Arabesk Müziğin Ülkemizdeki yeri nedir?

Arabesk müziği kalitesiz müziktir, ucuzdur, tembel müziğidir, insanların duygularini kullanarak para kazanan bir müzik türüdür. İşin garibi dünyada sadece Türkler tarafından dinlenir ve bir garip yani daha, sadece Türklerin müzik dersinde boş muhabbet yapılır. Zaten ufacık nota bilgin yok ne diye bana arabeski, Türk pop müziğini savunursun. Müzik Hakkında Yorum yapabilmek için donanım gerekir ve müziğin temelide klasik müziktir. Benyamin Sönmez desem tanımazsiniz ama serdar Ortaç? Nihat doğan? Kaç kez senfoniye gittiniz? Ama bir duman konseri olsa oh be ful çeker. Jülide Özçelik gibi üst düzey bir kadın var. 10 tl Ye sahnelere çıkıyor. Bazıları ise 100 tl bilet fiyati koyuyor bunu yapan adamda ise müzik bilgisi sıfır. Gidenlerde de aynı. Fazıl sayın dediklerine kulak versek iyi olur arkadaşlar adam haklı. Keşke diyorum; Mozart bethowen, Bach, tarrega, Paco De Lucia, Erkan Oğur vb. Dünya ya Şu an gelmiş geçmiş bütün GERÇEK SANATCILAR canlansa ve ayrı bir ülke de sadece onlar yasasa. Hayal ettim ve dünya sadece müzikte değil bir çok alanda çağ atlar. Düşünsenize ya keman dersine paganini giriyor ve Alexander Markov keman öğrencisi :) çok üst düzey bir durum olurdu. Armoni dersine Mozart giriyor tarrega gitar dersine Paco Flamenco ya, Bağlama dersine Arif Sağ, Aytaç doğanla Ismail Tunçbilek piyasa yapiyolar diye ceza alıyorlar falan :D

0|0
32

En İyi Kız Görüşü

• kimsenin müzik zevkine karisamazsin, senin zevkin de baskalarina rezalet geliyordur emin ol.

1|0
    0|1
    • Bunun müzik zevkiyle bir ilgisi yok. Klasik müziğe hakaret etmek insanlığa hakaret etmektir. zaten emin ol klasik müzik olmasaydı Şu an senin dinlediğin müzikte olmayacaktı ve klasik müzik Dünya müziğidir evrensel olan tek müziktir. aynı ingilizce gibi. ben kimsenin zevkine karışmıyorum ayrıca benim müzik zevkimin birine rezalet gelmesi için müziği bilmesi gerekir. rezalet ayrı bir olay ama benim müzik zevkimi başkası da sevmek zorunda değil. Ben Türk sanat Müziği de dinlerim caz da dinlerim klasik te dinlerim ve ayrica konservatuar öğrencisi olduğum için bu işi yapıyorum zaten. tek kızdıgim nokta gerçekten hak edilenler bu ülkede sırf böyle cahil düşünen insanlar yüzünden değer görmüyor ve yok olup gidiyorlar müziklerini icra edemeden

• Benyamin Sönmez dedim mesela benimle tartisacagina bu adamı keşke arastirsan azcık bilgi edinsen. Türkiyede maddi imkansizliklardan dolayi müziğini icra edemiyor ve mecburen almanyaya gidiyor. Bu bir Türk, orada dünyaca ünlü bir çelist oluyor hatta son yüzyılın en önemli celisti olarak gösteriliyor ama erken den oluyor. kaç Türkün bundan haberi var?

• sürekli cahillikten vs bahseden baskalarini asaglayan, kendinin ve düsüncelerinin EN DOGRU oldugunu savunan birisin sadece. bu arada bana almanyayi anlatma senden iyi biliyorum. :D

En İyi Erkek Görüşü

• sevmem arabeski

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Arz talep meselesi

0|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz. Şahsen ben kulağıma hoş gelen herturlu şarkıyı dinlerim. Arabesk de dinlerim en çok Müslüm Gürsesin şarkılarını seviyorum. Ama tabikide kendi jiletleyen lerden değilim.

0|0
    0|0
    • ben burda kimsenin zevkine karışmıyorum zaten sadece gerçekleri söylemek istedim. bahsettigim şey kalite yoksa tabiki istediğini dinlemekte ozgursun

Erkekler Ne Diyor 1

• "Radyolarda, Tape'lerde ve taksilerde, arabesk dinliyorum kaşlarım çatık" 😄😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...