Bir masal anlatır mısın?

Bi tanecik masal anlatır mısınız?Uydursanız güzel olur..

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• bir zamanlar çok yakışıklı bir genç varmış ama çok mütevaziymiş bir gün kibirli bir prensesle tanışmış hayatını ona adamış prenses gencin iyi kalbini kullanmış onu kölesi yapmış büyülemiş çocuğu ardından gizli kullanıcı adı verilen bir kız çıkmış gelmiş bu yakışıklı gencin büyüsünü bozmuş o pislik prensesten kurtarmış sonsuza kadar mutlu yaşamışlar :)

1|1
    0|0
    • ya ben de kötüysem sevgili prens?

• hehehe çok mutlu ettin beni prenses ama sen iyi prensessin bende sana dua edicem şimdi ettim :) sana aşık olan prensini bul ondan sakın vazgeçme değerini bil veleddalliiiiiiiin amiiiiiinnn hehe :)

Erkekler Ne Diyor 22

• Bir zamanlar fakir ve cirkin bir genc varmis. Padisahin kizini görüp sirilsiklam asik olmus.

Ne edip o kizla evlenmeyi kafasina sokmus. Caresiz ama kararli bir alimin yani bilgenin karsini oturmus ve derdini anlatmis. Bilge isaret parmagini dagin eteklerine yönelterek demis ki, evladim 40 gün boyunca sirf zikir edeceksin o zaman gel gör nler oluyor.

Gencin kafasina yatmasada bu olay yinede boynu bükük baslamis bir magrnin icinde zikir etmeye.

10, 20 , 30 gün gecmis ve bu gencin ünü tüm sehire yayilmis. Herkez gencin hakkind konusuyor ve övmekden ve merakdan patliyorlar. Tabii , padisahinda kulagina gidiyor bu olay ve padisah kiziyla o gencin oldugu magraya gelyorlar.

Genc bir an olsun kafasini zikirden yukariya kldirmiyor. Hic istifini bozmadan zikre devam ediyor.

Padish bu nur yüzlü genci gördügünde diyor ey falanca gel bize misafir ol ve arz edersen yni kabul edersen benim kizimla evlen. Hemde seni hazine sorumlusu yaparim.

Genc düsünür ve aniden göz hickira hickira aglamaya baslar ve elini göge dogru acar ve sükür eder ve kederlenir der ki, ya rabbi , ben sirf padisahin kiziyla evlenmek icin bu zikri yapdigim halde sen hem koca padisaha ayagima getirdin, büyük hayalim kizla evlenme firsatim elime gecdi, is sahibi olacagim hemde sarayda yasayacagim.

Ey, yoklari var eden Kainatin efendisi, ya sirf senin icin , sirf senin rizani kazanmak icin dua ve zikir yapsaydim sen bana hangi kapilar acardin neler verirdin onu düsünmek bilene istemiyorum der ve padisahin bunca tekliflerini elinin tersiyle red eder.

Saygilarimla ve sevgilerimle.

(Sürcü lisan ettiysem af ola)

3|0
    0|0
  • Bir zamanlar "yardım" isminde bir oyuncak varmış. bu oyuncak sahibinin elinden kaçıp dağdaki bir kuyunun başına gelmiş. kuyuya baktığı zaman kuyunun içinde çeşit çeşit hayvanlar ve bitkiler varmış. böyle akrep yılan tavşan fare kebelek böcük kanırca rıtrıt...

sonra arkasına bakmış demişki ben sahibimin yanına gidersem sahibim beni parçalar ama bu kuyuya düşersem de kuyudakiler beni yer demiş tam o esnada sevimli mi sevimli bir tavşan kafasını kuyudan çıkartıp bzim oyuncakla konuşmaya başlamııış. konuşmuş anlatmış anlatmış anlatmış. bizim oyuncağın da uykusu gelmiş tabi.

tavşan sevimli ama içinde kötülük var. bizim oyuncağı kuyunun içine çekeceği sırada bir tane yemyeşil bir yaprak oyuncağın ayağından tutup içeri girmesini engellemiş. tavşan yapraktan korktuğu için oyuncağı bırakıp kaçmış. yaprak, kuyuyla ilgili bütün ne var ne yok herşeyi bizim oyuncağa anlatmış. gelme zaman gitme zaman bizim oyuncakla yaprak çok iyi arkadaş olmuşlar.

