Kapat

Rock müziği diğer türlerden ayıran özellikler neler?

google de aradım ama pek bulamadım

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Senin rock müzik diye bildiğin müziğin aslı Rock in Roll dur. Zamanla kısaltması kullanılmaya başlanmış. Rock ın roll ilk zamanlarında oldukça hareketli eğlenceli gençlerin tepineceği cinsten bir müzik imiş. Ancak zamanla uyuşturucu bağımlısı Rock yıldızlarının da katkısıyla ortaya acayip makyajlar yapan deli gibi kafasını sallayan orasına burasına metal aksaamlar saplayan garip bir seyirci kitlesi çıkmış ve rock müzik eğlenceli ve hareketli müzik olmaktan çıkıp daha çok ağır tonların kullanıldığı kafa siten garip bir şeye dönüşmüş

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Rock bir yaşam tarzı eheuhehe şaka bir yana herkesin dinlemediği bir tarz olduğu içindir. Öfkeyi dışa vurma biçimi

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 4

• School of rock filmini izle güzel film ve aklında bazı fikirler oluşur.

0|0
    0|0
  • Afro-Amerikalılar'ın blues müziğinin country müzikle birleşmesi ile ortaya çıkmıl önce RocknRoll'dan ayrılma müzik türüdür. Hispanik kökenli gitardan elektrogitar, Türk/Çin kökenli davul ve zil ve bas gitar gibi enstrumanlarla çalınır. Pop müzikten ayıran özelliği daha sert bir müzik olmasıdır. Blues ve Country müzik kalıplarından da ayrılmıştır.

0|0
    0|0
    • 1945'lerde, amfilerin zorlanması ile ortaya çıkan ve başlarda Blues müzikte kullanılan Overdrive (aşrı yüklenme) veya Distortion (bozulma) efektleri ise rock müziğin temellerini atmıştır.

• Çok çok ama çook teşekkür ederim. :) Çok işime yarayacak bu bilgiler.

• Ayrıca bence "Amerika" kökenli bu müziğin kökleri Afrika, Avrupa, Avrupa, Çin, Pakistan, Hindistan ve Türkiye'ye kadar uzanır :)

Bence Amerikalılar'a üstünlük sağlayan olay da bu. Dünya kültürlerini güzelce harmanlayıp ayrı bir kimlik kazandırmada başarılılar.

Bence Hititliler, Persler ve Büyük İskender dönemi Makedonya tarihte bu konuda diğer başarılı uygarlıklardı.

• bilemem ama şu an kopuyorum
    #Slipknot
    #AvengedSevenfold
    #Soad

0|0
    0|0
  • rock müzik herkese hitap etmez mesela belli bir kitlesi vardir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...