Kitap okuma sıklığınız/Şu an ne okuyorsunuz/en beğendiğiniz kitap?

ben çok severim özellikle fuarlara gidip dolu dolu kitap almak beni aşırı mutlu eder :)

ancak okuma sıklığım çok gevşek :/ aklım nedense genelde bilgisayar ya da tvye kayar :( nyse ki yine de okumaya çalışırım.

0|0
17|28

En İyi Erkek Görüşü

• Günde 150-200 sayfa okuduğum oluyor :) Özellikle öğretim zamanı otobüste giderken bile çantamdan çıkarıp okurum :) Evde sıcak çikolata ve kitap keyfimi Ramazan davulcusu bile bilir bana karışmaz :D Kitap okumayı seviyorum sanırım :) Ama kitap okumayı değil, ben onu yaşamayı seviyorum :) Orada geçen olayları hayal etmeyi :) Bazen o olaylardan etkilenip onların resmini bile yaptığım oluyor :) Mesela: link Dünyanın İlk Günü / Beyazıt Akman okuduktan sonra yapmıştım :) Her kitabın hikayesi ayrıdır :) Anlattıkları konular aynı olan ama anlatış biçimleri o kadar farklı olan kitaplarla karşılaştım ki :) Düşünsene bir kitap iki gencin aşkı üstünden Endülüs'ü anlatıyor, başka bir kitap ise Osmanlı'nın bir planı üzerinden Endülüs'ü anlatıyor :) Ve sen bunları birleştirip mükemmeli yakalıyorsun :) İkisindeki kahramanları birleştirip hepsini belkide tek çatı altına sokuyorsun? :) Mükemmel :) Hele ki o ilk alınan kitabın sayfalarının kokusu...

1|0
    0|0
    • taze yeni kitap kokusu benim için de paha biçilemezdir o yüzden ödünç almayı değil de satın almayı tercih ederim. kitapları okurken ki o hislerini o kadar güzel anlatmışsın ki vallahi her okuyuşumda bravo dedim. ben erkeklerin kitap düşkünleri olablecklerni düşünmezdim herhalde etrafımda olanlardan kaynaklı ama sen kitabla 'bir' olmayı o kadar seviyorsun ki bunları hayallerinden çıkartıp resimlere elle tutulur görsele de yansıtmak istiyorsun. çok beğendim fikrini:) hep böyle olmn dilegyle:)

• Hiç sormuyorsun burda dr mağazası var mı diye :D Etrafım korsan kitapçı dolu :(((

• Teşekkürler, teşekkürler ve yine teşekkürler :DD

Erkekler Ne Diyor 27

• Karl Marks - Kapital

George Politzer - Felsefenin temel ilkeleri

Karl Raumond Poper - Tarihselciliğin Sefaleti

Jonathon Livinston - Martı :)

1|0
    0|0
    • anlaşılan felsefe ekonomi politaka tarih türü kitaplar senin için öncelikli

• Evet severim,ama tarihselciliğin sefaleti kitabı aslında bir tarih kitabı değil felsefe kitabı

• dan brown cehennem tek geçerim şu an okuyorum resmen içine çekiyor beni zamanım olmuyor çoğu zaman sırf bu kitap için zaman yaratıyorum evde işte her yerde okuyorum zaten az kaldı :)

1|0
    0|0
  • kışgörmez serisini bitirdim en son salvatore'nin. taht oyunları'na başlamayı düşünüyorum kitapları aldım. fuara tekerlekli valizle giderim :) ortalama ya da 1 2 kitap okurum, çok hızlı okumuyorum ben de.

1|0
    0|0
    • tekerlekli valizle kitap alışverişi.. ne kadar ince düşünmüşün :) taht oyunlarının kitabını okudktan sonra dizisi sarmaz seni herhalde

• Sarmaz olur mu diziyi izledim ama kitap herzaman filmden iyidir :)

• Ayda 1 kitap okurum Şu an Dan Brown Cehennem okuyorum dan brownun bütün kitaplarını beğenerek okudum

1|0
    0|0
  • Hergün mutlaka okurum, ortalama 1 haftaya yayarım kitabı tabi akademik bir kitap olmadığı sürece çünkü akademik kitapları anlamak zaman alıyor :/

1|0
    0|0
    • hergün okumanı takdir ettim. akademik kitaplar konusunda da haklısın öyle hemen bitmemeli zaten onlar daima başvuracağımız başucu kitaplarımızdır aslında

• Kesinlikle, aslında çoğu kişi akademik kitapları gereksiz buluyor ancak mesela benden yola çıkarsak Arkeoloji'den bu sene mezun oldum okutulan kitaplardan birisi "Kültürel Antropoloji" herkes ders olarak bakıyordu ama içinde normal hayatımıza uyarlayacağımız bilgiler var, ilişkilerden tut siyasete kadar her türlü ham bilgi mevcut.

