Sansür hakkında görüşleriniz nelerdir?

Kitapların sansürlenmesi, filmlerde bazı bölümlerin sansürlenmesi, sigara içen kişinin ağzını mozaikle kaplanması ya da çiçek falan koyulması... böyle sansürler hakkında görüşleriniz nelerdir? Ben oldukça karşıyım özellikle de kitaplarla ilgili yasaklamalara, sansürlere,değişimlere..

• Karşıyım,sansüre bu kadar gerek yok
    A seç
  • Karşı değilim,sansür gerekli
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
89

En İyi Kız Görüşü

• Karşıyım.

Özellikle filmlerde, ulan dizilerde millet birbirini götürüyor ama çok sanatsal bi' sigara içme sahnesi filmlerde sansürleniyor.

1|2
    0|0
    • Aynen öyle..Neymiş çocuklara sigarayı iyi gösteriyormuş sanki bakkala sigara almak için çocuk göndermiyorlar o zaman etkilenmiyor da filmden mi etkilenecek..

• Sanatın hiç bir dalına karışmak müdahele etmek olmaz bence.O sahne öyle çekilmişse öyle gerekmiştir bu kadar basit bir şey bu.

• Teşekkür ettim efenim.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• çArşı sansüre karşı

1|0
    0|0
  • ya sadece kitapmı netteherşey yasak ... bende karşıyım

1|2
    0|0
    • İnternette gerçekten yasaklanmayı gereken şeyler olabiliyor ama sadece kitap mı dediğin şey bir bilgi kaynağı bilgiyi engellemek ve değiştirmek oluyor bu..

• ifade özgürlüğüne aykırı buluyorum.

1|1
    0|0
  • Aynen katılıyorum :Karşıyım,sansüre bu kadar gerek yok

1|2
    0|0
  • Karsiyim tabiki.

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • Sansür kelime olarak pek hoş değil ama gerekli olduğu durumlar da var.

0|0
    0|0
  • ben oto-sansürden yanayım.

0|0
    0|0
  • her türlü sansüre hayır

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Karşıyım okuyucuya ya da izleyiciye hakaret gibi geliyor bana.Onlar sansürlemeseler direkt her gördüğümüzü yapacakmışız gibi bir algı yaratılıyor.

1|1
    0|0
  • çok saçma geliyor bana

1|0
    0|0
  • saçmalık özellikle kitap konusunda çok sinirleniyorum saçmalık adamın elindeki sigaraya bakarak özenicek kadar beyinsiz olduğunu düşünmüyorum toplumun dışarda içen kimse yok çünkü

1|0
    0|0
    • Ben de en çok kitap konusunda çok sinirleniyorum.Hem sigara sansürüne evet dediklerine bakmamak lazım kendi çocuklarının yanında sigara içmiyorlar sanki..

• filmin 25 dk sı yok oluyor bazen ahlakını düşünen izlemesin o zaman çok saçma ya hababam sınıfındaki kemal sunalın söylediği sözleri bile sansürlemişler geçen denk geldim komedi gerçekten

• karşıyım, gereksiz çünkü

1|1
    0|0
  • Haklısın ben de karşıyım özellikle kovboy filmlerinde cinsel olaylar hiç bir şekilde gizlenmezken sigara içenin ağzına çiçek koyuyorlar.

1|1
    0|0
  • Komik ve çağdışı olduğunu düşünüyorum. Hatta bunun koruma amaçlı olduğunu söylüyorlar ya , bence tamamen onların bazı takıntılarından kaynaklanıyor sansürler.

1|0
    0|0

1|0
    0|0
Yükleniyor...