Anneniz konuşma stilinize karışıyor mu?

Kocaman kız olmuşum, birde üniversite okuyormuşum, - Geliyo, gidiyo diye konuşmakta neymiş, hıı falan demek görgüsüzlükmüş, argo kelime, küfür kullanmayacakmışım asla. Konya'ya gidince konuşmam bozulmuş.
Peki anneniz böyle detaylara takılır mı?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya huyundan ya suyundan demişler ama Konya iki yıl boyunca benim kibar turkcemi degistirememisti

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nerede Nasıl konuşacağımı bildiğimden kaynaklansa gerek hic karışmıyor. İmreniyor hatta :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• takılmaz ama küfür etmedim hiç

1|0
    0|0
  • Evet takılır. Ayrıca ileride çocuklarım olacak küfürlü konuşmasını istemem

1|0
    0|0
  • Babannem aynen öyle annen gibi

1|0
    0|0
  • Kimse hic birseyims karisamaz o ayrı konuda geliyo gidiyo gercekten cok kötü hele küfür korkunc birsey cok itici duruyor ben diksiyona cok dikkat ederim deger verdigim insani bu konuda uyarırdım

0|0
    0|0
  • Annen 7 göbek istanbulluysa demek ki İstanbul türkçesi konuşmanı istiyo heralde😃 takılma kendin ol yeri geldiğinde küfür etmesini de argo konuşmasını da bilmeli insan. Tabi bir kadının bu tür konularda daha sınırlı olması lazım bize göre çünkü prensesler sövmez😃

0|0
    0|0
  • Bizimkiler karismiyor. seninkisi karistigina gore anormallik var herhalde

0|0
    0|0
    • Babam bana pek karışmaz. Anormallik neden olsun? Neden laf sokmaya çalışıyorsun?
      Son birkaç ayda evet küfür ediyorum nadiren. Sadece ailem değil çevremde tepki gösteriyor. Yakıştıramıyorlar herhalde süt çocuğuna benziyorum.

• Teşekkürler. Annemin yanında sakin konuşurum ve küfretmem zaten. :) İyi geceler

• Ayrıca bizim evimizde eşitlik vardır.

• Kibar olduğum ve çok düzgün konuştuğum için sorun yok ama çocuk değil ki karşısında ki , karışması tuhaf

0|0
    0|0
  • hayır karışamaz

0|0
    0|0
  • annen tahsilli galiba :)
    benim annem köyden gelmiş şehire yarı şiveli konuşur biz İstanbul'da yetişmişiz karışmaz kimsenin konuşmasına :)
    tesbitim doğru mu?

0|0
    0|0
  • Başkasının karışmasına gerek yok. Zaten yeterince düzgün Türkçe/İngilizce kullanıyorum. Kendimi biliyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Konya gibi bir şehirde küfür etmeyi öğrenmek başlı başına bir başarı zaten ama ne olursa olsun kendini nasıl rahat hissediyosan öyle konuşmalısın insanların söyledikleri seni etkilememeli

1|0
    0|0
  • yooooo ben zaten saygılıyım konuşmamı herkes beğenir :D

0|0
    0|0
  • yok annem daha çok dışarıdayken, neden oğlum donlarını bu kadar biriktirdin. kirleneni atsaydın der... başka da bişeyime karışmazdı

0|0
    0|0
  • Bence Anneler her zaman Kızlarının iyiliğini isterler. O yüzden böyle bir konuyu tartışmaya açmana gerek yok diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • karışmaz da küfür etmeme çok kızar

0|0
    0|0
  • Yok takılmazlar.
    İster istemez şive kayıyor...

0|0
    0|0
  • Hayır Tabii Ki

0|0
    0|0
  • :D ahah ciddi mi :)
    küfürlü ne konuşuyonki annenin yanında

0|0
    0|0
  • karışmaz öyle bir şeye.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 23

• Çocukken bir kez "l*n" demiştim diye babam kiyametleri koparmıştı.

Yazı dilinde bazı argo kelimeler kullanmakla birlikte sözlü dilde asla kullanmam. Bence kullanılmamalı bunlar, insanın üslubu önemlidir.

1|0
    0|0
  • Falan, ııı, yaa, of dememi hiç sevmez

1|0
    0|0
  • 😅😅konyaliyim bende 😅
    karışmaz annem 😊

0|0
    0|0
  • Arada karışır 🙂

1|0
    0|0
  • Hayır, kaba konuşmam zaten. Sadece "saçmalama anne" dersem kızıyor.😒 Anneler saçmalamazmış öyle demek ayıpmış ama kötü anlamda kullanmıyorum ki. 😒

0|0
    0|0
  • yok böyle konuş falan demez de o nasıl kelime öyle der 🤓

0|0
    0|0
  • Hayir ben anneminkine karişiyorum genelde😃

0|0
    0|0
  • Hayır zaten düzgün temiz Türkçe'yle konuşurum ve diksiyonum da düzgündür.

0|0
    0|0
  • Takilmaz çünkü öyle konusmam

0|0
    0|0
  • Ben annemi kendime benzettim benden şikayet ettiği her şeyi kendi yapıyor şimdi sıkıntı yok 😂

0|0
    0|0
  • Evet takılıyor ama bu benim kendimi değiştirirsem onun istediği ideal olurum. Benim kendi ideal konuşmam var onu dinleyemem her zaman.

0|0
    0|0
  • sinirli ve dik başlıyım diye laf ediyor sadece

0|0
    0|0
  • Hayır hiç beni uyardığını görmedim hiç bir konuda canım annem

0|0
    0|0
  • yok pek müdahale etmez, esprisine şive yaptığımda argo konuştuğumda güler hatta

0|0
    0|0
  • kötü kelimeler kullanırsam karışır onun dışında diksiyonum gayet iyidir karışacak bir durum yok

0|0
    0|0
  • Konuşmamı geçtim ses tonuma karışır :) anneler her zaman haklıdır ama olsun karissinlar

0|0
    0|0
  • karışmıyoda dalga gecer genelde türkçem biraz bozuluyo konusurken :D

0|0
    0|0
  • Karışmıyor çünkü nerde neyi söyliyeceği mi gayet iyi bilirim.

0|0
    0|0
  • Sürekli hıhı dememe sinir oluyor

0|0
    0|0
  • Nasil konuscakmissin?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...