Bunu Biliyormuydunuz?

1982 yılında michael fagan adlı bir genç, hayranlık duyduğu kraliçe elizabeth'e davetsiz bir ziyaret yapmaya karar verir.
gece yarısı buckingham sarayı'nın duvarından atlayıp su borusuna tutunarak açık pencereden içeri süzülür.
mutfaktan bir kadeh beyaz şarap alır. kraliçenin yatak odasına girerek 15 dakika kadar kraliçe ile sohbet eder.
sonra saray dedektifleri tarafından saraydan uzaklaştırılır.
hakkında, saraya girmekten değil şarap çalmaktan dolayı kovuşturma açılır. psikolojik durumundan dolayı bundan da ceza almadan kurtulur.

ingiltere'de bir mekana izinsiz girmek suç değildir. ancak girilen mülke zarar verilmişse kovuşturma açılabilir.

(1983 basımı oxford english ansiklopedisinden bir alıntıdır.)

#Hergün1YeniBilgi

Bunu Biliyormuydunuz??

2|1

En İyi Kız Görüşü

• Yasak olmalı bence. Biri evime girse benden habersiz, hiç bir şey yapmadan dursa bile ben kalp krizi geçiririm. Bana zarar vermiş oluyor bu durumda. Bunun da önlemi baştan alınmalı. Eve girmek caydırıcı olursa böyle vakalar olmaz gibisinden. Neyse, demek istediğim özel mülke izinsiz girmek cezasız olmamalı bence. =D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Olabilir ve olmayacak şey de değil.. Ancak bizim gibi ülkelerde bu iş olmaz.. Biz de hayranlık için bile girse mutlaka bir şey yürütür..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İngiltere ye yolum düşerse aklımda bulunsun

0|2
    0|0
  • Inandirici gelmedi, adam buckinghama gircekte, sonra mutfagi bulcakta, kralicenin yatak odasina gircekte..

3|1
    0|0
  • Sanki eksik bir hikaye gibi :)

0|1
    0|0
  • Öğrenmiş oldum :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bilmiyordum ama öğrendim çok teşekkkür ederim

0|1
    0|0