Savaşların belalı silahı tanklar nasıl bugün ki halini almıştır?

Savaşların belalı silahı tanklar nasıl bugün ki halini almıştır?İlk çağlardan beri insanlar, dehşet saçacak savaş araçları bulmak için devamlı çaba göstermişlerdir iki tekerlekli hafif savaş arabaları, kapalı savaş arabaları, orta çağın zırhlı şövalyeleri, filli birlikler ve ağır süvarisi şeklinde görülebilmektedir. ilk olarak Leonardo da Vinci, üstün hayal gücü ve başarılı çizimleriyle modern tankın ve zırhlı aracın bir taslağını ortaya koyabilmiştir. 1. Dünya Savaşında İngilizler, siperleri geçebilecek, dikenli telleri aşabilecek ve makineli tüfek ateşinden etkilenmeyecek kendinden tahrikli bir araç geliştirmek için araştırmaya gitmiştir pek bir işlevleri olmamasına rağmen alman ordusunu moralman çöküntüye uğratmıştır.
Eğitim merkezine getirildiğinde gönüllülerin bir çoğu aracı görüp bu sınıfa geçmeyi reddettiler. Gönüllüler bu biçimsiz demir parçasının yürüyeceğinden bile şüphe ediyorlardı üstte gördügünüz tank yani little willie'dir. tümsekte, çukurda takılıp kraliçenin fedailerini almanlara rezil eden küçük kardeş sonradan modernize edilmiş ve alttaki resimde gördügünüz big willie adı verilmiştir yine de takılmış xD
2. dünya savaşında ise tank teknolojisi daha çok ilerlemiş, hızları zırhlarının dayanıklılığı gibi kritik özellikleri iyileşmiştir. bu dönemde alman ve amerikan tankları yarış halinde olmuştur ve günümüze kadar büyük gelişme göstermiştir.
#HergünBigi

2|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...