Bir sonbahar mevsiminde yaprak kuruyup döküleceğini bildiği için oyuncağın üzülmemesi için de onun yanından sessizce ayrılmış. oyuncak, onu uzunca bir süre aramış aramış aramış. lakin bulamamış. çok üzülmüş haliyle. günlerce haftalarca aylarca yaprağı aramış. bulamayınca da ümidini kesmiş. kuyunun başında beklemeye karar vermiş.

oyuncak yalnızlıktan çok sıkılmış ve ne olursa olsun artık deyip geri dönmeye karar vermiş. bir adım atmış ki önüne bir yaprak gökyüzünden düşüvermiş. almış onu yerden ve ona demişki sen bu geçen sene benimle konuışan yeşil yapraksın demiş. yaprakta kafa sallamış (yaprağın kafası yok ki nasıl kafa sallasın. ben de bayağı destekli sallıyom haa. vay bee. :) )

böylelikle bizim oyuncakla yaprak uzunca bir süre arkadaşlıklarına devam etmişleeeeeeer.

2|0
    0|0
  • Bir varmış bir yokmuş, bir azmış bir çokmuş... Ormanın birinde, bir gül varmış. Çılgınlık, aşkın gözünü kör ettiğinden beri; kırmızılar içinde, bazen tutkulu,utangaç, kızgın, bazen aşıkların, sevgililerin ellerinde mutlu, kırmızının bütün tonlarında yaşıyormuş hayatı. Günün birinde yine gayet kırmızı bir gül olarak, orman perileri ve cinlerinden bir masal istemiş. Asıl masalın kendisi olduğunu unutarak. Öyle ya, çağlar boyu en tutkulu duyguların, aşkların en masalsı kahramanı, tüm kırmızılığıyla kendisiydi. Aşklar bazen ayrılıklarla da bitse, bitmeyen birşey vardı, o da gülün hala aşkı masal gibi taşıyabiliyor olmasıydı.

1|0
    0|0
  • Cariye\'nin aski biraz uzun ama aklıma bu geldi

Yavuz Sultan Selim Han, Mısır'ı fethettiğinde bir süre orada kalır. İdareyi eline alıp kendi hâkimiyetini yerleştirmek için bu elzemdir. Bu sırada bir çadırda kalıyor. Çadırı süpürüp temizleyen, yemeği yapan Mısırlı bir cariye vardır ki, Yavuz Selim Han sabah çıkınca, cariye geliyor, akşama kadar çadırı temizleyip yemekleri hazırlayıp gidiyor, akşam olunca da Yavuz Selim Han çadırına dönüyor.

Cariye nasıl olduysa bir kaç defa Yavuz Sultan Selim Hanı görür ve Ona âşık olur. Lâkin umutsuz bir aşk. Zira bir tarafta koskoca Cihan Padişahı Halife-i Rûy-i Zemin, diğer tarafta basit bir cariye...

Fakat cariyenin aşkı dayanılmaz boyutlara ulaşıp da kalbine sığmaz hale gelince, ne yapacağını bilemez halde Halifeye açılmaya karar verir. Lâkin aradaki uçurum cariyeyi iyice çıkmaza sokar ve kararsız hale getirir. Bir yandan aşkının dayanılmaz baskısı, diğer yandan aradaki devâsâ farkın kendini engellemesi arasında bocalayan cariye Halifenin karşısına çıkma cesaretini kendinde bulamadığından, yazıyla ilân-ı aşk etmeye karar verir. Ve üç kelimelik bir not yazarak Halife hazretlerinin yatağına bırakır. Notta sadece üç kelime yazılıdır:

“Derdi olan neylesin?”

Akşam çadırına gelip de yatağının üzerinde küçük bir kağıt parçası bulan Yavuz Sultan Selim Han, kağıdı okuyunca bu notu yazanın, çadırını süpüren cariye olduğunu anlar. Ve kâğıdın arkasına cevabını yazar:

“Derdi neyse söylesin.”

Kâğıdı aynı yere bırakır. Sabah olunca da çıkıp gider. Bir müddet sonra Cariye temizlik için çadıra geldiğinde ilk iş olarak kâğıdı arar. Kâğıdı bıraktığı yerde duruyor bulur. Kaparcasına kâğıdı alıp okuduğunda heyecanı bir kat daha artar. Halifenin cevabından cesaretlenen cariye, kâğıdı çevirip dünkü notunun altına şu cümleyi ekler:

“Korkuyorsa neylesin?”

Akşam olur. Halife çadıra döner. Kâğıdı okur ve cevabı yazar:

“Hiç korkmasın söylesin.”