• aralığım yok bir başlarım haftada 5-6 kitaba çıkarım 1 ay bişey okumam felan heredot tarihini okudum en son.

1|0
    0|0
    • aynen ben de sen gibiyim aslında bazen hiç okumam bazen okuma sıklığım artar. heredotu okumayı istiyorum umarım ben de onu bir gün okurum

• KEsinlikle tavsiye ederim heredot babacan adam ya :D

• dan brown cehennem güzel akıcı

1|1
    0|0
  • Bayadır yoğun bir kitap okuyuşu içinde değilim..

En son Deniz Tanrıçasını okuyordum ;)

link

1|0
    0|0
    • p.c.cast serileri sürükleyicidir aslında. neden devamını getiremedin?

• bılmeme konu bılındık gelınce tıkandım denız kızı moduna gecınce hadı ya falan oldum :S

• sık sık okumaya çalışırım şu an; Jean Christophe Grange - ölü ruhlar ormanı

1|0
    0|0
  • benim hüzünlü o*larım-gabriel garcia marquez

1|0
    0|0
  • aslında çok severim kitap okumayı ama net daha cazip geliyor bana.

1 tane doluman kitaplığım var çoğu üstad necip fazılın.

ama gel gör ki hepsi duruyo öyle.

bende senin gibi ne olacak bu kitapların hali diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • şöyle düşün her gün nete giriyorsn da ne oluyor... hep aynı olaylar laklaklar.. bunun yerine bari yarın değişiklik yap hiç açma bilgisayarı ve o çok okumayı istediğin kitaplardan birini eline al.. eminim sürükleyecekdir seni. okuman 1 ay sürse bile hiç okumamandan iyidir :)

• bugün az da olsa okudum. haydi hayırlısı

• tebrik ederim devamını bekleriz :)

• aynısı bende de var.kitap seçmek kitaba para harcamak çok hoşuma gidiyorum.şuan okuduğum kitap yok.2 tavsiye aldım onlara başalayabilirim

1|0
    0|0
  • Fazla vaktim yok fakat 2 ayda bir kitap kesin biter.

1|0
    0|0
  • kitap okuma alışkanlığım yok diyebilirim

ama alışmak için şimdi şibumi diye bir roman aldım ona başladım biraz

güzel bir kitap tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • yorumlarını okudum kitabın çoğu kişi10 üzerinden 10 vermiş.. gayet güzel olmalı

• Franz Kafka-Milenaya Mektuplar...

1|0
    0|0
  • dan brown inferno

1|0
    0|0
  • Daha çox ixtisaslaşmış kitablar oxuyuram. Bu aralar beden dili üzerine bir kitab oxumaqdayam.

1|0
    0|0
  • Gökçen Çatlı'nın babası Abdullah Çatlı'yı anlattığı anlattığı '' Babam Çatlı'' en sevdiğim kitap

1|0
    0|0
    • biyografik romanlar beni genelde sıkar ancak adamın hayatına baktım da bayağı atraksiyonlu geçmiş. okunabilir. teşekkürler

• rica ederim..evet Vatan için herşeyi yapmış..Allah razı olsun..mekanı Cennet olsun

• Coelho serbes bukowski dostoyevski

1|0
    0|0
  • sabahları serviste okuyorum :D

1|0
    0|0
    • ben seyahat halinden okuyamam hiç :( çok şanslısın

• küçüklüğümden beri hareket halinde okurum sabahları yol 90 dakka :D uyumaktan iidir ama akşamları uyuyorum :D

• kıtap okuma sıklığım ayda iki kitap tır en son esrarname yı okudum güzel akıcı roman tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • konusuna azönce baktım ve beğendm :) fantastik olması ayrıca güzel olmuş. çok teşekkür ederim önerin için

