Vücut çalışmaya başladım. Bilgisi olanlar..

İyi akşamlar. Bugün vücut çalışmaya başladım. Boyum 176 kilom 65. Şu link deki gibi kasları fazla şişirmeden biraz belirgin bir hale getirmek için ne kadar çalışmam lazım ? Salondakiler senin azmine bağlı dedi ama pek inanmadım. Şu link link lerdeki gibi aletlerden var ama nasıl çalışmam gerektiğini ve ne kadar artırarak devam etmem gerektiğini bilmiyorum. Bilen varsa Ne kadar çalışmam gerektiğini söyleyebilir mi? Bide vitamin tozu gibi bişey varmış onlar sağlıklı mı bilen var mı?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben sadece sağlıklı kalabilmek ve stres atabilmek adına işim bittikten sonra gidiyorum genelde ya 2 gün çalışır 1 gün dinlenirim ya da hafta iç her gün gider hafta sonu gitmem sonuçta kasların da dinlenmeye ihtiyacı vardır ve kaslar sen çalıştığın esnada değil sen uyuduğun zaman gelişme gösterir tabi bunun için beslenmekte önemli şahsen ben hiçbir şekilde ekstradan protein falan almayı düşünmedim sağlıklı da bulmuyorum. Bunun dışında çalışmak ya da doğru bir şekilde çalıştırmak/geliştirmek istediğin kas gruplarını belirlemen lazım. Misal bel, sırt, bacak, karın kası ve omuz veya kol hangi kas gruplarını çalıştırmayı plânlıyorsun ? Bunun yanında her kas grubunu aynı gün çalışmak yerine bir bacak bel ve karın çalışabilirsin ertesi gün ise kol, omuz, sırt ve göğüs çalışabilirsin sana daha sağlam bir görünüm kazandırır en azından stres atarsın kesinlikle ama kesinlikle kasların ısınmadan yani ısınma ve gevşeme hareketleri yapmadan spora başlama bununla beraber asla ağırlık ölçeğini ilk anlar için büyük tutma küçük ağırlıklarla istikrarlı bir şekilde devam et aynı ağırlıkta set sayılarını arttırma yoluna git daha sonra kilogramları arttır set sayını tekrar düşür ve arttırdığın yeni ağırlıkla beraber tekrar tekrar set sayını arttırmaya devam et bu böyle sürer gider. Bu vücut ve kas yapınla alakalı olmakla beraber ilk üç ay kas grupların daha çabuk gelişir fakat belirli bir süre sonra büyüme/gelişme hızları yavaşla işte istikrarın en önem kazandığı yerlerden biri de burası oluyor. Ben asla Hulkvari bir görünüme sahip olmayı istemedim olmayı da düşünmüyor sadece sağlık bir görünüm ile beraber tamamen ileri ki yaşlarda oluşabilecek bel ve diz sağlığım için gidiyorum bunun yanında stres atması da cabası oluyor. Biraz gelişin aynaya bakıp kendinle sevişme isteği duyacak kadar mal olmamaya dikkat et son bir tüyo bilinçsizce yapılan hareket ve ağırlık denemelerinden kat'iyetle uzak dur zira sporla oluşan sakatlıkla ameliyatla bile geçebilecek zor sakatlık durumları olup yaşam kaliteni yükseltmek isterken diplerde gezersin demedi deme sadece salonla sınırlandırma kendini aktif bir yaşantısına sahip olmaya çalış misal ben bu konu yüzme ve futbolu spor olarak yapıyorum ama yüzmek kadar sevebildiğim başka bir spor dalı da yok ne yazık ki ve çok zor bir spordur imkanın varsa muhakkak dene kafi midir arkadaşım :) ? Sormak istediğin ya da eksik kalan bir yan varsa sorarsın vakit buldukça düzeltiriz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• aynen salondakilerin dedigi gibi azmine baglı ben 8 ay her iki günde bir çalıştım ve sadece 8 ayda öyle bir vücut yaptım ki aklın şaşar yani :D tabi okul bitince bıraktık malesef :D

0|0
    0|0
    • Salonu bıraktıktan sonra evde kapı barı şınav mekik falanla formu koruyabilir miyiz ?

• korursunda bende evde calısmıstım zaten salona gitmedim hiç agırlık seri aldıydım eve :D

• hiç bu aletlere gerek yok hocam 2 dumbel 1 barfiks birazda takviyeyle olursun.

0|0
    0|0
  • 2 günde şişemezsin öyle haberin olsun. Sabrediceksin azmedeceksin 1 yılda felan yaklaşırsın toz alırsan bıraktıgın anda hemen sonmeye baslarsın cunku vucut toz kullanırken aldıgı proteını braktıgında karsılayamaz

0|0
    0|0
    • Sabretmek sorun değilde toz olayını söylediğin iyi oldu.

• birader diyet programı iste bir uzmandan toz hap alma boşver doğal yollardan yap

0|0
    0|0
  • uzun süre düzenli çalışma gerek

0|0
    0|0
Yükleniyor...