Sabah bu cevabı okuyan cariye artık kararını vermiştir: Aşkını bu akşam halifeye söyleyecek. Ne olacaksa olsun artık. Ve o gün temizliği bitirdiği halde gitmeyip Halifeyi beklemeye başlar. Yavuz Sultan Selim Han akşam çadıra dönünce cariyeyi kendisini bekler bulur. Cariye, Halifeyi görünce hemen ayağa kalkıp temenna durur. Yavuz Selim Han "Buyurunuz, sizi dinliyorum" deyince, cariye tüm cesaretini toplamaya çalışırken, titreyen ellerini gizlemek için elleriyle dirseklerini tutarak kollarını kavuşturur. Heyecandan yüzü kıpkırmızı olmuştur. Kalbi yerinden fırlarcasına atarken, titrek ve mahcup bir sesle: "Efendim...” der. “Cariyeniz... Size..." ve cümlesini tamamlayamadan yığılıp kalır.

Kalbine sığmayan aşkını söyleyemeden ruhunu teslim eden cariyenin, bu tertemiz aşkı karşısında Koca Halife gözyaşlarını silerek etrafındakilere şöyle der:

“Gerçek aşkı şu cariyeden öğrenin. Zira âşık, mâşukunun yolunda olur ve o yolda ölür.”

1|1
    0|0
  • Bi gün ağustos böceği ve karınca tarlada oturuolarmıs.karınca demiş ki "kobileşen dünyanın küresel ısınmasından dolayı dolar fiyatları tavana vuracak petrol varilleri düşecek. o yüzden adam ol efendi gibi çalış."demiş, o da demiş ki "lan olum sen ne anlarsın yerin dibinde yaşıyosun bir tane toprağın içinde deliğin içinde. onun bunun pisliğini evine götürerek yaşıosun!senden mi öğrenecem lan"demiş. "milletin tükürüğünde havuz die yüzüosun yürü git"demiş. "senlen görüşeceğiz la" demiş gitmiş...kış olmuş.karınca tabi evde alem yapıo arkadaşları da var böle yirmi yermibeş karınca kızlı erkekli takılıolar. kapıyı bir açıolar ağustos böceği böle sünepe bitmiş.dio ki "la karınca senle yazın tarlada konuşmuştuk.acaba iki kutu bulgur bir de nebati yağı var mısizde?" o da demiş ki "lan olum sen ne *********, ne **********, ne **********, ne ****** bir adamsın la" demiş. "la seni geçen yaz uyardık la" demiş."hatırlıyomusun sırtımda ay çekirdeğiyle giderken sana söylemiştim" demiş."uyardım la seni" demiş."uyarmasam kızmayacam lan" demiş. karınca:"*********" ağustos böceği de "ne bağırıyon la! adamı cinnete getirme zaten kafam iyi"demiş. o da "lan bas git lan valla şimdi rakunları çağırırım seni toplattırırım!"demiş. "lan yürü git lan!"demiş.ağustos böceği onun antenini tutmuş arka bacağını kırınca bir itiş kakış falan böle ortalık. akşamına her yer dağılıyo...

1|0
    0|0
    • :))bayağı eğlenceli anlatmışsın..

****kısımları da düşündürücü:))teşekkür ederim

• Bir adam varmış hiç çekilecek gibi değilmiş

çok fazla ince detaylı ve kimseyi beğenmiyormuş

onun kaşı kara bunun gözü kara derken

bir gün kezbanın biri ile hayat yolunu birleştireceğine inanıyormuş

mesaj kapalı arada açık tut bir selamı vermeme izin ver :)

1|0
    0|0
    • :))tamam..kezbanla da mutluluklar dileris:))

• sevgili kezbaniye hanım

kızları üzmeye gıyamam bak üzmek istemediğim için geride duruyorum

• :(kezbaniye ha?gıyamadığı hale bak..

• vay arkadaş millet yazmış ya la :)

1|0
    0|0
    • sen de yaz:(

• bir şey sorabilir miyim masal perisi? :D

• anlatımmi ? :)

1|0
    0|0
  • Bütün yaz çalışan karınca bu soğuk kış gecesinde sıcacık evinde oturuyormuş. Birden kapı çalmış bir de ne görsün bütün yaz çalıp oynayan ağustos böceği. Hayırdır gene ne var demiş karınca. Hemen kızma karınca kardeş veda etmeye geldim demiş ağustos böceği. Yazın şarkı söylerken keşf edildim artık ünlü bir şarkıcıyım. parise gidiyorum. Bunu duyan karınca şiddetle " Parise gidince La Fonteine selam söyle onun yazdığı hikayenin ... :))

1|0
    0|0
  • anlatırım ama loş bır ısıkta kucagıma yatıp benımde saclarını oksamam lazım ...

