemlidir. Bunun yanında kişinin sesi de... Ondan sonra isterse, şarkı sözü olarak 1000'e kadar saysın, umursamam... Ana-bacı gitmesin yeter...

Ama yine de sözleri ile etkileyen müzikler illa ki vardır... O da anca yüzde 5...

1|0
    0|0
  • Yaklaşık 5 yıldır yerli pop dinlemiyorum, saçma sapan altyapılar ve sözler nedeniyle. Önemli olan müziktir. Müzik evrenseldir.

1|0
    0|0
  • müzik evrenseldir genelde insanları müzigi cezbeder yoksa ingilizce bilmeyen Dünyada birsürü insan var onlar yabancı müzik dinlemezlerdi psy gangam style 1 milyar kişi dinlemiş korece i biliyosunuz hayır:)

1|0
    0|0
  • Sözlerlerin gölgesinde kalan müzik insanın o anki ruh halini, sözlerin gölgesinden kurtulmuş saf haliyle müzik insan ruhun kendisini aydınlatır.

1|1
    0|0
  • bence müzik daha önemli.mesela erkan oğur,u ele alalım. oğur gökhan kırdar,ın deyimiyle kopuz ve cura,nın piri.manhenmaım,da fizik bölümünü bitirmiş amerika da sokaklar da gitar çalmış bir değer hem de ne değer mesela djivan gasparyan ile yapmış olduğu fuad albbümün de yemen parçası,nın sonunda enstrümental bir bölüm var insanı kendinden alıp götürüyor sırf o değil mecnunum leylamı gördüm adlı parçada da bunu görmek mümkün o yüzden cevabım müzik dostum...

0|0
    0|0
  • Sanatçının sesi

şarkının sözleri

ve müzik

hepsi güzel olmalı

2|0
    0|0
  • Bir de; müzikte neden söz olur ki? Arkadaşım, bırak o müziğe anlamı biz yükleyelim, neden sözlerin ile bizi müziğini dinler iken kurmak istediğimiz dünyadan alıkoyuyorsun ki?

1|0
    0|0
  • dinlediğim müzik tarzı açısından ritim veya endüstrüman önde gelir. şarkının sözleri ikinci planda kalır.

2|0
    0|0
  • İkisi birbirini tamamlamalı, saçma sözler ile güzel bir müzik olmayacağı gibi, anlamlı sözler ile kötü bir müzikte olamaz benim için.

1|0
    0|0
  • Ne bir eksik ne bir fazla ikiside olmalı yoksa dinlemem :(

Kısaca Gökhan Özen skdfjsdl

1|0
    0|0
  • Sözün anlatamadığını müzik anlatır. Müzik diyorum.

1|0
    0|0
  • link sence hangisi

1|0
    0|0
  • Müzik her zaman cezbeder insanları. Sözlerin anlamı bilinmesi bile, sözsüz olsa bile. Tabi kafanız dumanlıysa sözlerin de etkisi büyük olur.

1|0
    0|0
  • müzik önemliyse gider enstrumental dinlerim olur biter ki bizim müzik türünde fazla saçma söz yok belli başlı gruplar var onları ayıklıyor insan :D

1|0
    0|0
  • Yani bir bass gitar-davul ilişkisini Xavi-Iniesta'da bile göremedik.Müzikte en dikkat ettiğim yer,eğer senkronizasyon uyumluysa sözlere bile bakmam ;))

Ama Freddie Mercury gibi notaların eline verecek kadar sağlam ses varsa muhakkak müziği bastırır ve sözlere odaklanırım.^^

0|0
    0|0
  • Efkarlıysan sözlerini dinlersin :) Mutluysan müziğini dinlersin ;)

1|0
    0|0
  • Hiçbir şarkının sözünü bilmiyorum. ya da hiçbir şarkıyı ezbere bilmiyorum kulağıma hitap ediyorsa dinlerim

1|0
    0|0
  • link ;)

1|0
    0|0
  • Müzik... Bizimkilerin söz anlayışı da ayrı bir muamma. Ben söz diye buna derim. link

1|0
    0|0
    • Ferudun Düzağaç diyince anlamsız sözde müzikde bulmak pek mümkün değil sanırım zaten :)

• önce müzik keyif vermeli yoksa söz güzel olsada dinlenmiyokiiiii

1|0
    0|0
  • Biz sözü müziğie soracak değiliz en iyi sözü biz biliriz :D

1|0
    0|0
  • arka ritmi yani müziği

böyle ultra baslı olsun pes i tizi harika olsun

1|0
    0|0
  • ikisinin ahenli uyumu...

