Gelinlikte kırmızı kurdeleyi kimler takmalı?

Örf ve adetlerimize göre geline kırmızı kurdale takılır.. Saflığı ve temizliği simgeler.. Ama herkes takıyor sizce her gelin olan takmalımıdır... Daha Fazla

Güncellemeler:
güncelleme yapmayayım dedim ama yapıcam kusura bakmayın, kuşağı geline kim bağlar diye sormadım.. bir çogunuz kimin bağlayacagını yazmış. sadece bakireler mi takmalı yoksa ayırım yapılmamalı mı diye sordum.. ayrıca kimler haketmiyodur da ki kastım da kimseyi küçümsemek değildi, toplumda böyle saçma yorum yapan çok oldugundan sordum.. bana göre tamamen saçma bir gelenek hediye paketi gibi. hepinize yorumlarınız için teşekkürler..

En İyi Erkek Görüşü

• Birincisi.. Kırmızı kurdela Bakire olan kıza takılır (ki bakire olduğunu nerden biliyoruz)

ikincisi.. Bize ne bekaretinden kızın? Kız namusuyla bir adamla evlenirken takılmalı..

üçüncü ve en önemli nokta.. NAMUS BEKARET DEĞİLDİR..

Bu yüzden türkiyede "Kızımız evlenene kadar kimseye vermiş değildir" diye bir etikettir. Bi sike yaramadığından kimse takmasın demiştim.

Haa.. Namus bekaret değildir'e karşı çıkan Bakire olmayan kızla evlenmem diyenler...

İnsan sevdiğiyle birlikte olamıyorsa.. Sokayım öyle namusa.

Soran beğendi
    • tekrar cevapladım. soruyu güncelledin :D bende cevabımı güncelledim yoksa fikrim aynı. Kimse takmasın mk :D

• Öncekileri Göster
    • Erdemcim.. Sevgili arkadaşım :) Namus.. Sadakattir.. Sen.. Sevdiğine sadık değilsen.. Beynin or.ospu olduysa.. Afedersin de.. Her türlü bekaretini korusan kaç yazar. :) Namus 2 bacak arasındaki soğan zarından daha ince bir zar değildir. Olmamalı Namus Bi insana ilişkin süresince sadık kalabilmektir. Namus aynı anda başka bir insanı da düşünmemektir. Ayrıca evlilik kurumları insanların sevişmesine yasal bir dayanak değildir Evlilik iki insanın bundan sonra beraber hayatlarını idame ettirmesidir. ?

• Dediğim gibi... Namus ne demek bilmiyorsun. Aklında birşeyler var ama... Tutturamıyorsun.

Önce namus ne demek onu öğren derim. Kelime anlamı olarak...

Namus, sadece bekaret zarı değildir zaten. Bunu iddia eden de olmadı ki. 'Sadece' kısmını da özellikle vurguladıydık ama...