Şiir yazıyorum amaaaa

arkadaşlar ben kendi çapımda şiir düz yazı vs yazıyorum ama güzel midir değil midir kendime pek güvenemiyorum. Veya bazı kişilerin yazdıklarını okuyunca adamlar bunları yazıyorsa ben boşuna uğralıyorum diyorum pek kendi yazdıklarımı beğenemiyorum. Ama bir radyoda bir kaç defa okundu şiirlerim. (gerçi radyocu tanıdıktı.) ve başka bir radyocu (ki bunu tanımıyorum diğeriylede tanışmıyorlar) 3 tane şiirimi okuyup kayıt altına aldı ve bana yolladı. Kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum sürekli de kitap okuyorum ama :/ bir dedde veya i.ö kadar yazamıyorum. Ne yapmalıyım :/

Güncellemeler:
link

bunu ben yazdım gerçi bu şiir değil düz yazı denemesiydi ve gerçekten yaşadığım bişeydi :/ Bu sayfa bana ait bir sayfa ordaki tüm şiirler bana ait ordan da bakabilirsiniz. yorumlarınızı bekliyorum :D
Ben kız çocuk isterim,

Saçlarını uzatayım, minicik etekler giydirip barbiler alayım diye...

Sen erkek çocuk istersin,

Erkek adamın erkek çocuğu olur, birlikte maç bile yaparsınız diye...

Ve bu yüzden sürekli tartışırız.

En büyük tartışmamız bu olur.

En güzel tartışmamız...

//G.Gül

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Biz fikir verebiliriz sadece... Usta olan yazarlar yıllarca okumuş, belli yaşanmışlıkları olan insanlar... Onların seviyesine erebilmemiz için çok okumak gerçekten bilmek gerek diye düşünüyorum... Bir de bu iş kalp işi kalıplara sığmaz...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• biraz arabesk geldi bana sözlerin.bende bir süredir şiir yazıyorum.tabii ki de şiirlerini ilk zamnlar beğenmeyeceksin,çünkü bu konuda ki ustalar senin maalesef canını sıkacak.sen yazmaya devam et ama şiir birazcık daha olanı değil de,başka bir şeyi anlatmaktır,daha kapalıdır,daha sürpriz biter.okuyucudan çözmesi beklenir.Yani edebi akımları iyice okumak gerek,bazı şairlerin tarzından etkilenmek gerek.mesela beni etkileyen en önemli yaşayan şairden bir kaç örnek vereyim link

link

0|0
    0|0
    • Sunay akın bende severim. İlk şiir gerçekten güzelmiş. Bu yazdığım çok önceleri olan birşeydi ve evet biraz fazla sebni seviyorumlu sensiz olamam lı arabesk gibiydi. Bir süre sonra fark ettikten sonra zaten kendi yazdıklarımı beğenmemeye başladım. Daha çok saçma sözler üzerine şiirler yazmaya başladım. Buraya bir tanesini yazardım ama ona da gülünmesini pek istemedim açıkcası ne biçim şiir bu diye :D

• yok yani hiç bir şiire kötü denilemez.sonuçta senin duygu dünyanın yazısıdır şiir.Zaten beğenmemen daha iyi böylece kendini sürekli geliştirirsin

• ben genelde pek beğenmiyorum yazdıklarımı çünkü çok okuyorum. ve okuduklarımı görünce kendi yazdıklarıma gülüyorum. Yine de beğenen bir kesim var sanırım ve en azından motivasyon açısından iyi oluyor.

• Şiir dediğin böyle olur:

(Neyzen TEVFİK - Mecnun)

Yürü bre ehli deve endamını göreyim.

Sensiz geçen gecelerin ecdadını sikeyim.

Mecnun gibi top muyum bir*için öleyim.

Leylayı da sikeyim mecnunu da sikeyim.

Bana yar olmayan karının izzetini itibarini sikeyim.

Yansın karıların alayı su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.

Düşmüşüz bir o*nun belasina,

Koymadik diye taaa*n ortasina.

Kader böyle yazmış hatırasına,

Ben böyle hatiranin hikayesini sikeyim.

Kerem dagları deler bir* uğruna,

Aslı gitsin de, ona buna vurdura.

Bir kari için değer mi hiç bütün bunlara,

Her taraf* dolu mala iyi vurana.

Fuzuli*pesine düştün gurbete.

Am serindir,*derindir, şifa verir Millete.

Ye kebabı, iç şarabı, vur karpuz göte.

Bu gidişle, yarrrağımı gidersin cennete.

0|0
    0|0
  • birini bizimle paylaşsan daha doğru tespitler yapabiliriz

0|0
    0|0
  • çok okuyan değil çok gezen bilir

0|0
    0|0
    • bunun bilmekle ilgisi yok ama. ayrıca çok okuyanın kelime haznesi geniş olur çok gezenin değil. :D

• şiir gerçeten iyi ama son 2. satırda kafiya uyamamış ve biraz da ağır mı kaçmış ne ama gerçekten yetenek var inan bana :))

0|0
    0|0
    • Ağır kaçmış derken anlamadım nasıl ağır :D Ve teşekkür ederim yine de :D Ayrıca şunu da belirtiyim yazdığım 10şiirin 9unda kafiye kullanmam ben :D

• Anladım :D Ama tutmadı bu başlık tühh :D

• hiç kimse kendi yaptığını beğenmez misal bende kara kalemde ilerlerdim ve yaptığımı beğenmiyorum :)) istersen bir kaçını bana gönder bakalım şiirlerine herkezin bir yeteneği vardır seninde şairliğin varmış iste daha ne istiyosun :))

0|0
    0|0
  • Yardim ede bilirim sana.

0|0
    0|0
    • mesela ?

• Yok şimdilik görmedik öyle bişey allah için :D

• O zaman.Konusalim

• İcinden geliyorsa yaz.Onemi yok guzel ve ya kotu olmasinin.

0|0
    0|0
  • böyle bir yeteneğin varsa değerlendir yaz ilerde para eder ummadığın anda

0|0
    0|0
  • dedde<3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben şu olamıyorum dersen sen olamazsın

0|1
    0|0
    • olamıyorum değil aslında. bazı yazdıklarımı görünce çok güzel olmuş ya diyorum ama biliyorum onlar kadar güzel yazamadığımı.

Yükleniyor...