1|0
    0|0
  • hıc biri öenmli değil artık

1|0
    0|0
  • Bazı müzikler vardır. Hiç söz olmadığı halde çok şey anlatırlar.

1|0
    0|0
  • Öncelikle sözler insana hitap etmeli

sonra tabi ki müzik de bunun yanında cok önemli

1|0
    0|0
  • muzik

sözleri dinlemiyorum bile yahu

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 25

• Sözleri önemli

1|0
    0|0
  • ayrılamaz bir bütünler.

1|0
    0|0
  • neşeliysem,içim kıpır kıpırsa mzüik cezbeder ama ruhum yaralı,kalbim kırıksa sözler cezbeder...

1|0
    0|0
    • ahah haklısın canım,üzgün bezgin anlarda slov şarkılar dinleyip kendimizi iyiden iyiye üzüyoruz, mazoşistiz sanki az biraz:))

• Önce müzik

1|0
    0|0
  • Müziğe ağırlık veririm. Benim için müzik önemli.

1|0
    0|0
  • müzik.

0|0
    0|0
  • Ses ve söz ikiside olmalı

1|0
    0|0
  • Sözler..

Müziğini sevdiğim için dinlediğim şarkılarda mevcut tabi.

1|0
    0|0
  • Sözler daha önemli benim için müzik kadar.

1|0
    0|0
  • Samimi olmak gerekirse ilk başta müzik dikkatimi çeker.

Birçok kez dinledikçe sözleri dikkatimi çeker ve müzikten fazla sözlerini beğenirim.

0|0
    0|0
  • müzikler daha cok etkiler ama hem sözlerden hemde müzikta fark edilemeyen bir detay mutlaka bulurum.

0|0
    0|0
  • İkisi de önemli ama sözlerde kendimi bulmalıyım bazen.

0|0
    0|0
  • Müzik ve yorum önemli.Sözler de güzelse dinlemeye doyulmaz.

0|1
    0|0
  • böyle malak malak bakan götü yenilesi kedi daha önemlidir :*. o an corç maykıldan careless whisper çalar beynimde. kediye türlü eziyetler uygularım göbeğini öpmek ve tüylerini tersine okşamak sureti ile.

0|0
    0|0
  • Bence bir şarkıyı söz müzik diye ayıramazsın

O şarkı ya senin şarkındır ya değil o histir bence, bütünlemeli, tamamlamalı

0|0
    0|0
  • ikisinin de bir ortak yanını buluyorum sanırım.

bazen melodi hatta ve hatta şarkının için de geçen enstrüman beni benden alıyor.

bazen sözler dilime dolanıyor bakmışım eşlik etmişim.

0|0
    0|0
  • kesinlikle müzikk :)

0|0
    0|0
  • Sozler daha onemlidir insan kendini anlatan sarkilari daha cok dinler

0|0
    0|0
  • müzik olmadan sözler bir şey ifade etmez .. sözler olmadan da müzik kendini gösteremez

0|0
    0|0
  • ruh halime bağlı olarak değişiyor mutluyken sadece müziği dinlerim üzgün olduğum zamanlarda sözleri

0|0
    0|0
  • Müzik birazcık daha önde. Ama sözler de benm için çok önmlidir.

0|0
    0|0
  • her ikiside onemli bazen ama sozler daha guzel gelir bazen muzik bazende ikisi

0|0
    0|0
  • sözler daha önemli aslında ama ilk müziği hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • Daha çok müzik

0|0
    0|0
  • Müzik daha önemli kulağıma hoş gelmesi lazım. Örnegin ispanyolca bir şarkı dinliyorum ama ispanyolca bilmedigim icin anlayamıyorum sözlerini ama şarkının müziği güzel oldugu için sözlerini anlamasamda dinlemekten zevk alıyorum.

1|0
    0|0
    • meraklardayım ama şimdi, hangi şarkı bu İspanyolca olan, paylaşır mısın canım, benim hiç ispanyolca şarkım olmadı :)))

• Hareketli mi seversin yoksa daha yavas tarzlarda mı :)

• eneee yeni gördüm ben bunu canım, bu aralar slow mod durumlarındayım, bunlardan olarsa hiiç fena olmaz :)

Yükleniyor...