1|0
    1|0
  • Birvarmış bir yokmuş evvel zaman icinde kalbur zaman icinde :)))

0|0
    0|0
  • adamın biri bir gün puhahhahhahahh...

adamın biri bir gü ahhahashyshyshhssdkjs...

adamın biri bir ahshhsajdhksjshfkdsf..

sinirlerim bozuldu anlatamıycam.

0|0
    0|0
  • Tmm ozaman iyi dinle bu bir bilgi,"Osmanlı döneminde Fransız imparatorlugunun altın değeri 5 milyon altınken,sadece Sivas vilayetinin değeri 20 milyon altınmış varsen düşün.

0|0
    0|0
  • Kaytılveydın'da 14.yy dan kalma bir şato varmış,iki küçük çocugun işi gücü yok,tabi hem korkuyorlar hem şatoya giriyorlarmış.İçeri girmişler pat! arkadan kapı kapanmış,hala bunu okuyorsa ne diim yav.Haydi liililililililil yar.

0|0
    0|0
  • Bi adam varmiş yolda yürürken kafasina tuğla düşmüş beyni ayrilmiş resmen hastanede tüm çabalara rahmen gebermiş mutsuz son :(

0|0
    0|0
  • babir varmış bir yokmuş yetermi :D

0|0
    0|0
  • ne yapacaksın bizim kız masalı uyuyacakmisin :) bir varmış bir yokmuş eeeee eeee :)

0|0
    0|0
  • uyku mu tutmadı:)

0|0
    0|0
  • “Tamam ” demiş kız. Ama kurbağa suya dalıp kızın topunu ona gerir vermez koşarak saraya dönmüş. Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. ” Kim o?” diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. ” Söz sözdür kızım,” demiş babası. Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş. Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, ” ya ben ne olacağım? ” diye vraklamış. Kral kızına, “Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma” demiş. Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. ” Yastığına gelmek isterim demiş,” kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış. Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. “Korkma, ” diye gülümsemiş. ” Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabilirz. Hem bak artık bir kurbağa değilim.” Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar.

0|0
    0|0
  • mesut yarı açın cumartesi:içmeyin

pazar: insanların en mutlu olduğu gün

salı: çapkınlıgı bırakın

çarşamba: patronunuzdan para istemek için uygun gün

masal değil gerçek .p

heh içimden geldi söylemek :)

şimdi masala geçelim

alican sagopa otobüste arkadan değdiriyor kız diyor ne yapıyorsun iyiyim sen ne yapıyorsun ben de iyi hm ok by

haydi la bugün çok artı aldım eksi lazım verin :D

0|0
    1|0
  • ks diye bir site varmış.. orda çok güzel bir kız varmış. ancak profilini hep gizli tutarmış. bir gün bir soru sormuş. soruya cevap veren yağız genç gizliliği kaldırmasını istemiş. kızda kaldırmış. ne hakayelr ne masallar anlatmış genç ona ilerliyen zamanlarda. onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetineeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

0|0
    0|0
  • Sevgilime her gece anlatırdım anılarım depreşti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• link benden daha güzel anlatır :)

1|0
    0|0
  • tabi hemen ..

Bir erkek bir kıza çok çok aşıkmış o varken başka bir kıza yan gözle bile bakmıyormuş ve evlenmişler ...

0|0
    0|0
  • Dünyada barış hakimmiş , kıtlık ve işsizlik yokmuş.

Tayyip de başbakanlıktan istifa etmiş..

1|1
    0|0
  • Bir kız varmış birde oğlan didişmişler itişmişler sonra barışmışlar mutlu mesut yaşamışlar:D:D

0|0
    0|0
  • Anlat demekle olmaz

0|0
    0|0
  • Bir varmis bir yokmus.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bir zamanlar kızın biri çok sevdiği de dünyalar yakışıklısı bir adam varmış her gece uyumadan önce bu adamla evlenebilme hayalleri kurarmuş genç kız sonra ne olduysa günlerden bir gün...(devamını da sen getir ;)...

1|0
    0|0
    • dua etmiş:))hayırlısı olmuş ve kız da buna razı gelmiş kalben

her halükarda mutlusun<3

• kızcağız ermiş muradına bizler çıkalım kerevetine :D

• :))çıkalım:)

Yükleniyor...