Bütün renklerin karışımı Siyah mıdır Beyaz mıdır?

Bütün renklerin karışımı Beyaz diyenler var ama bana Siyah gibi geliyor

Güncellemeler:
Burada bile karar verilemedi :D

0|0
610

En İyi Erkek Görüşü

• M. a. l beyinli az araştırsaydın bari. E tabi nasılım demekten gö. tünüz aşağı inmiyor. al da oku biraz, cahillikten kurtul. Gerçekte dünyada renk diye bir olay yoktur. Sadece farklı dalga boyutuna sahip ışık dalgaları vardır. Gözler bir objeye baktığında ışığın bu objeden yansımasını görür. İnsan gözü, içinde bulunan hassas hücreler (cone) sayesinde bu türden yüzlerce farklı dalga boyundan renk şeritini ayırd edebilir. Bu kabiliyet dünyayı renkler içinde algılamamızı sağlar.

Dalga boyu, sadece görüşümüzü etkilemez. Aynı zamanda duygulara ve davranışlarada etki eder. Fakat ne tür bir etki yarattığı ve nasıl etkilediği konusunda araştırmalar henüz yetersizdir. Renklere karşı verdiğimiz tepkiler biyolojik, fizyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel etkilerin karışımı sonucunda oluşur.

Bazı renklerin etkisi dünya çapında yaygın gibi görünmektedir, örneğin "sıcak" ve "soğuk" renkler gibi. Sıcak renkler, genelde morumsu kırmızı (macenta), kırmızı, portakal, sarı ve sarı-yeşil renkleri içerir. Bu renkler zamanı, anlama kabiliyetimizi hızlandırır ve rahat, sıcak, samimi ve davet edici duygular oluşmasına yol açarlar. Genelde heyecan, mutluluk ve rahatlık duyguları ile ilişkili düşünülürler. Soğuk renkler, menekşe, mavi, açık mavi, camgöbeği ve deniz yeşili renklerini içerir. Bu renklerle ilişkili duygular sakin ve huzurlu olmaktan, hüzünlü ve içe kapanık olmaya kadar değişiklik gösterir.

1|0
    0|0
    • Kültür bombası seni. Bunu sormadım sana. Başka yerde şov yap ;)

• walla 10 numara cevap vermiş tebrikler takip etmek istiyorum umarım tüm cevapların böyledir gizli üye

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Beyazdır. İspatlanmış bir şey.

0|0
    0|0
  • beyazdır

0|0
    0|0
  • beyaz :D

0|0
    0|0