• gunde 1 ila 10 sayfa arsında okuyorum

hatta bir keresinde 15 sayfa bile okudum yani

1|0
    1|0
    • sayfa sayın bayağı azmış ancak hiç okumamaya göre gayet iyi umarım günden güne sayıları arttırarak okursun :)

• teşekkrler:)

• bıraktım o işleri.artık süt içmiyom süt veriyom

0|0
    0|0
    • kitap okuma bir alışkanlık değil hayatın bir parçasıdır bence nerede bıraktıysan oradan devam et

• Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar'ın Ölümü

Hüseyin Nihal Atsız - Bozkurtlar Diriliyor

1

0|0
    0|0
  • Ben basarmak icin yaratilmisim

0|0
    0|0
  • okudum tek kitap ders kitabı

0|0
    0|0
    • yapma yaa o kadar da değil araya değişiklik olsun diye roman sıkıştır

• Risale-i Nur okuyorum. Herkesin muhakkak okuması gerekir diyorum.

Sadece dünya içinmi yatarıldık ki tüm mesailerimizi dünya için sarfediyoruz diyor.

Zaman gösterdiki cennet ucuz değil, cehennem lüzümsuz değil.

Cennet'in adam istediği gibi Cehennem de adam ister diyor.

0|0
    0|0
    • arkadşım neden okuduğunu gizlenerek cevap veriyorsun kii ilginç..

• eski türkçeye daha yakın bir dili vardır, anlaşılmasıda biraz zordur. kitap kapağının rengi kırmızıdır mantığı kırmızı rengin iştah açıcı olma özelliğidir seni onu okumana yönlendirir olmasu mantığı vardır.

• Güvencem çok sıradan dediğin kitap dünyada yaklaşık 500 milyon insan okuyor. Kuran-ı kerimin bir tefsiridir. Ayetler üzerinden yorum yapılmıştır. Anlaşılması için örnekler verilmiş,hikayeler kurgulanmıştır. Amacı nedir. İmanı kurtarmak. Evet eski türkçedir. Neden eski. Çünkü bizler zamanla eski Türkçemizi muhafaza edemedik. Sadece eski kitaplarda görüyoruz. Mesala Sözlerde Bizmislah her hayrın başıdır. Biz dahi onla başlarız diye başlar.. Zayıf bir kök kaya parçasıı deler gecer. Allah namına

Kızlar Ne Diyor 17

• Hayatta yaparken huzurlu olduğum 2şey varki biri müzik dinlemek diğeri kitap okumak. En son sanırım Aklından Bir Sayı Tut u okudum ama bence hayatımda okuduğum en güzel kitap kayıp gül. Yazarını hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
    • kayıp gül serdar özkan okuyacaklarım arasında :) ayrıca müzik ve kitap benim içinde en huzur verici ikilidir. daima huzurlu olman dileğiyle :)

• Kesinlikle tavsiye ederim. 2.si çıkmış onu almayı düşünüyorum. Gerçekten çok iyi...

• İki günde ya da hiç işim yoksa bir günde bile bir romanı bitiririm elim hiç boş kalmaz sürekli okurum evimde odamın tüm duvarları kitaplık dolu ayrıca evin her odası kitap doludur sürekli yeni kitap alırım :) en beğendiğim kitap diye bir ayrım yapamam ama okurken çok etkilendiğim ve tavsiye edeceğim bir kaç kitap söylerim "zülfü livaneli-serenad,canan tan - eroinle dans yabancı olarakta tess gerritsen'ın kitapları" şu an platon-devlet'i okuyorum :)

1|0
    0|0
    • tess gerritsen'i ben de çok severim eroinle dans benimde okumak stediklerim arasındadır çünkü ona benzer bir kaç kitap okudum. serenad'ı da okumadım ancak okuyan bazı kişiler beğeniyor kimileri içinse sıkıcı geliyor. hatta kitap yorumlarına en güvendiğim arkadşım serenadı okuyup beğenmeyince önyargı oluştu bende de :( bu arada da kitap okuma alışkanlığını takdir ettim ve kitaplık dolu evini çok kıskandım ;)

• oha tess'le yemek şuan kıskanılma kat sayın 3 kat arttı bence burada kalsın noolur çatlayacağm yoksa :(

• Tamam peki kıskanılma kat sayımı arttırmamak için susuyorum anlatmıyorum daha fazla :)

• bu ara deli gibi okuyorum :D haftada 1 kıtap mutlaka.. şuan kahraman tazeoğlu-kıyısızlar

1|0
    0|0
    • Kıyısızlar, Kaybedenlerin ve

yalnızların kitabıdır. Ve her

kaybedenin mutlaka söylemek

istediği son bir sözü vardır.

