Kapat

Erkeklerin kısa saçlı olmasının nedeni nedir?

Ana sebebi savaşlar yüzünden. ilk defa roma imparatorluğu zamanında savaşlarda uzun saç hareketi kısıtlamasın, rakibe avantaj vermesin gibi nedenlerle erkeklerin saçları kısa kesilmeye başlanmış. dönemin özelliği gereği sürekli savaşlarla geçtiğinden bu uygulama kısa sürede yayılmış ve o günden bu güne kadar bir gelenek halini almış. İskender döneminde ortaya çıktığını söyleyenler de var.Erkeklerin kısa saçlı olmasının nedeni nedir ?

3|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bence doğa şartları ile çok baş başa kalması nedeni ile tahrip olması, bitlenmesi, ve bir yerlere takılıp can acıtması nedeni olsa gerek.. Birde erkeğin saçlarının genetik olarak çabuk dükülmesi ve saçma bir şekle dönüşmesi nedeni de olabilir.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şimdi savaşlar da kimyasal. o yüzden kılıç sallamayacak olsanız da temiz olun 😁 Uzun saçı paspal kullanan çok sayıda erkek var

1|1
    0|0
  • spartacus adamım <3 :)

0|1
    0|0
  • Bence daha eskilere bile dayanıyor olabilir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tabiki karılara benzemesinler diye.

Lamı cemi yok bunun, kulak memesini geçmeyecek bir erkeğin saçı çocuklar

Hakkaten bakınca karı mı adam mı belli olmuyor bazıları

Minik profesörüme teşekkür ediyoruz

1|1
    0|0
  • mantikli

1|1
    0|0
  • daha önceki zamanlara dayanır nedeni ise örneğin arenlarda insanlar savaştırılıyor uzun saç olursa zaten savaşta insan bir ton ter akıttığı için o saç kafaya ya da yüze yapışacak e haliyle dikkat dağıtmaması için kısa saç tercih ediliyor. bide benim kendi özel görüşüm bence erkekte kısa saç daha çekici daha çok erkekğin yüzünü ortaya çıkartıp erkeksi bir görünüm veriyor...

0|1
    0|0
  • Şuanda aynen oyleyim kısa saç marjinalliktir.

0|1
    0|0
  • eskilerde şimdi olduğu gibi günlük banyo mu varmış? hatta banyo terimi bile olduğunu sanmıyorum. En basta temizlik için yapılmış olmalı bence.

0|1
    0|0
  • Benim uzun valla

0|1
    0|0
  • Tuhaf

1|1
    0|0
Yükleniyor...