Kapat

Kaç yabancı dil biliyorsunuz?

Ben 3 tane biliyorum.

0|1
20|38

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 37

Kızlar Ne Diyor 19

• yorumları okudum herkes şakıyor mübarek :D ne okulda cok iyi dil bilen biri gördüm ne de çalıştığım fuarlarda.

dil bilmek demek sinirlendiğinizde o an o dilde ana-bacı dümdüz gidiyorsanız, uyuduğunuz da o dilde rüya görüyorsanız olur.

ingilizcem upper-intermediate level. basit seviyede de almanca ve arapça bilgim var.

1|1
    0|0
  • Valla bu devirde iki üc yabanci cümle kurabilidikleri icin kendilerini "dil biliyorum" diye göstermeye calisanlar var.. bilemedim. Ben Türkce ve Almanca anadil düzeyinde. Ingilizce roman okuyabilecek ve konusabilecek derece ingilizce ve Fransada adres sorabilecek, kaybolmacak derece fransizca..

2|0
    0|0
    • Katılıyorum.. Bir dili çok iyi düzey de öğrenmek için konuşulduğu ülke de yaşamak gerekiyor. Benim yurtdışı tecrübelerim de oldu onların da etkisi var elbette

• Türkçe, İngilizce anadil seviyesinde. Rusça yı konuşmadıkça neredeyse unutmuşum. İspanyolca ve Fransızcayı kendimi kurtaracak derecede biliyorum ama daha iyi öğrenmek için bir kursa gitmeyi planlıyorum.

1|0
    0|0
    • Ben de ispanyolca İngilizce ileri düzey ve türkçe, anadilim olan süryaniceyi saymıyorum

• @Smartboyaaa annem Rus, ondan öğrendim. Ama artık o bile konuşmadığı için unutuyorum. Gerçekten zor bir dil zaten. Bir de konuşmayınca unutmamak imkansız oluyor.

• anladim isminde zaten rusça, bende konuşuyorum ama en zor dillerden bence

• Kuş dili ve turkce

2|0
    0|0
  • 2 tane

1|0
    0|0
  • 1 tane._.

1|0
    0|0
  • 1 tane türkçe.
    Hoş onu da doğru dürüst konuşamıyorum.

1|0
    0|0
  • Nasıl öğrendiniz o dilleri? Metotları varsa paylaşır mısınız😀

1|0
    0|0
    • Bir dili öğrenmenin çok çeşitli metotları vardır. Gramer çalışmak yetmiyor, o dilin doğal ortamında da yaşaman gerekiyor, yurtdışna çıkma imkanın yoksa bu doğal ortamı kendi kendine de yaratabilirsin. Yabancı film izleyerek olabilir bir de busuu. com var o siteye de kaydolmanı tavsiye ederim. Dinleyerek anlama pratiği de çok önemli ama dinleme pratiği esnasın da tek bir kelime bile türkçe duymaman gerekiyor

• Teşekkürler💗

• Rica ederim :)

• 2 ama türkçeyle :D

1|0
    0|0
    • Ben 3 tane dedim ingilizce, ispanyolca ve türkçe. Anadilim olan süryanice dışın da

• Cervantes enstitüsünün derslerine göz atabilirsin, google'ye ispanyol. com yaz ve arat. Temel ispanyolcayı çok profesyonel bir şekilde veriyorlar yeni başlayanlara. Kurslarına gidersen çok ileri düzeyde öğrenebilirsin orası ayrı

• evet bizim okulda da eğitimi veriliyor ama çok uzak olduğundan eve gecikirim diye gidemiyorum bir bakarım iyi olur inşallah

• 0 yaziyla sifir

1|0
    0|0
  • 2 tane

1|0
    0|0
  • 2 . d

1|1
    0|0
  • Hiç bilmiyorum

1|0
    0|0
  • üç dil

1|0
    0|0
  • tükçeyi daha ben sökemedim ki :/

1|0
    0|0
  • Hadi yaaa

0|0
    1|0
  • İngilizce ve biraz da Almanca

1|0
    0|0
    • İyiymiş. Ama almancanın gramer yapısı zor biraz

• Çok artikel var almanca da. İspanyolca ve portekizceden çok daha fazla, almanya da yaşamadan öğrenmek çok zor o dili

• Evet öyle bende zaten bir yaz tatilinde Almanya ya giderek geliştirdim Almancamı

• ben daha ingilizceyi konusamiyom

1|0
    0|0
  • türkçe ingilizce almanca ispanyolca

1|0
    0|0
Yükleniyor...