:)

konusunu sevdim listeme aldım sağolasın ayrıca okuma alışkanlığında ay ort. 4 kitap gayet iyi

• daha okumadıysan kesın oku !:) ama dıkkat et mutlu bı ask ılıskın varsa bıle oturup acı cekebılırsın :))

• Roman çok nadir okurum tarih ve siyaset kitapları okuyorum

en son Ah yemen adlı kitabı okudum romanımsı tadı da var..

0|0
    0|0
  • 2-3 günde bir, en fazla haftada bir bir kitap bitiririm. Şu anda Jean Christope Grange-Kaiken okuyorum.

1|0
    0|0
    • film gibi kitap... sürükleyici olsa gerek. teşekkür ederim listeme ekledim :)

• tarihteki gizli örgütlere meraklıysan(benim gibi) hulki cevizoğlu'nun masonluk ve rotaryenlik adında bir kitabı var bulması biraz zor ama okumaya değer :)

1|0
    0|0
    • hulki beyi severim ve kitaplarını da okumayı düşünüyorum. dediğin gibi bulunması zorsa umarım ben de onu bir gün bulabilirm :)

• tamamdır yazdım bir köşeye tavsiyen için teşekkürler :)

• ne demek :)

• sindire sindire okurum ben de . ama bu anna karenina bitmiyor ya :S

nar ağacını merak ediyorum sırada o var

1|0
    0|0
    • anna kareninayı ben de aldım ama duruyor kitaplıkta bir köşede :/ aslında klasikleri okumak biraz babayiğitlik ister öyle herkes okuyamaz vlla. hadi bakalım sen de başlamışın bitince de filmini izlersin belki

• baştan izleyim dedim müzikal şeklinde vardı.eski versiyonunu bulursam onu izlicem.klasiklerden çok okudum gerçekten ağır .basit olar örgüsü deyip bırakılmıyor.her biri kült eserler

• Yunus Emre Gökçe - Gayb, Aşkmeran, Yargah . Vazgeçilmezlerim :)

1|0
    0|0
  • kötülük çiçekleri, charles baudelaire.

1|0
    0|0
    • sevdiğim bir şairdir adamın hayatı da bir okadar enterasanlıklarla dolu :) iyi okumalar dilerim

• "kralı gibiyim yağmurlu bir ülkenin,

zengin, ama güçsüz, genç, yine de çok geçkin.." ben de çok seviyorum :) teşekkürler.

• Heey sana mesaj attim, cevap vermeyeceksen listemden cıkartıyorum..

• Yaz sıcaklarında kitap okuyamıyorum nedense.Son zamanlarda okuyup da beğendiğim kitap:Emrah Serbes-Erken Kaybedenler.

1|0
    0|0
  • Kitabım bitti yeni almam lazım, ne alsam bilemedim :S

1|0
    0|0
    • almak istediğin türü belirle önce roman mı şiir mi araştırma mı vs... ondan sonra dr sitesine gir eleme yöntemlerinle seç beğen al :)

• Aklından bir sayı tut

1|0
    0|0
  • yaklaşık 2 aydır s**tiret terapiyi okuyorm :/ okumuyorm aslında

1|0
    0|0
  • Suan okumuyorum ama acilen d&r ye gidip uc bes tane bilimsel kitap almam gerek yoksa cildiricam

1|0
    0|0
  • irvine welsh-p*rno okuyorum ama 1 ay oldu okumayalı,bekliyor beni garibim.

1|0
    0|0
  • Şu an okuduğum kitap yok..

0|0
    0|0
  • Kitap çok sık okurum.

0|0
    0|0
    • bunu gizlice söylemenin amacı ne peki?

• Gizli cevap vermem seni bu kadar rahatsız etti ki? Bir mahsurumu var anlamadım da

Yükleniyor...