Sizin için "Kültür" ne demektir ?

Sizin için "Kültür" kelimesinin tanımı nedir? Açıklar mısınız?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili arkadaşlar

Kültür; insanın doğumundan ölümüne kadar çevresinden edindiği maddi ve manevi her birikimdir.

Kültürün en büyük iki kaynağı bilim ve teknolojisdir.

Dünyayı en çok etkileyen, kültürleri de en çok etkileyen

1- Din'dir

2- Teknolojidir

Bir tane yabancı yazar dünyayı en çok etkileyen ilk 100 kişiyi listeliyor

1. sırada Hz.Muhammed (SAV)

2. sırada Newton (Fizikçi) var

Kültür benim için İslam Kültürü'dür..

Başkası için de putperestlik kültürüdür veya başka kültürler..

1|1
    2|3
    • Güzel +++++

• Peki ama İslam kültürü dediğimiz zaman her müslümanın aynı kültüre sahip olduğunu düşünmek doğru mu bence değil. Pakistandaki Müslümanla Türkiye deki müslümanın yaşam şekilleri giyinişleri adet gelenek görenekleri çok farklı değil mi?

Erkekler Ne Diyor 14

• Küştür insanda yaşadığın müddet boyunca girdiği her türlü etkileşim sonucunda oluşturduğu birikimdir. İnsan etkileşimlerle şekillenen bir canlıdır ve bu etkileşimler muhakeme yeteneğini de güçlendirir. Kuru, ansiklopedik biligi kültür demek değildir. Bu bilgi ile girilen etkileşimler sonucunda ortaya ıkardığın sonuçları analiz edebilip doğru sonuca varabilmek bir insanın farkı yaratmasına ve sahip olduğu bilgi birikimini doğru analara kanalize etmesini sağlar. Sadece kendi bilgisini bilip de diğerlerini görmezden gelen insan nesnel bir konu bile olsa tartışılan kedin bir doğruya ulaşamaz çünkü onun bilgisi sadece kendi doğruları içindesıkışıp kalmıştır. Oysa kültürlü bir insan konu ilşe ilgili her türlü görüşü bilip bunları dopru yorumlayabilen kişidir. Yani sadece bir konyu bilip onu savunmak değil, o konu ile iligi birçok şeyi bilip yorum yapanilmek insanı kültürlü kılar.

1|0
    0|0
    • Yazım hatalarıma bak yahu. Kusura bakma şirkette olup, patronla aynı odayı paylaşınca biraz hızlı olmak gerekiyor genelde. :))

• Anladım ben sizi:)

• Yaşam Biçimi

1|0
    0|0
  • Kültür: İnsanoğlunun biyolojik olarak değil de sosyal olarak kuşaktan kuşağa aktardığı maddi ve maddi olmayan ürünler bütünü.

Sözcük olarak kültür, “bir toplumda geçerli olan ve gelenek halinde devam eden, her türlü duygu, düşüce, dil, sanat, yaşayış unsurlarının tümü, belli bir konuda edinilmiş, geniş ve sistemli bilgi” şeklinde tarif edilmektedir.

1|0
    0|0
  • Kültür okumak anlamak görebilmek görebildiğinden anlam çıkarmak ders almak zekayı eğitmektir..Mustafa Kemal Atatürk

1|0
    0|0
  • Farkındalık

1|0
    0|0
  • Kültür insanı mutlu eden şeylerin yeni nesiller tarafından devam ettirilmesidir.

1|0
    0|0
  • Kültür ingilizce culture kelimesinden dilimize geçmiş olan ve genel ve 1.anlamı olarak geçmişten süre gelen alışkanlıklar bütünün geleceğe sunduğu etkilerdir :) Benim içinse bir işteki profesyonelliğin dışında size tat verebilen duygudur :)

1|0
    0|0
  • Bir mantar türü

1|0
    0|0
  • bende olmadığı için bir anlam ifade etmiyo :/

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Türkiye’deki Laz, çerkez, abaza, Yörük kültürü, gibi şeyler geldi aklıma

1|0
    0|0
  • insan olarak insanlarla beraber baktığın çerçevenin büyüklüğüdür kültür

1|0
    0|0
  • İnsanların yetiştirebildiği bir mantar türü :P

1|0
    0|0
  • Bilgi dağarcığı bence

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• hayatımız boyunca bize gerekli olacak bilgi toplulugudur bir de genel kültür vardır ki ne zaman hangi takım gol sampiyonu olmus hangi yazar hangi kitabı ne zaman cıkarmıs bilmem hangi filmin yönetmeni kimmiş gibi gereksiz bilgiler de vardır ki ben bunları hobi kültürü olarak görüyorum bilmeyenleri de kültürsüz olarak görmem ilgi alanına girmedigini düsünürüm..

1|0
    0|0
  • Kültür genel tanım olarak : O toplumdaki insanların ayıpladığı ya da yapıp yapmıycakları şeyler bütünü. Her bölge de değişir ki bence her insana göre değişir. Benim kültürüm kız kardeşimin kültürü yani düğer isimle inançlarımız çok olmasa da farklı

1|0
    0|0
    • Katılıyorum bence de kültür insanlara göre değişir.

• dil,din,gelenek,görenek,yaşam tarzı,toplumsal değerler,görgü kuralları kültür bunlardır

2|0
    0|0
  • kültür insanın kendine yakışanı giymesidir

1|0
    0|0
  • yasam/hayat,insanlar...kisacasi cevrendeki herseye dair bilmen gereken bilgilerin toplami

1|0
    0|0
  • benim için kültür ahlak+görgü

1|0
    0|0
Yükleniyor...