Türkiyedeki eğitim sistemini beğeniyormusunuz?

Arkadaşlar Türkiye deki eğitim sistemini begeniyormusunuz begenmiyorsanız alternatif görüşleriniz nelerdir?

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• ben beğenmiyorum daha bilimsel ve akılcı olması gerektiğine inanıyorum okullarda labarotuvarlar daha fazla kullanılmalı daha pratik eğitim teknikleri uygulanmalı diye düşünüyorum çocuklara bilimsel yayınlar okutulmalı evrenin oluşumu insan evrim gibi konularda fikir sahibi olmaları sağlanmalı hangi liseyi bitirirse bitirsin kendine güvenen net nesillerin yetişmesini sağlayacak çocuklara güven aşılayacak psikolojik bedensel olarak çocukların gelişimini sağlayacak yetkin hocaların görev aldığı herşeyden önce Atatürk ün dediği gibi hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir düşüncesini esas alan bir eğitim sistemi olmalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• beğenmiyorum ideolojik eleştiriler bir yana şu 4+4+4 zaten işi iyice bitirdi. liseler dört yıl. alternatif sistem finlandiyadaki sistem olabilir mesela. eğitim seviyesinin en yüksek olduğu yer ve sistem çok iyi. ders saatleri daha kısa ders araları daha uzun. ödev çok az hatta hiç yok. dersler ağırlıklı olarak uygulamalı. bence süper işe yarıyor demek ki

0|0
    0|0
    • derslerin uygulamalı olmasına katılıyorum uygulamalı olursa öğrenme gerçekleşir

• okuldaki eğitimi beğenmiyorum evet.mesela bu sene okuldan doğru düzgün ders alamadan mezun oldum.son sınıfız,üniversiteye hazırlanıyoruz diye daha ilk göreceğimiz organik kimyayı konunun yarısında bıraktık.dersler hep boş geçti,dershaneden tamamlayabildim anca.bir de akıllı tahtaların gelmesini doğru bulmuyorum.açıkça söylemek gerekirse çoğu zaman bazılarımız o tahtayı açıp film izledi boş derslerde.konu anlatmak için hiçbir zaman açılmadı.gereksiz masraf gibi geliyor bana.

0|0
    0|0
    • bence eğitimde öğrenmeyi öğrenememe sorunu var

• sadece bu çalışmalara şimdilik sadece gülerim.)

• Türkiyedeki eğitim sistemi tek bir resimle anlatılabilir;

link

0|0
    0|0
    • peki ne yapmamız lazım

• öğrencilerin insan olduğunu, yeteneklerini ders kategorileriyle ve küçük yuvarlakları doldurarak sınıflandırmamamız gerektiğini anlamamız lazım.

tek yönlü, sınav odaklı eğitimden kurtulmamız lazım. küçücük çocuklara bölüm seçtirmememiz lazım. iş kaygısı yaşamadan eğitimlerine devam etmeliler ailelerin çoccuklarının eğitimini kendi vicdani sorumlulukları olarak değil, bir toplum görevi olarak görmelerini sağlamalıyız. iş kaygısı olunca mutlaka herkes belli dalla odaklanıp kendini onlara zorluyor

• bence eğitimde öğrenme nasıl gerçekleşir ona odaklanmamız lazım

• 45 i geçelim yeter :D

0|0
    0|0
  • öğretmenlik okuyorum.habire sistem değişiyor.içine tükürdüler valla bak

0|0
    0|0
  • Tezek gibi.

0|1
    0|0
  • hiç beğenmiyorum keşke spor akademilerine ygs olmadan girilse.

0|0
    0|0
    • haklısın üniversite sınavlarından önce ögerncilerin kişilik gelişimi eğitim ve öğretimin sağlıklı yapılması öğrenmenin tam yapılması ondan sonrada sınavsız üniversite olması lazım ama zlt yapının mutlaka düzgün olması gerekir.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayir begenmiyorum. Sistem insanlari siralarda butungun oturtup birseyler ogretmeye degil, disariya salip birseyler ogrenmeye yonelik olsun. Bilgi ogretilmez, ogrenilir.

0|0
    0|0
  • Beğenmiyorum, daha iyi olmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...