Sizce bu "çılgın deney" sonucunda neler olur?

Diyelim ki hayal ürünü bir deney yapılacak... belli sayıda erkek ve kız bireyler doğduğundan itibaren özel bir bölgede tek başlarına yaşamaya bırakılacaklar ve bu süreçte ne insan ne de hayvan asla gösterilmeyecek, asla konuşulmayacak, hiç bişey öğretilmeyecek, teknolojiden tamamen uzak duracak, yalnızca temel ihtiyaçları karşılanacak, psikolojik bunalıma girmesi bir şekilde engellenecek, sadece ihtiyaç durumlarında özel kıyafetlerle yanına gidilecek, yüksek teknolojiyle sürekli gözetim altında tutulacak... yani kısaca bilinçaltı olabildiğince boş bırakılacak... sizce bu durumda bireyler yetişkin çağa geldiklerinde nasıl bir c:nsel yönelim gösterirler?Hepsi ase.üel mi olur? (NOT: Deneyin etikliğine, olabilirliğine, ayrıntılara takılıp mantık hatası aramayın, sonuçta zaten hayal ürünü bir deney, sadece sonuca odaklı düşünün)

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle insanlar üzerine yapılan deneylerin sonuçları hakkında çok dikkatli olmak lazım. Sonuçları tahmin edemeyip, çok tehlikeli yerlere varabiliyor psikolojik deneyler.

Cevaba gelelim. Soylediginizle aynı değil ama benzer bir deney yapılmış. David Reimer vakası.

David Reimer 8 aylikken sunnet sırasında penisi zarar görür. Aileyi John Money denen veled-i zina psikolog, cocugun cinsiyetinin değiştirilmesi konusunda ikna eder. Boylece cinsiyetin doğuştan gelmediğini kanitlayacaktir. Ikiz kardesi de olduğu icin kontrollü deney yapma imkani vardir.

Cocugun testisler alınır, adı Brenda yapilir. Doktor, cinsel kimliğine ulassin diye cesitli uygulamalara gider. Ancak, David kendini kadin gibi hissetmez ve ostrojen tedavisi ise yaramaz. Büyüdüğü zaman gerçekleri öğrenen David tekrar ameliyat olur ve süreç tersine çevrilir.

Ancak hikaye iki kardeş icin de iyi noktalanmiyor. Once David'in ikizi intihar eder, sonrasinda ise David. Doktorun hirslari bu noktaya tasidi muhtemelen.

Özetle, cinsel eyilimin de sadece yetistirme koşulları ile olmadığını düşünüyorum. Daha derinlerde bir şeyler var. Elbette aile, cevre, ulke gibi faktörler var ama tek basina yeterli degil.

Olayi ve diger yolundan cikan deneyleri anlatan pek sahane yazi icin link

1|1
    0|0
    • ilgi çekici teşekkürler... cinsellik çok karmaşık bir konu aslında sırrı bir çözülse dünyada büyük bir devrim olur...

• Eğer aile musevi değilse , sünnet konusu bu hikayeye yapışmıyor. Bu sünnetin neden yapıldığına dair bilgi yok . Dolayısı ile sonrasına kurulan anlatım da sarsılmış oluyor mantık çöktüğünden. Bu hikaye ilgi uyandıran vividness konulardan biri , resimler de ilgisiz olabilir.

• @cems34 Sünnet illa dini inançlar gerektirdiği için yapılmıyor Google David Reimer yazıp çıkanları araştırsaydınız daha kolay olurdu. link

"At the age of 6 months, after concern was raised about how both of them urinated, the boys were diagnosed with phimosis. They were referred for circumcision at the age of 8 months."

link vs

Kızlar Ne Diyor 2

• cinsel dürtüler hormonlarla alakalı olduğundan değişeceğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • tahmin yapabilmek çok zor ama diyelim ki çoğu hetero oldu, daha önce hiç karşı cinsi görmemişler, düşünmesi çok zor

• çok komik olurlar ama :)

• Ozellikle Milgram ve Zimbardo deneyleri. Siradan insanin, uygun şartlarda neye donusebilecegini gostermesi açısından ilginç. Insan temelde kotuculdur inancımı kuvvetlendiriyor.

• hayır bnce genede aseksüel olmazlar çnkü cinsel dürtüler hormoneldir.sen ona hiçbirşey öğretmesen bile o hormonları sayesinde gene kendi cinsel yönelimini bulur.cinselliğin ne oldugunu daha yavaş ve ilkel olark öğrenirler sadece

0|0
    0|0
    • hormonal olabiir ama cinsel yönelim %100 hormonlarla alakalı değildir, çevre şartları da çok önemlidir, gerçekten bunu kestirmek çok zor olur, ben bile tahmin yapamıyorum çok iyi düşünmek lazım...

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...