Cerkezler hakkin neler biliyorsunuz?

Nasil insanlardir? Kuzey Kafkasya insanlari olduklarini biliyorum mesela Kafkas dansiyla meshurlar. Erkekleri nasil olur? Cana yakin insanlarmi? Türkiyenin en cok neresinde yasarlar?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• bildiğim kadarıyla çerkezler 1800 lü yılların başlarından beri kafaksyadan göçe eden abaza gürcü çeçen osetyan gibi bazı etnik topluluklara deniyor. Rusya 1800 lü yıllarda sayıları yüzbinlerle ifade edilen kafkas milletleri Osmanlıya göç etmeye zorlamıştır en son olarakta 2000 yılında rusyanın çeçenistan içkerya cumhuriyetini işgali (2. rus çeçen savaşı) ile 200 bin çeçen göçe zorlanmıştır (çeçenistanın nüfusunun 1 milyon olduğunu düşünürsek bit hayli yüksek bir rakam) bildiğim kadarıylada gözü karadır (en azından çeçen olanların) sultan Abdülazizin kayınbiraderi çerkez hasanın sultan Abdülazizin şüpheli ölümü üzerine sultanın ölümümden sorumlu tutulan meşrutiyetçi hükümetin toplantısını basarak 5 devlet adamını öldürerek 10 tanesin yaralamıştır bunun dışında birde çerkez ethem var tabii

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben Amasya'lıyım. Bizde de çerkeslik var. Amasya'da çok var. Şimdi burada kendimden bahsetsem övmüş gibi olacak o yüzden hiç başlamıyorum. Google'da bir çok yazı var zaten çerkes kızları/erkekleri ile ilgili.

1|0
    0|0
  • Çerkez tavuğu severım tek. dsada

1|0
    0|0
  • yarı çerkes olduğum için milliyetçilik yapacağımı düşünmeyin. iyisi var kötüsü var ama genelde canayakın insanlardır

1|0
    0|0
  • Hiç çerkez tanıdığım olmadı ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Erkekleri aşırı tatlı oluyor. Kızları da güzel.

Kansav diye abhaz bir çerkez arkadaşım var, gerçekten çok ince ruhlu birisidir. Hayli severim.

Çerkezler candır.

0|2
    0|1
  • Çerkezim.

Ama o kültür kalmıyor artık yani hissetmiyorum kendimde bi' farklılık.

0|0
    0|0
  • Cana yakınlar ve iyi insanlar

Birkaç tane arkadaşım var ordan biliyorum

0|1
    1|0
  • kültürlerine geleneklerine bağlı insanlar onlardada misafirperverlik var

0|0
    0|0
  • komşumuz vardı sarı saçlı renkli gözlülerdi cana yakın iyi tatlı dilli fakat bir o kadar uyanık ve bencil insanlardı ama ailecek güzellerdi dış görünüş olarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...