Ispanyolca biliyor musunuz :) ?

Sitede ispanyolca bilen var mi? Nerede nasil ögrendiniz ve hangi seviyede biliyorsunuz?
Ben lisede ispanyolca almistim, ve ögrenebilmek icin de bu sarkiyi dinliyorduk :D

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir ara kendi cabalarimla öğrenmeye çalışmıştım ama araya universite sinavi girince plani gelecek seneye attim internette duolingo ve bazi sitelerden bulacagin isponyol kisilerle konusabilirsin eger maddi durumun varsa skype uzerinden ders de alabilirsin

1|0
    0|0
    • Ben lisede ispanyolca almistim simdi 2 senedir almiyorum unutmayayim diye duolingo`da bazen soru cözüyorum ispanyolca sarki filan dinliyorum, kendi kendime konusuyorum komik ama emek verdigim birseyi unutmak istemem, ögrenmesi cok eglenceli degisik bir dil devam etmeni tavsiye ederim :)

• Ben mühendislik istiyorumda dil kaynak taramak icin lazim oluyor bende lise 2 de basladiydim yavastan simdilerde oturdu artik gelecek sene universiteye gidince 4 dil bilmenin illaki bir avantaji olur bence ;-) . Bunun yaninda günlüğü kullanmani öneririm yani ilk baslarda internette cok bagimli oluyorsun her kelime cumleye bakiyorsun (hem google ceviri de gelisti artik) ama ileride baya etkili oluyor hem de surdurulebilir bir calisma teknigi kolay gelsin sana calismalarinda ve hayatinda...

• Cok tesekkürler bir mukabele :)

En İyi Kız Görüşü

• Biraz utanç verici olabilir ama pembe dizilerden öğrendim. Bir ara fena sarmıştım. Orta seviyede bir aşk İspanyolcası anlayacak kadar biliyorum. :/

Pembe dizileri ve şarkıları da öneririm. Oturup çalışmaktan daha etkili. Zira İspanyol grameri ingilizce kadar kolay değil. Kulak dolgunluğu şart.

0|0
    0|0
    • Yo niye ki ne güzel ögrenmissin iste :) Evet grameri gercekten zor ve cok ayrintili. Dil ögrenme konusunda zorlanmam pek bana kolay geliyor o sorun degil de okurken, konusurken ve yazarken ne kadar kolay gelirse gelsin, cok hizli konusanlar var bazen secemiyorum dediklerini :/

• Kesinlikle dizi izle çok daha kolay akılda kalıyor.

Evet hızlı konuşuyorlar ama en azından çoğunlukla yazıldığı gibi okuyorlar. Bu çok önemli bir ayrıntı. Kolay gelsin :)

• Evet haklisin kulak dolgunlugu olunca cok daha iyi olur. Tesekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Te quiero :D

Bilmiyorum belki de Portekizcedir :D

1|0
    0|0
    • Hayir ispanyolca bu "seni istiyorum" demek. Portekizce cok benziyor ispanyolcaya ayni türkiye türkcesiyle azerbaycan türkcesi gibi yani ama yinede ben portekizce duysam anlamam

• hele sen bir ögrenmeye basla yardimci oluruz ;)

• Bilmiyorum :D

1|0
    0|0
  • bir ara boş vaktim olursa cidden başlayacam öğrenmeye. İtalyancayla ispanyolca zaten türkçeyle azerice gibiymiş. Peşinden belki italyancayıda sökeriz :D

1|0
    0|0
    • Evet ya italyanca da çok hoşuma gidiyor ispanyolca tamam birde italyancayı öğrendik mi süper olur 😊

• Benim bir arkadaş başlangıç seviyesinde öğrenmişti. La liga sevgisinden nerelere işte :D

1|0
    0|0
    • Hadi ya la liga sevgisi ispanyolca ögrenmeye kadar götürmüs yani :) Ama olsun bahane olarak sonucta bir dil ögrenmis olacak iyi birsey yani :D

• Bilmiyorum ama bilmek isterdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...